Skocz do zawartości
CHIB

Talerzówka czy Mulczer(kukurydza)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

CHIB    0
Napisano (edytowany)

Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?

Edytowano przez CHIB

agrolublin    29

Mulczer to tylko zetnie i pozostałe łodygi i może jeszcze korzenie jeśli wystają ponad ziemie.Ja wolę talerze sam używam i wiem że jest to lepsze rozwiązanie bo dodatkowo potniesz i wymieszasz resztki

Adrian_K_90    59

Dobry agregat talerzowy będzie bardziej uniwersalny. Do tego pomyśl by zastosować coś co przyśpiesza rozkład resztek pożniwnych, lub zastosuj zwykły mocznik. Wtedy i ziemia nabierze lepszych właściwości. Lepsza struktura, zdolność do utrzymywania wilgoci, itp.

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrian_K_90    59

Nie będzie przecież rokrocznie stosował wapna. Są zresztą pola (sam mam taki kawałem) gdzie naturalnie ph jest wręcz zasadowe. 

dachu127    78

chodzi o małe ilości typu 20-30kg ca0. a to że ph jest zasadowe nie oznacza ze poziom wapnia jest odpowiedni. można też stosować naprzemiennie, raz mocznik raz wapno.

Adrian_K_90    59

Rozkład związków organicznych, szczególnie słomy powoduje zużywanie azotu, dlatego też mocznik nie tylko przyśpiesza rozkład, ale również rekompensuje straty związków azotowych w glebie. Dlatego też mi się wydaje, że mocznik jest ok. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Adrian_K_90
      Czy u was też, macie problem z tym ptactwem? U nas jak w tym roku dziki sobie odpuściły, to teraz żurawie zaczynają się pojawiać. Rok temu znajomemu wyżarły prawie w 100% 5 ha pole. U nas na razie są dwa. Jednak w okolicy widziałem całe stado(mogło być ich nawet ze 20). Strach pomyśleć jak wjadą w kukurydzę wyciągać młode siewki. Kiedyś wystarczyło zatrąbić i "spieprzały" w podskokach, teraz chodzą jak bociany koło kosiarki. 
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze