ModliX

Schemat podłączenia silnika hydraulicznego z dwoma kierunkami pracy do mf 255

Polecane posty

ModliX    0

Witam, bardzo prosiłbym kogoś znającego się na hydraulice o narysowanie schematu podłączenia i wypis potrzebnych przewodów, końcówek i zaworów tak aby silnik miał możliwość kręcenia się w lewo lub w prawo o różnej prędkości w zależności od otwarcia zaworu. Wiem że w silniku należy obrócić obwód oleju tak jak w silnikach elektrycznych aby zaczął kręcić się w drugą stronę. Silnik ma być podpinany standardowo pod tylne wyjścia hydrauliczne w mf 255. Zastanawiam się nad zaworem trójdrożnym aby jednocześnie regulować przepływ i kierunek ale jak zrobić powrót do ciągnika? I proszę o rozsądne podejście jeśli chodzi o koszty tego :). Zależy mi na tanim rozwiązaniu. Wolałbym zawór niż rozdzielacz dlatego że zależy mi na regulacji prędkości i zostawaniu w tej pozycji. Bardzo proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musi być rozdzielacz plus regulator przepływu. Jak nie masz pieniędzy to daj sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ModliX    0

Nie chodzi o to że nie mam, tylko jak to zrobić najtańszym kosztem? Wydając krocie każdy może, ale zrobić jak zrobić taniej? zawór kosztuje ok 80 zł i zawór trójdrożny może być regulatorem  przepływu w zależności i kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to rób po swojemu i nie zakładaj niepotrzebnych tematów. Ja napisałem jak to ma być zrobione, a ty rób co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Pan najmądrzejszy na całym forum wiele pomógł. Ktoś grzecznie pyta, a Ty najpierw zaglądasz do portfela komuś, potem strzelasz rób co chcesz...nie chcesz pomóc siedź cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ModliX    0

Gdybym chcial wydać pieniadze kupilbym to co chce zrobić za 20 tysiecy. Ale po co jak Polak moze zrobić samorobke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

idźże do sklepu z hydrauliką siłową, (nie jednego bo ceny moga się różnić diametralnie) powiedz co chcesz osiągnąć i dobiorą co trzeba... no proste a nie marnuj czasu na forum bo tu każdy myśli że wie wszystko a dwóch zaworów nie rozróżnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ModliX    0

lukbold, masz racje, dziekuję pójdę z zapytaniem bez zamiaru na zakup bo mogą mnie naciągnąć. Myślałem że uzyskam tu informacje mniej więcej w jaki sposób to podłączyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Kolego, nie wiem czy wiesz, ale "ferdek" napędza taki silnik w owijarce do bel i nie potrzeba jemu nic do zmiany kierunku obrotów tegoż silnika. Robisz to za pomocą dźwigni po lewej stronie fotela. Jedynie potrzebowałbyś coś do zmiany szybkości obrotowej. Mógłbyś jeszcze napisać do czeg to ma służyć i co napędzać, byłoby łatwiej coś podpowiedzieć.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ModliX    0

Kolego do napedu platformy sadowniczej. Mam silnik sprawdzilem go pod rozdzielaczem z tura. Dziala kreci sie dla mnie wystarczajaco. Platforma ma rozdzielac jednosekcyjny. Mysle zeby zmienic na dwu albo trzysekcyjny aby zamontowac silnik do sprezarki do sekatorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam podłączę się pod temat 

mam pytanie czy da się do mf 255 podłączyć silnik hydrauliczny taki jak jest w rozsiewaczach rcw od pewnego czasu szukam rozsiewacza często wirniki są napędzane hydraulicznie a ja nie wiem czy w ogóle mój ferdek mógł by z takim rozsiewaczem współpracować 

mam instrukcję od niego ale tam nic nie pisze o podłączeniu silnika hydraulicznego jest tylko o podłączaniu siłowników jedno i dwustronnego działania 

za wasze podpowiedzi będę wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podłączasz tak jakby to był siłownik dwustronny i tak samo sterujesz. Zresztą jakby się uprzeć to wystarczy jedno gniazdo i rozdzielacz jednosekcyjny, i też będzie działać. Potrzebny jest tylko wolny spływ do podłączenia powrotu oleju z silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

właśnie chodzi mi gdzie podłączyć powrót oleju ponieważ tak jak ty piszesz żeby podłączyć tak jak siłownik dwustronnego działania to powrót oleju nastąpi po przesunięciu dzwigni czy jeśli przesunę dzwignię żeby dała olej na wyjście 1 to wtedy wyjściem 2 olej swobodnie wróci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to chyba mój ciągnik jest nie normalny po podłączeniu rozsiewacza tak jak pisaliście (jak siłownik dwustronnego działania ) rozsiewacz nie chodzi tarcza ruszy się tylko o pół obrotu węże aż puchną czyli powrotu oleju niema 

macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

złącza mam zwykłe są ok 

problem rozwiązany po rozmowie z mechanikiem wystarczyło wykręcić ten korek który znajduje się na pokrywie pod siedzeniem po lewej stronie mniej więcej na wysokości rozdzielacza i tam podłączyć dodatkowy przewód którym olej swobodnie wraca i wszystko działa jak należy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Bo żeby w mf255/u3512 rozdzielacz działał jak do siłownika dwustronnego działania trzeba go przestawić wykręcając/wkręcając znajdujący się tam wkręt. Każdy normalny posiadacz tych że serii ciągników wie o tym!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiedzieć o tym pokrętle wiem ale to nie działa może rozdzielacz jest popsuty teraz z dodatkowym wężem pracuje dobrze i nie mam zamiaru kupować nowego rozdzielacza bo i poco kasę marnować  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiis
      Witam. Czy posiada ktoś schemat bezpieczników na odwrocie klapy gdzie one się znajdują, ponieważ nie wiem jaki bezpiecznik odpowiada za daną rzecz i nie wiem którego wymienić gdy np. zepsuje się wycieraczka. (pdf)
    • Przez Grz3g0rz
      Witam,
      Ostatnio w moim rozrzutniku UNIA TYTAN 7 cieknie olej z przekładni adaptera. Aby usunąć usterkę musiałbym otworzyć przekładnie, lecz potrzebowałbym jej schemat (którego nigdzie nie umiem znaleźć), aby wiedzieć czego się spodziewać i jak się za to zabrać. Niestety do rozrzutnika mam jedynie instrukcje obsługi. Więc gdyby ktoś był w posiadaniu katalogu części, bardzo bym prosił, aby podesłał mi zdjęcie tego schematu
      Pozdrawiam
    • Przez DarK55
      Witam, ciągnik stał ok pół roku nie uzywany. Niestety po tym czasie po wrzuceniu każdego biegu koła się blukuja. Nie chcą się kręcić dwa w jedna strone. Po podniesieniu jednego koła do góry z wrzuconym biegiem kręci się normalne a jak dwa podniosę to kręcą się w przeciwne strony. Ktoś wie jak ten problem rozwiązać ?
    • Przez mf25
      Jak wymienić żarówki na desce rozdzielczej w zegarach temperatury wody,paliwa obrotomierz  MF 255 ?
    • Przez Nieznany1235
      Gdy wyjmuje bagnet od stanu oleju leci płyn chłodniczy oraz olej co się mogło stać. Ciągnik odpala ale po chwili gaśnie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj