piotkorol

Jak wymienić pompę hydraliczną w C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotkorol    0

Witam. Mam problem z pompą w 30. nie chce unosić i słabo trzyma . Więc trzeba wymienić ale nie wiem za bardzo czy to jest mocno skomplikowane. Czy sam sobie poradzę . może ktoś już to robił więc będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

Samemu mozesz, tylko jak bedziesz musial uniec ten dekiel spod siedzenia to bedzie ci potrzebna druga osoba. Tam nie ma nic skaplikowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Dasz radę.

Normalnie odkręcisz te śrubki połączenie rurowe i zdejmiesz całą górę odwrócisz ją na siedzenie i odkręcisz pompę.

 

Ale wiesz może nie koniecznie wymiana pompy BĘDZIE POTRZEBNA :)

odkręć boczek tej pompy chyba 6-8śróbek i masz tam oringi [może źle napisałem] i może są one porwane?? ja wymieniam je 2 razy w roku bo przy turze to dość często wysiadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

samemu kiedyś wymieniałem pompę - bardzo prosto - wystarczy złapać pokrywę za ramiona podnośnika unieść lekko do góry i wysunąć do tyłu - gorzej będzie z włożeniem bo trzeba uważać na uszczelkę i zęby pompy żeby pasowały


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko to, że słabo podnośnik trzyma to raczej nie pompa... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale po co ma byc wydajniejsza???jak jest zdrowa pompa to te 20l spokojnie wystarczy do wszystkiego, a jak za słabo podnosi to mozna zwiększyć ciśnienie na zaworze przelewowym :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

juz cisnienie mam zwiększone do tura ma być mocniejsza i wydajniejsza chidzi o big bagi i bele sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

juz cisnienie mam zwiększone do tura ma być mocniejsza i wydajniejsza chidzi o big bagi i bele sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotkorol    0
tylko to, że słabo podnośnik trzyma to raczej nie pompa... :P

 

 

 

Nie tylko słabo tryma ale i nie chce unosić a w lato to owijarki nie mógł unieść a jak uniósł to za kilka metrów opadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i dlatego napisałem, ze to raczej nie pompa.prędzej rozdzielacz albo siłownik.

 

@czajus to jakie masz teraz ciśnienie na szybkozłaczu??? ile MPa???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Nie tylko słabo tryma ale i nie chce unosić a w lato to owijarki nie mógł unieść a jak uniósł to za kilka metrów opadał

to wymień oringi w pompie,

jak zdejmiesz dekiel to tam będziesz miał pompę odkręć bok pompy i będziesz miał 2 gumki i je wymień. Problemem jest to że modeli tych oringów w sklepie jest od ciut ciut

 

 

edytowałem i dodałem

koszt takich oringów to groszowe sprawy. od 30gr do 1zł za sztukę.

Ale nie kupuj odrazy razy 5 bo możesz mieć za mała lub za wielką gumkę a może nawet za cienka albo za grubą. Weź sobię kup ze 3-4 rodzaje i się upewnisz. Dodam że to przez te oryngi są takie objawy.

Już gdzieś pisałem na AF że ja wymieniam je przynajmniej 2 razy do roku. Bo strasznie siadają w 30 razem z turem.

 

Dodatkowo możesz wymienić pompę przystosowaną do tura ale ona rożni się tym od normalnej że posiada blaszkę usztywniającą i zakrywająca pewną część w pompie {dokładnie nie wiem co} i to tylko tym. Ogólnie samemu można dorobić taką blaszkę. i też działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj