DawidKrejczy

opryskiwacz biardzki i ursus c330m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam opryskiwacz Biardzki o pojemności beczki 400l, rozpiętości lanc 12m i wydajności pompy 120l/min współpracuje on przeważnie z ciągnikiem Ursus c 330m. Moje pytanie brzmi czy można ustawić opryskiwacz żebym pryskał 200 l na hektar jeżeli tak to jak to zrobić jakie ciśnienie robocze ustawić itp. dodam że mam 3 rodzaje końcówek ale pryskam tylko na niebieskich. na tą chwile mam go ustawionego na 3,8 bara ciśnienia roboczego na 4 biegu przy 1500 obr/min silnika takimi obrotami pryskam wychodzi mi 300 l/h    z góry dziękuje i pozdrawiam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Kolega był na szkoleniu chemizacyjnym? Trzeba zmniejszyć ciśnienie robocze zgodnie do takiego, żeby wydatek dyszy był odpowiednio mały. Tabele z wydatkiem dysz w zależności od ciśnienia roboczego są na stronach producentów tychże dysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

kolega zadał konkretne pytanie zamiast pouczyć wystarczy odpowiedzieć , Mając 1610 obrotów na czwartym biegu jedziesz 5 km na godzinę przy niebieskich rozpylacz ach musisz mieć cisnienie 1.5 atmosfery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weźmiesz odpowiedzialność za to co napisałeś jak wyjdzie mu inna wartość i zniszczy uprawę? Poza tym @a1fe26c2 ma rację. Takim pytaniem tylko się skompromitował i wyszło jakim jest rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Wyszło, nie wyszło - chciałem kolegę zachęcić do poszukiwań. Ja takie dane znalazłem i skorzystałem z nich. Przepisy nakazują prowadzić dość szczegółową dokumentację dotyczącą oprysków. W razie kontroli może być nieprzyjemnie, jeśli kolega nie wykaże w jaki sposób ustalił, że ma jeździć iV biegiem z obrotami 1610/min i ciśnieniem roboczym 1.5 atm.

Jeśli chodzi o dysze, to na kursie informowano, że mimo jednakowego koloru (oznaczającego zazwyczaj wielkość kropli), jednakowego kąta strumienia, może się zdarzyć, że dysze różnych producentów mają różną wydajność i tę trzeba sprawdzać w katalogach lub naczyniami pomiarowymi.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pytanie jak ustawić i utrzymać 1610 obrotów w Ursusie :D
@ogrodnikm zaskoczę Cię, ten sam opryskiwacz i ciągnik co u założyciela tematu i 1,5 bara przy 1800obr/min dawało 200l/ha. Skąd wiesz jaką jego ciągnik ma prędkość, skoro nie znasz nawet rozmiaru kół, o wyższym przełożeniu w M-kach nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Podałem wartości z tabel , zawsze może wyskoczyć jakiś zajączek a to linka od zegara bądź zegar poślizg itp,i tu niestety potrzebne jest sprawdzenie i ewentualnie korekta tak jak przy próbie kręconej w siewniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5
Napisano (edytowany)

Najlepiej niech zrobi kalibracje opryskiwacza i będzie wszystko wiedział. Co do prędkości to u mnie c330m na IV biegu, 1600 obrotów jedzie 5.8 km/h (z opryskiwaczem do połowy pełnym).

Edytowano przez Adam94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież on nie ma bladego pojęcia co to jest kalibracja. Jakby wiedział to by nie zakładał tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

bez szkolenia nie powinno się opryskiwacza dotykać i tyle, żadne uniwersalne ustawienia nie istnieją i warto się tego raz na zawsze nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Oto przykładowy opis kalibracji opryskiwacza. Trochę rozbawiła mnie konieczność sprawdzania rozstawu dysz po czteromiesięcznej przerwie w eksploatacji urządzenia. Dysze mają skłonność do przemieszczania się na belce? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie coś robię odkąd mam komputer, czyli od ponad 20 lat. Mam zrobiony do tego odpowiedni arkusz w excelu, wpisuję tylko wydatek jednostkowy przy danym ciśnieniu, a resztę robi za mnie arkusz. I mam od razu podane wydatki na hektar przy danych obrotach silnika. A swoją drogą przy kontroli PIORiN nikt mnie nigdy nie pytał o tabele kalibracji, a kontrole mam trzy razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

sprawdzanie rozstawu dysz ma za zadanie sprawdzić, czy np. rurka kwasówka nie przesunęła się w uchwytach co zmieniło by rozstaw dyszy na zawiasach belki, poza tym są jeszcze opryskiwacze z głowicami na wężach, tu także rozstaw może się zmienić z czasem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj