Areeckii

Ciągnik pomocniczy 100km (nowy)

Polecane posty

Areeckii    3

Witam jaki ciągnik warto wziąć pod uwagę przy wyborze pomocniczego 100km. Traktor będzie pracował bez ładowacza czołowego i będzie pomagał Valtrze N111e na areale 40ha. W założeniu ma pracować z kosiarką dyskową, opryskiwaczem 1000l, rozrzutnikiem obornika, broną łąkową, siewnik+agregat , siewnikiem do nawozów i prasą belującą. Preferuję ciągnik nowy do 200tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585
Napisano (edytowany)

A nie jesteś na vacie, że interesuje cię cena brutto?

Edytowano przez MateuszZaczyski

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A co to ma wspólnego z tematem ? Chce kwote brutto, to brutto...

 

W tej cenie idealnie mieści się NH T5.105 na dualcomanndzie i nic lepszego w tej cenie nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

A nie jesteś na vacie, że interesuje cię cena brutto?

Jestem na vacie aczkolwiek wolał bym znać ceny brutto.

A jak class elios 240 wypada w porównaniu do tego NH T5.105 ? Bo ostatnio przedstawiciel zaproponował mi takiego a z ceną miał się odezwać na dniach ale miała nie przekraczać 200tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

W sumie masz może rację wspominał też o Arionie 420 z końcówki rocznika 2015 wyszedł by poniżej 200tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Case IH 105a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Zamiast T5 z Dualcommandem kupi Case Farmall U. Jest tańszy od NH, lepiej wykonany i ma niezależny układ hydrauliki zewnętrznej. A tych pieniądzach nic lepszego nie ma. Mówię o traktorze do produkcji a nie z placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Niezależny układ hydrauliki zewnętrznej ma Farmall U PRO i kosztuje ok 190tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37
Napisano (edytowany)

Z nowych John Deere to wyjdzie chyba tylko to 5100m  http://olx.pl/oferta/john-deere-5100-m-CID757-IDeL63N.html#72de64b1d7

Można szukać 6105m popokazowego. Będzie na pewno o wiele mocniejszy od serii 5 i o wiele więcej w standardzie będzie miał(np tls i półbiegi elektrohydrauliczne) ale i tak to ciągniki o dość ubogim wyposażeniu względem nh i case lecz nadrabia prostą sprawdzoną niezawodną konstrukcją oraz tym że są to bardzo mocne ciągniki(pełna rama, ogólnie wszystko mocno zrobione). Na pomocnika na 40 ha nada się i nh, case, john deere. Ursus też ma ciekawą ofertę, podobnie jak farmtrack(znajomy ma ponad 10 lat i linkę sprzęgła chyba tylko zmieniał a ze dwa lata temu kupił tego 100km i też zadowolony a obrabia około 50 ha ornego). Radzę uważać na kubotę bo zaraz ktoś ci zaoferuję ją. Zastanów się dobrze ale u nas opinii nie mają dobrych odkąd znajomy połamał obudowę skrzyni biegów przy orce czwórką obrotówką(wersja 140km) a miał ją może z rok i nie była brana do pługa a do lżejszych robót tylko jakoś tak wyszło że nie miał czym orać bo inne większe w polu(reszta john deere) i podczepił kubotę i zrobił głupotę. Nie dawno nowego john deere kupił a kubotę nie długo planuje sprzedać. Co do deutz-a, i claas-a się nie wypowiem bo nie jeździłem ani w okolicy tego za dużo nie ma.

 

PS. Pewnie zostanę skrytykowany za wychwalanie john deere bo mam dwa takie i swoje wychwalam ale mam je jakiś czas i znajomi podobne mają i nie zawiodły ich w pracy. W okolicy wszyscy sobie chwalą te ciągniki i są z nich zadowoleni. 

 

 

 

Edytowano przez szymong1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Miałem ofertę na Farmala U Pro 105 za 198 netto ale z przednim TUZ, WOM, pneumatyką, szerokimi oponami. Cena na tzw gębę do negocjacji. Odejmując kilka elementów z wyposażenia prawie się zmieści w budżecie a ta skrzynia bije Dualcommanda bez dwóch zdań. Jak ma być tańszy to nie koniecznie U Pro, może U ale moim zdaniem Case a NH mimo, że są bliźniaczymi traktorami to Case będzie za te same pieniądze staranniej poskładany i tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tu piszę . ale tak czytam i chciałem się zapytać o ciągnik valtra  jak z tymi ciągnikami ? Jak z awarią ? dużo pali ?> chcę teraz kupić z wiosny Valtrę T162 . co o niej myślicie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Ciągnik ok 100 km do ładowacza  cena 170 -180 tys netto  NA PROW -było takich pytań wiele, ale gdy wniosek był pisany były inne modele , inne  normy emisji spalin np nh t5 miał dpf  teraz ad-blue  kubota m9960 miała dpf teraz m5001 dpf i ad- blue  macie jeszcze jakies propozycję ?cenowo to chyba df 5g i class atos by sie jeszcze łapały- mile widziana kazda odpowiedz ,.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

Jestem autorem tego tematu. Mój wybór padł na NH T5.105 za dość rozsądną cenę 162netto. Niestety w dualcommandzie, ale jeździ się bądź co bądź bardzo przyjemnie gdyby nie wycie przy włączonym przednim napędzie to już całkowita bajka. Mogę ci go gorąco polecić :) na bardzo duży plus zasługuje promień skrętu który jest fenomenalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Jestem autorem tego tematu. Mój wybór padł na NH T5.105 za dość rozsądną cenę 162netto. Niestety w dualcommandzie, ale jeździ się bądź co bądź bardzo przyjemnie gdyby nie wycie przy włączonym przednim napędzie to już całkowita bajka. Mogę ci go gorąco polecić :) na bardzo duży plus zasługuje promień skrętu który jest fenomenalny.

 A jak wygląda u Ciebie sprawa wypalania dpf  jak często i jak długo to trwa ?- bo rozumiem jest to pomocnik i pracuje w lekkich pracach -pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

Dokładnie aczkolwiek dotychczasowe prace nie nazwał bym lekkimi robi u mnie za drugiego konia pociągowego, a co do dpf to chyba raczej chodzi ci o czyszczenie a nie spalanie. W zasadzie to na obecna chwile nie mogę ci za dużo powiedzieć bo ciągnik ma dopiero 30mth ale czyszczenie trwa jakoś Ok 10 minut i jest nieodczuwalne dla operatora. Jednym słowem nie czuje by w ciagniku był filtr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Dokładnie aczkolwiek dotychczasowe prace nie nazwał bym lekkimi robi u mnie za drugiego konia pociągowego, a co do dpf to chyba raczej chodzi ci o czyszczenie a nie spalanie. W zasadzie to na obecna chwile nie mogę ci za dużo powiedzieć bo ciągnik ma dopiero 30mth ale czyszczenie trwa jakoś Ok 10 minut i jest nieodczuwalne dla operatora. Jednym słowem nie czuje by w ciagniku był filtr :)

czyszczenie filtra czastek stałych  to nic innego jak wypalanie cząstek sadzy nagromadzonej w tym filtrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Dzis w koncu pozytywna odpowiedż z  agencji w przyszłym tyg podpisanie umowy czas na ostateczną decyzję-wiec odświeżam temat - jak w temacie ciągnik 95-110 km dużo przy ładowaczu pracy, ale nie tylko.Ciągniki brane pod uwagę to nh t5  jd 5r deutz fahr 5 lub 5c{ jak bedzie jeszcze} i troszkę większy claas arion 410-420 -co myslicie -co byście wybrali i dlaczego-john z dpf  tego trochę się boję- ciągnik dużo bedzie chodził na niskich obrotach- reszta z ad blue 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Dzis w koncu pozytywna odpowiedż z  agencji w przyszłym tyg podpisanie umowy czas na ostateczną decyzję-wiec odświeżam temat - jak w temacie ciągnik 95-110 km dużo przy ładowaczu pracy, ale nie tylko.Ciągniki brane pod uwagę to nh t5  jd 5r deutz fahr 5 lub 5c{ jak bedzie jeszcze} i troszkę większy claas arion 410-420 -co myslicie -co byście wybrali i dlaczego-john z dpf  tego trochę się boję- ciągnik dużo bedzie chodził na niskich obrotach- reszta z ad blue 

nh t5 110bez amortyzacji osi i kabiny na kołach 24 i 34 z tyłu 183 netto --kubota m100gx 178 netto tylko rocznik 2015 jd 5r ceny i wyposazenia  nie znam jeszcze dokładnie(ciagnik demo troche tańszy na dniach ma zjechac) co radzicie? do ładowacza

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj