Skocz do zawartości

Polecane posty

bartekm66    25

czego właściwie oczekujesz? to nie.. tamto... też nie... na piachu nie masz wielkiego manewru...

Wiem, dlatego założyłem ten temat. Nie oczekuje niczego oprócz szczerych wypowiedzi. Nie każdy chce i umie uprawiać wszystko. A czy borówka amerykańska po dodaniu sporej ilości torfu wysokiego będzie rosła jak trzeba na takiej glebie? Do tego np dodać ziemi mniej piaszczystej, taka mieszanka.

maskin    7

trzeba wymienic ziemie w rzedach i borówka bedzie, masz kontrakt na borówke czy gdzie ja sprzedajesz?

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel-wod    1

sąsiadów nie ma w okolicy . pochodz po polach i zobaczysz co ludzie uprawiają . masz wymagania a nie masz rozeznania i piach piachowi nie równy na jednym piachu będziesz miał ziemniaki a na innym nic nie urośnie bo upali. Ja mam piach że na wiosne nie wjade wczas bo mokro a latem upali i owies czy pszenżyto urośnie po kostki ale jak ziemniaki to z 20 ar  6 ton . mam inny kawałek piachu i na następny rok planuje  igołomską  . pare lat do tyłu to lucernie zasiałem i była przez 3 lata . w tym roku na 65 ar miałem peluszke posiana z gorczycą i nie opłaciło się nawet kombajna najmować , na innym kawałku miałem 75 ar pszenżyta i 3 tony zebrane

Ernst98    4

Kukurydzę, sam posiadam 2ha takiej gleby i mogę Ci powiedzieć, że kukurydza na tym polu jest lepsza od tej, która rośnie na lepszych glebach :)
Spowodowane jest to tym, że co roku jest nawożona obornikiem i występują dobre warunki pogodowe :)

bartek500    7

Truskawka urośnie, tylko nawadnianie najlepiej kropelkowe, nie rób zagonow bo tylko sobie pogorszysz. Ja tak miałem. Teraz posadzilem dwa krzaki w rzędzie obok siebie tak że w glebogryzarce odkrecilem noże z srodka i dużo mniej roboty z chwastami i nowymi pedami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez PiotrekMTZ
      W moim C-330 jest problem typu:jak naleje wode do chłodnicy i odpale ciągnik,w pewnym momęcie wyrzuca wode z chłodnicy.Myślałem że to uszczelka pod głowicą,ale niestety nie
      Prosze o jakieś podpowiedzi
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez domguralesku
      Witam serdecznie.
      Mój problem z moja 30 jest następujący prawdopodobnie została woda w bloku nie została spuszczona, jedynie z chłodnicy
      Pytanie moje jest takie czy mimo tego ze nie było stanu wody blok mógł pęknąć?
      tak myśląc na chłopski rozum nie powinien ponieważ woda podczas zamarzania i rozpierania bloku będzie rozprężać się tam gdzie ma lżej wiec nie wiem czy trafne jest moje rozmyślanie?