PiotrStaczak

Zetor Proxima plus 100 czy New Holland t5.95

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Poradźcie  jaki ciągnik wybrać Zetor Proxima plus 100 czy New Holland t5.95 ciągnik będzie pracował z agregatem uprawowo-siewnym aktywnym o szerokości 2,5m oraz pługiem 4 skibowym zagonowym będzie wyposażony w ładowacz czołowy. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem są ale są to tematy z przed ok 3 lat i chciał bym wiedzieć nie zmieniło się nic w śród opinii użytkowników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Jeśli byś chciał porównywać "podobne" traktory to musisz porównać Proxime power 100 z t5.95. W tej konfiguracji co podajesz to NH będzie lepszy do tura bo ma rewers elektrohydrauliczny, a w zetorze masz rewers mechaniczny. A resztę  parametrów to najlepiej patrzeć w tabelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Proxime z Nh to można porównywać jedynie z TD - to są zbliżone ciągniki. A seria T5 a proxa to dwa inne światy. Zdecydowanie NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

T5 do zetora w plusie...?
T5 pewnie z 180-200 netto to by mial zetora i jeszcze maszyny do niego...xD
Jakbym Miał kupować osobiście to napewno nie zetora z tym kulawym mocno wystajacym ladowaczem oryginalnym...

Jeśli stać cię na T5 to nawet się nie zastanawiaj bo to przepaść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jeśli dobrać wyposażenie takie samo i wziąć pod uwagę proxe power - to cena wyjdzie taka sama, bądź zetor wyjdzie drożej - 2 miesiące temu jeździłem po dealerach bo byłem zainteresowany jednym i drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nh jest tańszy o ok 35 tyś zł od zetora ale nie jestem pewien czy nh da radę z agregatem uprawowo-siewnym czy nie będzie zrywać mu przedniej osi ponieważ jest ok tony lżejszy według, tabel które otrzymałem od dilerów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

T5 do zetora w plusie...?

T5 pewnie z 180-200 netto to by mial zetora i jeszcze maszyny do niego...xD

Jakbym Miał kupować osobiście to napewno nie zetora z tym kulawym mocno wystajacym ladowaczem oryginalnym...

 

Jeśli stać cię na T5 to nawet się nie zastanawiaj bo to przepaść...

 

Kolego jesteś trochę do tył bo teraz już nie zakładają trac-lift. A te nowe ładowacze nie wystają tyle do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wydaje mi się że mowa jest o seri TD bo jak dla mnie to niemożliwe aby nh T5 był tańszy od zetora proximy i to aż o tyle.
Znajomy ma proxe 90 plus z ladowaczem i z agregatem lapowym+siewnik agromasz stopkowy i podczas jazdy buja nim jak nwm i dlatego jeździ non stop z ture i łyżką.
Co innego jazda na pusto z samym ladowaczem (czyt bez obciążenia tylka) to podskakuje jak na trampolinie.
Według mnie do T5 skrzynia 17x16 balast na tylne kola gumy 480/600 R38 4 pary hydrauliki ciagnik lux tylko nie wierze z tą ceną jak możesz napisz ile ci wycenili i z czym (dowiedz sie czy da się w zetorze regulować przepływ oleju bo pompy mają duży wydatek który niekiedy przeszkadza a ostatnio szukaliśmy i nie mogliśmy dojść i ciągni poszedł do domu a do łaski powrócił mf255)

Poza tym siedziałes w jednym i drugim? Zapewne nie także zacznij od przejażdżki obydwoma:)

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam Proxime 90 plus i jazda agregatem bez tura z przodu nie bardzo jest możliwa, choć poza tym na sam ciągnik nie mam za bardzo co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Kupno nowego, głównego ciągnika ok. 100KM bez EHR i PowerShiftu dla mnie dziś jest niezrozumiałym posunięciem.

 

Proxima ma półbiegi a EHR jest w opcji - interesowaliśmy się Plus 110 przy wyborze ciągnika do ładowacza i pomocy - ale jak dla nas za droga była i wybór padł na cos innego.

 

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dla mnie najkorzystniej wyszedł Pronar P5. I na niego właśnie padł wybór. Ciągnik większy o klasę od w/w. np: tylny most można porównywac z Forterrą lub Crystalem. Proxima czy TD5 sa strasznie delikatne. Dodatkowo silnik nie ma DPF ani AdBlue czego w tych dwóch nie uświadczysz.

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Ja mam proxime 90 plus fajny trakorek ale gdybym kupował jeszcze raz to kupiłbym forterre albo odpowiednika coś koło 100-120koni do pracy w polu a zamiast ładowacza kupiłbym ładowarkę używaną za 30-40tys tur z osprzętem wyszedł 35 tys brutto. a co do proximy do pracy z ładowaczem spoko niestety płyty betonowe juz są zbyt ciężkie dla niej takie (3m na 1,5m 18cm grube) akurat takie miałem do ułożenia no i na bank brałbym powera i EHR ale wszystko zależy jakie kto ma pieniążki na wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

broń panie Boże patrzeć się na proxime. Mamy to ustrojstwo w szkole, i ten ciągnik do niczego się nie nadaje. Zamiast polbiegow mamy wzmacniacz momentu obrotowego. Ciągnik przygasana wet ruszając z najmniejszego biegu, do tego ten dźwięk jakby ktoś podkładek do cylindrów wsypal. Jakość wykończenia dramatyczna, plastiki trzeszcza. Ciągnik nie do tura, chyba że lubisz słuchać piszczącej konttolki od sprzęgła


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniadek22    0

Witam. Mam w planie zakup ciągnika i nie wiem jaki wybrać: ZETORA PROXIME GP 100 czy NEW HOLLAND T5 100?
Który polecacie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj