Skocz do zawartości
Fugeo

Używany ciągnik do 180-190 tys. brutto - czy jest sens?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fugeo    10
Napisano (edytowany)

Od jakiegoś czasu razem z ojcem rozglądamy się za ciągnikiem, który miałby być głównym ciągnikiem na pow. 40 ha. Służyłbym do orki, siewu.

Myśleliśmy nad nowym, ale za jakiś w miarę konkretny trzeba dać ponad 300 tys. brutto, a to sporo...

Dlatego zaczęliśmy rozważać kupno używanego ciągnika.
Jest masa sprowadzanych fendtów z niemiec, francji, wielkiej brytanii. np. http://otomoto.pl/oferta/fendt-716-vario-tuz-wom-pneumatyka-z-niemiec-nie-714-ID6yiRsJ.html#a1bc816be8 czy http://otomoto.pl/oferta/fendt-312-vario-tms-ciagnik-rolniczy-klima-ehr-opony-pirelli-obciazniki-ID6y8zWx.html#b8ab8acaee

Wszystko ładnie pięknie, ciągnik jak z salonu, ale te motogodziny. 7-10 tys motogodzin to norma.
Wszystkie są na skrzyni vario. Czy jest sens pakować się w taki ciągnik? Czy przy takiej ilości motogodzin istnieje duże prawdopodobieństwo z awarią tej skrzyni?
Może ktoś jest właścicielem takiego używanego ciągnika z taką liczbą motogodzin i wie coś na ten temat.

Dodam, że poszukujemy ciągnika o mocy do 130 - 140 km, z przednim TUZem oraz mile widziany jest przedni ładowacz czyli TUR.

Gorąco pozdrawiam

Edytowano przez Fugeo

agrorobert    52

przy zakupie takiego ciągnika lecz się z tym że po zakupie będziesz musiał w niego włożyć, może mniej może więcej zależy od przypadku a te przebiegi trzeba mnożyć razy to minimum bo 7 tys to i ursusem zrobi, na agtofooto jest ursus 4512 co ma ponad 9 tys mtg który jest z końca lat 90
licz, razy dwa

Fugeo    10

Póki co tylko przeglądam ogłoszenia i postanowiłem zadać pytanie na forum.

Są też fendty z 2009 roku której mają po 8 tys motogodzin i są w podobnej cenie.

Mówiąc, że będę musiał w niego zainwestować co konkretnie masz na myśli?

Wiadomość z agroFakt.pl

Jacolino    3

Zaraz po zakupie komplet olei i filtrów. Przy zakupie należało by dosyć dokładnie sprawdzić sterowanie wszystkich funkcji.

Fugeo    10

A jak jest z tymi skrzyniami VARIO?
Każdy nowy fendt, który pojawia się na rynku posiada właśnie taka skrzynię, więc nie można należeć ona do najgorszych.
Ale jak to jest z nimi w używanych ciągnikach?

michu20    82

osobiście odpuścił bym sobie kupno fendta na skrzyni vario z takimi przebiegami lepiej poszukać czegoś innego bo koszty remontu vario mogą cie bardzo mocno zaskoczyć

michu20    82

w okolicy w gospodarstwie pracownicy zajechali skrzynie vario po ok 2 tys godzin w serii 820 koszt remontu ok 50 tys na twoim miejscu szukał bym bardziej mechanicznego fendta lub John deera

dacjan123    6

Ja kolego bym ci proponował właśnie Fendt vario w cale te skrzynie nie są awaryjne a praca tym ciągnikiem to naprawdę przyjemność ja sam posiadam fendt który ma prawie 10tys godz jak narazie skrzynia chodzi perfekcyjnie a obok mojej miejscowości znajomy jeździ w spółdzielni fendtem który ma już 14tys godzin i jak do tej pory nie mieli też żadnych problemów z zkrzynia

agrorobert    52

albo kup sobie fendta 514-515 one też chodzą a takich pieniądzach jak w ładnym stanie skrzynia mniej kosztowna w naprawie

Rolnik7343    559

JCB to sie nadają do transportu i do lekkich prac bo do cięzkich prac w polu to jakaś pomyłka ... ;)

ukaszPrzyby    20

Ja się pytam jaki jest sens kupować taką maszynę na TYLKO 40 ha??? Sąsiad kupił sobie od korbankow MF 130 KM za 130 tysi z 2007 roku. Pracuje nim na 160 ha i jeszcze jak ma luz to odsyła go do pomocy na zrywke do lasu.

michu20    82

w to nie uwierzę że jeden traktor 130 km obrobi 160 ha i jeszcze ma luz ;-) też mam 160 ha i dwa fendty mają co robić ;-)

ogrodnikm    7

U mnie na ok 100 ha główny ciagnik ma 130 km , mam jeszcze 110 km który lata z zestawem uprawowo siewnym i do tego 73 km do opryskow sądzę że spokojnie dał bym rade 200 ha także jak na 40 ha przerost formy nad treścią. Kup sobie coś mniejszego a nowego

robi57362    76

a ja bym radził ci kolego kupić coś tańszego i trochę starszego a resztę kasy zainwestować w rozwój gospodarki wtedy ten niby za duży ciągnik według wielu kolegów z forum a byłby akurat

jesli pomoglem kliknij fajne

ziomal_one    17
Napisano (edytowany)

Jeżeli nie macie możliwości skorzystać z dotacji to jak najbardziej zakup używanego się opłaca. 

Ja mógłbym Ci polecić John Deera :P Podstawowa różnica to że nie potrzeba przepoławiać ciągnika do robienia skrzyni (unosi się kabinę w tym przedziale mocy(ogranicza to konstrukcja ramowa - idealna do tura)). I cen ewentualnego remontu są niższe. Oczywiście omijać skrzynię AutoPower. TLS bajer, ogromna wygoda. 

Każdy Cię straszy remontem, ale przecież może się bez niego obejść. Pozdrawiam, jakbyś miał pytania - uderzaj na pw. 

Edytowano przez ziomal_one

Pietras892    203

a nie myslałes o skorzystaniu z dofinansowania prow? miałbys nowy za "połowe kasy". Co do używek to wiedz ze 80% handlarzy robi niezłe wały z przebiegami. gdybym musiał wydac powyzej 100tys na używke, na pewno sam bym ja sobie przyprowadził ( najlepiej niemcy, austria). Czesto fendty i deery które stoja u handlarzy maja i 8 tys mialy w uk 15-20tys. Wiem co mowie, bylem w zimę w cheeffins i oxfordzie na aukcjach sprzetu i np 820 vario 2006r ponad 13tys mth poniżej 10 tys ciężko było znaleźć wieksze maszyny nawet po 3 letnim leasingu.pozdrawiam

Fugeo    10

Owszem myślałem, ale trzeba mieć te 300 tys. zł na koncie.

300 tys. a, 150 czy 190 tys. zł to duża różnica.

No i z prowem wiadomo jak to jest, nie każdy musi dostać. 
W poprzednim roku załapałem się na młodego rolnika, więc park maszynowy został delikatnie zmodyfikowany.

Poza ciągnikiem chcielibyśmy jeszcze zakupić siewnik zbożowy, opryskiwacz i kosiarkę dyskową, ale główny priorytet to ciągnik z ładowaczem czołowym.

Fugeo    10
Napisano (edytowany)

Dodam, że najbardziej w oko wpadł mi Fendt 412 - 414 Vario. Nie jest gabarytowo jakiś ogromny, ma odpowiednią moc i do ładowacza czołowego też byłby dobry.

Edytowano przez Fugeo

LukaszC5    21

Przy używancyh ciągnikach z takimi przebiegami w ogóle nie brałbym pod uwagę ciągników z bezstopniową skrzynią.

Ryzyko awarii jest dużo większe jak przy innych skrzyniach a koszty naprawy też znacznie większe.

Moim zdaniem najlepsze ciągniki w tych pieniądzach to JD,Valtra,Valmet.

Oczywiście te na przekładniach które nie są bezstopniowe.

Ale jak przy każdym używanym sprzęcie panuje zasada że głównie liczy się stan i zadbany NH będzie mniej awaryjny jak zjechany Jeleń czy Valtra.

Fugeo    10

Nie było mnie trochę, dlatego nic nie pisałem.

Panowie co sądzicie o używanych ciągnikach marki Renault, a dokładniej model Ares 640.

damianos95    54

Renault maja bardzo dobre silniki w moich okolicach mowi sie ze to tansza alternatywa do fenda czy johne deera bo za te same pieniadze mamy srednio o 4-5 lat młodszy renault niz konkurencja wymieniona wyzej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez quzar
      Witam! Stanąlem przed wyborem ciagnika który bedzie refundowany ze środków z UE. Zależy mi na tym żeby cen była w granicach 200tys z zaznaczeniem ze im mniej tym lepiej;] Ciągnik bedzie wykożystywany w gospodarstwie produkującym mleko, w sezonie zbiór traw, prace w polu itp i co ważne bedzie z ładowaczem czołowym. Moc jaka mnie interesuje to koło 100KM. Wybrałem kilka i prosze o opinie sugestie. Oto one;

ZETOR Fortterra 11441

McCormick MTX 120 link Ciągnik o którym cieżko cokolwiek znaleźc tzn opinie użytkowników.

Massey Ferguson MF 5460 link

I jeszcze Fendt...ale to chyba troche kasa za duża. Pozdrawiam i prosze o pomoc w wyborze bo własciwie wszystkie marki bedą brane pod uwage.
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.
    • Przez zdzinek123
      WitamPoszukuję maszyny o mocy do 150 km. Czekam na propozycje i dlaczego ten a nie inny