Lukas85

Komputer Control Spray -S

Polecane posty

Lukas85    36

koledzy czy ktos ma u siebie zamontowany komputer sterujacy Mullera Control Spray? Posiadam opryskiwacz amazone ktory jesy wyposażony w sterownik do elektrycznego załaczania sekcji i regulacji cisnienia. Ma też dodatkowe wejscie na komputer Control Spray tylko pewnie do poprawnego działania bedzie wymagał przepływomierza i czujnika predkosci oraz cisnienia. Moze ktos ma go u siebie zmaontowanego? 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przepływomierz nie jest niezbędny, natomiast czujnik ciśnienia i prędkości tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Powszechniej stosuje się przepływomierz z czujnikiem prędkości, bez czujnika ciśnienia, ale nie dam sobie głowy uciąć czy u tego producenta tak właśnie  jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

W moim rozdzielaczu przeplywomierza wlasnie nie ma. Ewentualnie moglbym dostawic komputer Bravo 180S znalazłem cały komplet w miare przyzwoitych pieniadzach tylko że do tego komputera przepływka chyba musi być prawda?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

Akurat  bravo 180  mam on nie jest względnie tani a w ogłoszeniach widzisz sam komputer czyli bez okablowania, rozdzielaczy, czujników. Do działania w trybie automatycznym wymaga czujnika prędkości i przepływomierza . Przepływomierz w tych rozdzielaczach można dołożyć bo to tylko moduł ale arag może się różnić od Twojego układu

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Posiadam taki rozdzielacz jak na zdjęciu poniżej. Zastanawiałem się jeszcze nad bravo 300. Jak widać w moim rozdzielaczu nie ma zaworu gównego do zamykania jednoczenie całosci, sa tylko pojedyncze sekcje i silnik do zmiany cisnienia. czy do takiego rozdzielacza (oczywiscie po dolaczeniu przeplywki) da sie zamontowac komputer Bravo?

 

c0eb85adeb022894med.jpg


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

Szukając info o podobnych układach do Twojego to znalazłem taką wersję, z przepływomierzem ale... tu mogli zastosować inne rozwiązania

http://www.uniagroup.com/produkty/ochrona/113-opryskiwacze-polowe-zawieszane-rex#konstrukcja

W moim rozdzielaczu są elektrozawory sekcyjne, przepływomierz, elektrozawór regulacyjny i elektrozawór główny.

Coś więcej o 180 możesz wyczytać tu http://www.bury.com.pl/upload/File/komputery%20i%20nawigacje%20-%20instrukcje%20obslugi/BRAVO%20180.pdf

a tu masz bravo 300 http://www.bury.com.pl/upload/File/komputery%20i%20nawigacje%20-%20instrukcje%20obslugi/BRAVO%20300S.pdf

Czy to będzie kompatybilne to sam spróbuj określić 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Takiej kopii amazona nie widziałem, nawet sterownik jest identyczny :) Własnie obawiam sie ze moze byc problem z brakiem zaworu glownego, chociaz w sterowniku tak jak pisałem jest wyłaczanie wszystkich sekcji jednoczesnie ale to penwie w inny sposób


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakiej kopii amazone? Przecież rozdzielacze w amazone produkuje RAU, a sterowniki Muller, ten sam jest w opryskiwaczach Unia, dla nich też dostarcza Muller, Lemken też ma ten sam sterownik Muller-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Nie chodzi mi o kopie rozdzielacza a o sposób składanie belki kotra jest taka sam  jak w amazone


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Witam.

Mam od kilku lat opryskiwacz z tym komputerem. Jest przy nim przepływomierz, czujnik prędkości i ciśnienia. Wszystko działało dopóki przepływomierz się nie rozsypał. Na chwilę obecną pryskam według wskazań prędkości i ciśnienia, czyli jak bez komputera. Sam komputer jest jak wytrzymały czołg.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Wracając do tematu, udało mi sie zakupic drugą czyli główna czesc komputera sterujacego Spray Control. Znalazłem też instrukcje jego podłączenia i obsługi po polsku:

https://www.mueller-elektronik.de/wp-content/uploads/302201-02-P-001.pdf

Na schemacie nie ma zaznaczonego przepływomierza, czy rzeczywiscie da sie go podłaczyc bez przepływki? 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No przecież Ci piszą, że w trybie awaryjnym będzie działał bez przepływomierza. Możesz normalnie pryskać. Tyle, że wydatkowanie cieczy nie będzie dokładne tak jak z przepływomierzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Wszystko normalnie działa, tylko ustawiasz przełącznik na tryb manualny i ciśnienie regulujesz ręcznie. Przy okazji mała porada, ustaw wydatek cieczy na 0,00 bo jak Ci się przypadkowo włączy tryb auto, to komputer wywali ciśnienie na maxa i będzie jakieś kuku :). Wiem bo już to przerabiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Takie kuku juz miałem przez zepsuty manometr ktory pokazywał na max cisnieniu 1,4 bara. Po podlaczeniu go do sprezarki okazalo sie ze wskazanie 1.4 odpowiada 7Bar :) Na szczescie nie wytrzymała tylko uszczelka pod jedna sekcja (ta pod zaslpeka z przodu). Chyba jednak zamontuje przeplywke zeby miec pelny automat. 

Kolego Rafik rozumiem ze masz u siebie taki sterownik? Mozesz napisac w jakim opryskiwaczu?>


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

To jest dość leciwy opryskiwacz firmy MBeine, tak przynajmniej na tabliczce ma. Cały osprzęt ma Araga, belka 24 m hydrauliczna, zbiornik 3400 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Nie miałeś w nim podlaczonego przeplywomierza ani czujnika predkosci?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Pisałem, że ma wszystko co powinien, czyli przepływomierz, czujnik prędkości i czujnik ciśnienia. Wszystkie te graty są dedykowane do komputera Miller elektronik i są podłączone najpierw do jakiejś skrzynki z elektroniką a potem do kompa. W komputerze musisz skalibrować czujniki i generalnie wszystko chodzi jeżeli jest sprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Ma jeszcze jedna prośbe czy moglbyś odkęcic ta skrzyneczkę zrobic zdjecie i podpisac do gdzie jest podlaczone?  Byłbym bardzo wdzieczny


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Nie obiecuję na kiedy, ale zrobie tę fotkę, i tak miałem wylutować przepływkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Jak mozesz to zrób tez zdjecie samego rozdzielacza. U mnie w skrzyneczce w opryskiwaczu są złaczą na śrubki pod ktore przykreca sie czujniki


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Jeszcze jedno pytanie jakiego typu czujnik predkosci pasuje do tego komputera NPN, PNP NO czy NC? 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Przepływomierz kupiony i zamontowany. Nie znalazłem tylko dokłądnej specyfikacji, moze ktos wie jaka jest liczba impulsów na 1l? Jest to oryginalnie montowany przeplywomierz amazone (zielony)


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Nie wiem ile może być impulsów na litr, ale w instrukcji obsługi komputera masz napisane jak go programować jeżeli nie znasz liczby impulsów. Ile dałeś za przepływkę? Ja swój opryskiwacz naprawiłem. Okazało się, że w jednym miejscu kable były kiedyś lutowane i te luty przestały kontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Za przepływkę dałem 150zł (łacznie z metalowymi tulejkami) i 250zł za czujnik. W instrukcji rzeczywiscie jest napisane jak go kalibrować. Trzeba wlać znaną ilosć wody (z tym akurat nie ma problemu bo na pompie mam licznik) i zmierzyc ile wody sie wypryskało. Z tym drugim jest problem bo nie za bardzo wiem jak to zrobić. Można by było podstawic pod każdą dyszke jakiś pojemnik ale zeby błąd był jak najmniejszy trzeba by było wypryskac ze 100 litrów (tak pisza też w instrukcji)


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj