Skocz do zawartości
mateo105

wybor pompy zanurzeniowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcus72    1

Pewnie da radę, choć ja bym kupił coś wydajniejszego, sam mam taką http://allegro.pl/pompa-zatapialna-wq-750f-omnigena-do-brudnej-wody-i5967691900.html?reco_id=cf6c9278-26f9-11e6-85ae-56847afe9799&ars_rule_id=201  mocna i wydajna, spisuje się świetnie nawet w pompowaniu gnojówki  :)

Co do samej marki Kraft&Dele to ostatnio kupiłem ich pilarkę i szczerze mówiąc jakość materiałów jest kiepska...

mateo105    1

ok. a mozesz mi powiedziec czy ta twoja pompa daje rade podac wode na odlegosc 50m i pod jakim cisnieniem? slabym czy mocniejszym

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciśnienie nie zależy od długości węża tylko od wysokości tłoczenia.

mateo105    1

no ale to jest chyba zrozumiale ze pompa ma podac 6-7 metrow w pionie (zaleznie od glebokosci studni) a reszte 50 m w poziomie i pytam czy da rade.

marcus72    1
Napisano (edytowany)

Ja używam węża 2" i na odległości ok. 20-30 m (wysokość tłoczenia ok. 3m) nie widać większego spadku ciśnienia, ale dużo będzie zależało pewnie od wysokości tłoczenia.

Samo ciśnienie jest jak na taką pompkę całkiem dobre, pewnie można by ją nawet podłączyć pod jakiś zraszacz, chociaż nie wiem czy jest do takiej pracy przystosowana i jak by to wpłynęło na jej żywotność. Kiedyś podłączyłem do węża sikawkę strażacką, ciśnienie nie było może imponujące, ale do podlania ogródka to ewentualnie OK  :)

Są oczywiście jeszcze mocniejsze modele, ale i cena wyższa...

Edytowano przez marcus72

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ursus-moc
      Witam ile ma normal powinno być ciśnienia na rozgrzanym silniku na połowie zielonego?
    • Przez Mares
      Witam.Jaką polecacie spawarkę na potrzeby w gospodarce tzn. coś nadpęknie lub się urwie w jakiejś maszynie to żeby to przyspawać.Najlepiej żeby cena nie przekraczała 800-900zł.Czekam i z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez filip94lemken
      Witam, bede wlasnie kupywal sprezarke, chcialbym posluchac waszych rad czym kierowac sie wybierajac sprzet, chodzi mi, aby byla dobra do malowania maszyn, i lakierowania i utwardzania cena do ok 500zl
    • Przez MarcinKoczewski
      Witajcie mam na oku za nie duze pieniądze kupić tura  na linkę do c360 
      I tu Mam dylemat idą te plozy  pod ciagnikiem jakie macie zdanie o tym 
      Da się jakoś wyżej umocowac  czy coś w tym stylu  chodzi mi o te plozy  
      Bo widziałem ze to strasznie nisko 
      Przy orce się nie  zawisnie  ?
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.