Polecane posty

TheMariko12    437
Napisano (edytowany)

Witam

Posiadam piwnicę, która została wybudowana w latach 70 i na ówczesne standardy została zasypana ziemią, zamiast wykonania konstrukcji dachu.  Teraz po  40 latach, piwnica przecieka niemiłosiernie, wystarczy deszcz, i mokro w niej jak w wannie, mam plan wybrać tą ziemię i skonstruować dach, chcę dowiedzieć się jakie mogą być orientacyjne koszty wykonania dachu więźba + blacha trapezowa.

Dodam że obecny "dach" jest zrobiony w taki półokrąg zalany betonem i trzymający na zbrojeniu, i pytanie czy to wyburzać i robić od nowa, czy tylko wyciąć miejsca gdzie cieknie i zabetonować na nowo ??

 

Piwnica ma mniej więcej 120 m2

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

:o

He dobre kolego chcesz zrobić swojej piwnicy dach z wierzby dachowej jak na domu :) a bedziesz miał na nim jakieś użytkowe poddasze? 

 

A tak na serio weź zbierz ziemie na całej powierzchni kup pape jakąś porządną, smoła bądź jakiś lepik i to poklej na całej powierzchni albo najprościej jakaś mocna gruba folia i na koniec spowrotem ziemia :) finito i gotowe, piwnice wolno stojące nie bezpowodu przykrywa sie ziemią lepiej trzymają temp. itd. aniżeli piwnice pod domami. I zawsze na takiej piwnicy mozna zrobić ładny skalniak :P bynajmniej u nas tak jest i jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

A w jaki inny sposób mam położyć blachę oprócz więźby ??

 

Był plan na papę,  ale cena za m2 jest podobna do papy, a trzeba szukać kogoś kto ją zgrzeje i dobrze to zrobi,  a nie spie*oli na amen. 

Folia to też nie na długi czas, bo kilka lat i jej nie ma i znów wszystko wybieraj na nowo, a tego chcę uniknąć, chcę zrobić żeby było na 20-30 lat spokoju


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Kolego nie rozumiesz mnie albo ja Ciebie 

Chcesz mieć piwnice? tak czy nie

Jak nie to robisz jak chcesz z blachą itd.

Ale za to jak masz w planach nadal użytkować budynek jako piwnice innego wyjscia nie ma 

-ziemia pełni swojego rodzaju izolacje cieplną

-aa papa czy to folia wiadomo :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Chcę mieć dalej, bo przechowuję tam przetwory i ziemniaki

 

No tak, tylko ja nie chce rozbierać ten betonowy półkrąg tylko zamiast ziemi przekryć to blacha :)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

to przykryj sobie blachą i po sprawie skoro kolega Ci dobrze podpowiada a Ty swoje


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

No dobrze, dziś byłem w sklepie budowlanym i pytałem się co ile będzie kosztować i fakt papa jest taniej, więc tutaj pytanie, zbieram ziemię z dachu, i później  smoła i przyklejam papę do dachu i  następnie na to folia, a na koniec znów ziemia ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak na dłuższą metę się sprawdzi , ale w Moich stronach widziałem piwnice ocieplone styropianem i zaciągnięte klejem , coś w tym stylu jak robią na domach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Kiedyś widziałem ładnie zabudowaną piwnicę.Koleś postawił dwie sciany z pustaka obok najdłuższych boków piwnicy.Sciany na wysokość piwnicy,Puźniej domurował kilka pustaków z przodu i z tyłu tak że całość z piwnicą tworzyło ładny prostokąt,na to dach dwuspadowy i całość wyglądała jak niski budynek gospodarczy.Jak ktoś nie wiedział jak to było robione to w zyciu nie pomyslał że tam jest piwnica.Tylko niestety koszty są już wiekszę ale i estetyka super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj