jackson20000

Włącznik/Przełącznik WOM w MTZ

Polecane posty

witam. mam pytanie mianowice gdzie znajduje się jakiś przełącznik tudzież włącznik WOM w MTZ? od niedawna jestem posiadaczem tego ciągnika i gdy chciałem skosić nim łąkę, podpiąłem rotacyjną a talerze ledwie się kręciły. rozrzutnika wyładowwanego obornikiem nawet nie ruszył. wałek sam jako taki się kręci ale gdy podpinam jakiś sprzęt nie ma on mocy by go napedzić. jeśli chodzi o MTZ-ty to jestem zupełnie lewy i proszę o wyrozumiałość jeśli czegoś bym ewentualnie nie zrozumiałxD. rocznik mojego rzęcha to 87. z góry dzięki.

Ps. jeśli temat jest założony nie tu gdzie trzeba to prosze adminów o przeniesienie

slawek80    16

Wom w mtz nie powinien się sam kręcić , prawdopodobnie są wyrąbane taśmy na przekładni satelitarnej wom-u , lub źle ustawione. Włączanie wom-u odbywa się za pomocą wajchy z prawej strony siedzenia. 

Wiadomość z agroFakt.pl

to włącznik jest w kabinie czy pod nią? bo w kabinie po prawej stronie siedzenia mam tyko 2  dźwignie. od napędu przedniego, to bardziej przy podłodze i na wysokości siedzenia mam dźwignie o kształcie półkola na ząbkach. coś jak od hamulca ręcznego ale ręczny jest osobny. jak można niech ktoś podeśle fotkę jak to powinno wyglądać bo może u mnie wygląda to inaczej. pozdrawiam

Lukasz3991    3

Włączanie masz w kabinie po prawej stronie. Masz chyba coś takiego jak ja u siebie w MTZ 52. Jest taki półksiężyc i trzy wycięcia na nim. Pod kabiną jest przełączanie 540/1000, ale z tego co mi wiadomo jeśli brak reduktora to również brak obrotów 1000 tym samym brak przełącznika. Fajnie byłoby gdybyś napisał jaki to kumurun 50 52 80 82. Tu masz proszę ja Ciebie dobrą lekturę do radzieckiego sprzętu: https://www.sendspace.com/file/unjbxl
Na 112 stronie katalogu znajduje się opis regulacji WOMu. Nie pomyl ze 112 stroną pliku, bo się nie doszukasz.

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

MTZ 82. z prawej strony siedzenia mam tylko dwie wajchy. od ręcznego i tak jak mówisz taki półksiężyc tyle że ja mam całego w takich ząbkach. a co do włącznika od kabiną to mam ale bardziej z przodu taki dosyć spory przełącznik. jak stoi się z prawej strony ciągnika to elegancko widać nie jest specjalnie schowany. zarzuce fotki jak wróce z roboty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AdamWładimirecPodlasie
      Witam mam problem chodzi o to że nie wiem jak odkręcić zapieczone śruby na tłumiku T25A2 najlepiej by było bez zrywania gwintu i śruby . Ktoś pomoże???
    • Przez Nikita_Bennet
      Witam.
      Czytając ten temat zacząłem się zastanawiać jaka jest maksymalna prędkość ciągnika Belarus/MTZ 952.3 ze skrzynią 14/4 czyli synchronizowaną.
      Chodzi mi o prędkość przy oryginalnym ustawieniu obrotów silnika czyli max chyba 2000 obr/min przy cegle na pedale gazu.
      Homologacja mówi że ok 40km/h a od wielu osób słyszę że max to 30-33km/h.

Wiem że po przestawieniu obrotów silnika na 2200-2300 prędkość jest większa ale interesuje mnie prędkość na fabrycznych ustawieniach.

Jak to więc jest u was?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!

Szymek
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.

• Przez Mateusz95
      Witam. jestem zainteresowany kupnem belarusa. i czytałem ze jedne maja taka skrzynie a drugie taka. czym sie rózni skrzynia zsynchronizowana od niezsynchronizowanej. i która jest lepsza?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.