Polecane posty

Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.

 

Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

jablka, na piachu łapałyby ładny kolor.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

otwórz żwirownie kopalnie piasku kup koparke i stara wywrotke na poczatek 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Urośnie żyto, ale Ciebie pewnie interesuje coś bardziej dochodowego jak myślisz o truskawkach. Która też chyba powinna urosnąć, bo uprawiają ją u nas ziemiach wysokich VI klasy.  Chociaż wyraźnie widać różnicę miedzy tymi zasadzonymi na ziemiach niższych(u nas to znaczy że lekko torfowa, ciężkie zimie mamy tylko koło rzeki, i rowu). Sadów na takich ziemiach się raczej nie sadzi. Mordęgą było u nas posadzić kilka drzew owocowych w przydomowym sadzie, gdzie właśnie jest ziemia piaszczysta. Chyba, że aronia. Ona rośnie jak głupia na każdym podłożu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian_K_90

Dokładnie - interesuje mnie coś bardziej dochodowego. Myślałem o truskawkach bo mam plany na truskawki na podwyższonych zagonach na czarnej folii. Tylko czy to będzie tam rosło i dobrze plonowało? 

 

Nie dodałem, że w moich okolicach są gleby I-II klasy. 

Sady odpadają, zalesianie także. Interesują mnie warzywa + owoce. Myślę głównie o truskawkach. Jest tutaj ktoś kto ma w tym doświadczenie? 

 

Pole to to jest na takim delikatnym podniesieniu (taka górka) i tam właśnie mam ten piach - jak bardzo piaszczysta? No naprawdę dość bardzo. Jak będę miał okazje to mogę załączyć zdjęcie tej gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Na takiej glebie to qq u mnie rośnie.
Jeśli będziesz nawadniał i stosował nawozy to spokojnie urośnie nawet malina i porzeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej to wygląda jak jest sucha, bo wygląda jak piach :P Możliwe że spróbuje truskawki, ale zobaczy się jeszcze. Czekam na wasze propozycje!

 

Dzięki wszystkim za starania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po tych zdjęciach to nie tak tragicznie ,kolego piach to ja mam 3h tam to nawet saladera nie rośnie , myślę że truskawkę jak podlejesz to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po tych zdjęciach to nie tak tragicznie ,kolego piach to ja mam 3h tam to nawet saladera nie rośnie , myślę że truskawkę jak podlejesz to bedzie

Dzięki za rade, pociesza mnie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ms_ogrodnik    0

Dobry ;> jeśli gleba piaszczysta i mało kamienista to polecam szparagi ;> rośnie zapotrzebowanie w Polsce. Największym minusem jest tylko, że od założenia plantacji muszą minąć jakieś 3 lata zanim zacznie się na tym zarabiać, ponieważ karpa musi mieć czas żeby się dobrze ukorzenić i wzmocnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry ;> jeśli gleba piaszczysta i mało kamienista to polecam szparagi ;> rośnie zapotrzebowanie w Polsce. Największym minusem jest tylko, że od założenia plantacji muszą minąć jakieś 3 lata zanim zacznie się na tym zarabiać, ponieważ karpa musi mieć czas żeby się dobrze ukorzenić i wzmocnić

Nie nie, szparagi odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon4321
      Witam mam 2 letnie truskswki moge teraz to opryskac przed zbiorami czy juz jest za pòźno 
    • Przez karolinaxx
      Witam
      Czy ktoś korzystał z badań gleby na składniki odżywcze i stworzył do tego mapę ?
      Pytam bo szukam producentów rolnych, którzy takie badania wykonywali i chcieliby się ze mną podzielić. Potrzebuję  badań do pracy inżynierskiej. Proszę bardzo o kontakt.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Truskawka90
      Witam Serdecznie, 
      Już podczas pierwszego rwania na albie zauważyliśmy to w dużych ilościach. jest na dojrzałych i zielonych owocach. Czy ktoś z Państwa wie co może być tego przyczyną i jak to zwalczyć? Bardzo proszę o rade. W załącznikach są zdjęcia truskawek. 


    • Przez gardener94
      witam,
      Co polecacie na glebę V, VI klasy? jest tego 10 ha.  Czy serio jedyna rozsądna opcja to las? 
       
      Pozdrawiam
    • Przez jafar21
      Witam, mam 40 tuneli foliowych. Przez 10 lat miałem  pomidory a przez kolejne 10 lat mieliśmy ogorki.. Uprawa jest nieopłacalna, walczymy z przędziorkiem i niestety nie jest do zwalczenia.. problem jest również że zbytem. Co myślicie o uprawie fasolki szparagowej w tunelach ? Może macie jakieś pomysły na wykorzystanie tych tuneli ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj