CHIB

Talerzówka czy Mulczer(kukurydza)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CHIB    0
Napisano (edytowany)

Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?

Edytowano przez CHIB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Mulczer to tylko zetnie i pozostałe łodygi i może jeszcze korzenie jeśli wystają ponad ziemie.Ja wolę talerze sam używam i wiem że jest to lepsze rozwiązanie bo dodatkowo potniesz i wymieszasz resztki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobry agregat talerzowy będzie bardziej uniwersalny. Do tego pomyśl by zastosować coś co przyśpiesza rozkład resztek pożniwnych, lub zastosuj zwykły mocznik. Wtedy i ziemia nabierze lepszych właściwości. Lepsza struktura, zdolność do utrzymywania wilgoci, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie będzie przecież rokrocznie stosował wapna. Są zresztą pola (sam mam taki kawałem) gdzie naturalnie ph jest wręcz zasadowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

chodzi o małe ilości typu 20-30kg ca0. a to że ph jest zasadowe nie oznacza ze poziom wapnia jest odpowiedni. można też stosować naprzemiennie, raz mocznik raz wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozkład związków organicznych, szczególnie słomy powoduje zużywanie azotu, dlatego też mocznik nie tylko przyśpiesza rozkład, ale również rekompensuje straty związków azotowych w glebie. Dlatego też mi się wydaje, że mocznik jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj