krzychu652

Ciągnik 50-65 km do tura

Polecane posty

krzychu652    3

Witam.

Co z traktorów moglibyście polecić na 10 ha do pracy przy hodowli? Chodzi mi o ciągnik do tura, zamiast C360 3P. Miałby pracować z turem głównie przy wywożeniu i wypychaniu obornika (365 dni w roku) i wożeniu balotów. Chciałbym aby była to maszyna bez zbędnych udziwnień typu turbo, zbędna elektronika itp. (specyfika pracy: odpalanie codziennie i praca około 1 godziny z odpalaniem i gaszeniem co chwilę). Ładowarka odpada ze względu na to, że ta maszyna musi być zdolna do: zasadzenia i wykopania ok. 1 ha ziemniaków, skoszenia i ususzenia siana, odebrania zboża od kombajnu, zasiania poznaniakiem, opryskania i posiania nawozu, a i czasem jakąś ziemię turem trzeba porównać czy kiszonkę obsypać.

Pracy ciężkiej nie przewiduję bo dużego konia pociągowego mam (do pługa, prasy, agregatu, orkana itp), chciałbym aby mało palił w lekkiej robocie (wiadomo głównie jeżdżenie "koło komina" z turem) - w tym dobrze sprawdzał się 3P przez 15 lat, jednak czas na zmiany (przydałoby się wspomaganie, lepszy tur, a może i nawet jakiś napęd żeby lepsza trakcja była, no i jakość części teraz okropna gdybym chciał go przesypać).

Budżet -  ok. 50 tysięcy. Rozważałem jakiegoś MF'a np. 3512 ale wiadomo, one mają słabą hydraulikę no i nie widziałem wersji z napędem na sprzedaż, a także zetora z serii 33xx - są fajne ale cena trochę duża i obawiam się o spalanie. Może byście coś polecili, może coś z zachodu lub wschodu? Czy może warto dozbierać i kupić coś nowego, np Farmtracka (pytanie czy warto się w takie cuda pakować)?. Zależy mi żeby to nie była maszyna wytłuczona (wiadomo silnik można wyremontować, ale całego od podstaw przesypywać to trochę mija się z celem).

Pozdro! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Chyba na innej planecie mieszkasz jeśli twierdzisz że coś w stylu MF 255 ma mocną hydraulike z pompą 20 -kilka litr :D A takim 5314 to znajomy  100-150 bali słomy corocznie ładuje i co kilka lat przednia oś wysypana a w szczególności zwolnica... no pewno masz te osławione wersje eksportowe a my tu te zwykłe :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chyba na innej planecie mieszkasz jeśli twierdzisz że coś w stylu MF 255 ma mocną hydraulike z pompą 20 -kilka litr :D A takim 5314 to znajomy  100-150 bali słomy corocznie ładuje i co kilka lat przednia oś wysypana a w szczególności zwolnica... no pewno masz te osławione wersje eksportowe a my tu te zwykłe :)

Od pompy do tłoczysk daleka droga, wydajność pompy jest ważna ale ważniejsze jest ciśnienie w układzie, miałem kiedyś ursusa c 330 nowa pompa,rozdzielacz, za chiny nie mogła unieść mokrej sianokiszonki, przyjechał sąsiad mf-em 255 i na wolnych obrotach unosił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.07.2016 o 17:16, lukbold napisał:

Chyba na innej planecie mieszkasz jeśli twierdzisz że coś w stylu MF 255 ma mocną hydraulike z pompą 20 -kilka litr :D 

Tylko tłoczek to jest co innego

Edytowano przez marcinlewandowski_62045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dziecko sęk w tym że mam 3 sztuki z lat 98-99 w okolicy więc daruj sobie. Swojego zaraz Ci mogę sprzedać. Zrób 7 czy tam 9tys h a potem się wypowiadaj. Ja do swojego TURa nie założył ale widzę co się dzieje i kto zna z autopsji budowę zwolnicy a kto nawet tam nie zajrzał od nowości

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

 

Witam

Szukam małego ciągnika  na gospodarstwo ale głównie do komunalki musi to być mały ciągnik około 50km. Znalazłem ciągnik Zoomlion RK504 http://zoomlion.mast...rodukty/rk-504/ cena jest bardzo ciekawa bo kosztuje około 57 tyś netto. Oglądałem go na Bednarach i okazało się że silnik to kopia Perkinsa a skrzynia to kopia cararo.

Co sądzicie o tym ciągniku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

hehe a co takiego fajnego w zetorze, porażka nie ciągnik, jak masz taki budżet to masz tur 3B z krokodylem, orbitrol i przedni napęd do 3P i działasz, nic innego nie wymyślisz, chyba że w większych pieniądzach, zetory mf 255 itd to jedna liga, jakbyś chciał się trochę rozwinąć to min 80km z turem 4x4, a tak doposażyć 3p i będzie dobrze ;)

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj