NowyRolnik2

MF 255, ursus 3512 wyjścia hydrauliczne, obieg, poziomowanie belki opryskiwacza

Polecane posty

NowyRolnik2    19

Witam,

jak w mf 255 ustawic hydraulikę żeby podłaczyć poziomowanie belki pod jedna dzwignie ? Na belce mam silownik dwu stronnego dzialania i jak to podłaczyć pod jedną dzwignie np dzwignia do przodu belka pochyla sie w prawo, dzwignia do tyłu belka pochyla sie w lewo. Próbowałem różnych ustawien z wkrecaniem dych dwóch przy siedzeniu i lipa. Belka gora doł chodzi bo olej wypycha silownik  a pozniej grawitacyjne opada. Natomiast to poziomownie chodzi tylko w jedna strone pozniej blokuje takjakby nie mial gdzie sie podzieć olej. nie ma wolnego obiegu czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wkręć pokrętło do oporu i musi działać... do których złącz podpinasz to poziomowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Mam cztery wyjscia z tyłu różne opcje były juz nie wiem gdzie teraz jest podpiete. Chodzi mi o to ze silownik (jednostronny) podnoszenia belki dobrze dziala podnosi olejem i sam opada cos jak wywrot przyczepy -wpiety tylko jeden wtyk w gniazdo. A to poziomowanie nie. Jest siłownik dwu stronnego działania(dwa wtyki w gniazdach) dzwignia daje w dwie strony ale olej nie ma gdzie sie podziec. Wg mnie powinno byc tak ze jak mam wpieta pare w 1 i 2 to w momecie gdy daje dzwignia do przodu uruchamia się 1 i daje olej , jak wezme w drugą strone dzwignia olej powiniem isc z 2-jki a w jedynce powiniem sie zrobic spływ zeby olej mogł wrócic do skrzyni. Ktoś mnie rozumie heh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tak lukbold pisze, byc moze to pokrętlo na zaworze sterującym masz wykręcone.. Spróbuj wkręcić je do oporu, bo powinno byc wkręcone do konca podczas uzywania siłowników dwustronnego dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

te dwa pokretła mam wkrecone przy siedzieniu z lewej. Z reszta próbowałem wszystkich opcji z tymi porketłami i ze zmienianiem gniazd. wg mnie nie ma obiegu tego gdym mam podlaczone pod 1 i 2 wyjscie daje cisnienie 1i 2 ale nie ma powrotu. Jak daje 1 do 2 powinien wracać, przepływac olej do skrzyni . a tak nie jest. otwiera sie tylko w jednej wtyce jak wezme dzwignia do przodu ciagnika do daje olej , jak do tyłu ciagnika to jest wolny spływ i belka opada powoli jak np przyczepa wywrot. mi chodzi o to zeby jakos tak zrobic zeby belka chodziła prawo lewo za sprawą siłownika ktory dziala w dwie strony (popycha i wciaga) a nie tylko popycha a opada pod własnym ciezarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

Z pokretłem nie kombinuj bo musi być wkręcone i tyle.... wszedzie działa to tak samo jesli chcesz sterowac dwustronnie. Ale podejrzewam że nie masz go wkręconego jak należy.. brud go blokuje a to jest istotne żeby było absilutnie do końća wkręcone bo nie słyszałem aby komus ten roździelacz się zepsuł. A może ktoś węże od szybkozłączy źle podłączył? czy gniazda 1i2 napewno są do jednej sekcji rozdzielacza podpięte?

Czy traktor przygasa gdy podajesz olej na wyj 1 lub 2? jeśli tak to rozdzielacz sprawny a winy szukaj w szybkozłaczach bo siłownik też się raczej zepsuc nie może

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Z pokretłem nie kombinuj bo musi być wkręcone i tyle.... wszedzie działa to tak samo jesli chcesz sterowac dwustronnie. Ale podejrzewam że nie masz go wkręconego jak należy.. brud go blokuje a to jest istotne żeby było absilutnie do końća wkręcone bo nie słyszałem aby komus ten roździelacz się zepsuł. A może ktoś węże od szybkozłączy źle podłączył? czy gniazda 1i2 napewno są do jednej sekcji rozdzielacza podpięte?

Czy traktor przygasa gdy podajesz olej na wyj 1 lub 2? jeśli tak to rozdzielacz sprawny a winy szukaj w szybkozłaczach bo siłownik też się raczej zepsuc nie może

 

Dzięki temat ogarnięty działa poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

A ja mam troszkę inny problem, może ten typ tak ma. Jesli podłączam owijarkę bel to obroty uruchamiam dzwignią do podnoszenia ciężaru ale wcześniej muszę pod siedzeniem przełączyć na prawe wyjście, małą wajchą, a jeśli chcę owijarkę podnieść to muszę z powrotem wyśrodkować wajchę pod siedzeniem, Czy to też wina tego pokrętła że muszę za każdym razem przełączać przełącznik pod siedzeniem? i mam że obrót tylko w jedną stronę działa.

z tyłu gniazd hydraulicznych mam tylko 1 i 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Te złomy tak mają z przełączaniem pod siedzeniem. A żeby kręcić owijarka w drugą stronę to musisz do oporu wkręcić pokrętło przed dźwignią hydrauliki zewnętrznej która chcesz sobie sterować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35
lukbold napisał:

Te złomy tak mają z przełączaniem pod siedzeniem. A żeby kręcić owijarka w drugą stronę to musisz do oporu wkręcić pokrętło przed dźwignią hydrauliki zewnętrznej która chcesz sobie sterować

No jest to ich minus ale mozna to łatwo przerobic na podnosnik i hydraulike jednoczesnie bez przelaczania a nawet w jednej dzwigni krzyżowej😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
4 godziny temu, przemek308 napisał:

No jest to ich minus ale mozna to łatwo przerobic na podnosnik i hydraulike jednoczesnie bez przelaczania a nawet w jednej dzwigni krzyżowej😉

chodzi i przełączenie gniazd oleju w małym rozdzielaczu pod siedzeniem? bo jeśli to da się łatwo to byłbym zainteresowany, bo używam tura i wtedy podnośnik musi być wyłączony, przesunięty 2 cm za śrubę limitu, i żeby używać jednocześnie tura i podnośnika tylnego to jest sporo zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35
MariuszKlim napisał:

4 godziny temu, przemek308 napisał:

No jest to ich minus ale mozna to łatwo przerobic na podnosnik i hydraulike jednoczesnie bez przelaczania a nawet w jednej dzwigni krzyżowej😉

chodzi i przełączenie gniazd oleju w małym rozdzielaczu pod siedzeniem? bo jeśli to da się łatwo to byłbym zainteresowany, bo używam tura i wtedy podnośnik musi być wyłączony, przesunięty 2 cm za śrubę limitu, i żeby używać jednocześnie tura i podnośnika tylnego to jest sporo zabawy.

Tur ile sekcji? podpięty pod oryginalny rozdzielacz? Zobacz i mnie w galerii jest podnosnik i hydraulika jednocześnie w jednej dźwigni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Tur dwusekcyjny. u mnie w MF 255 troszkę inna dzwignia pod siedzeniem ale też ma te 3 kierunki pozycji,  Tur jest podpięty pod orginalne z tyłu 2 gniazda hydrauliki.

Zmieniłeś tylko rozdzielacz po prawej stronie na inny? że współpracuje podnośnik i hydraulika zewnętrzna razem? tylko czy nie spada wydajność tura jak tu i tam są otwarte wyjścia..?

Tura zakupiłem słabej konstrukcji podnosi tylko do 400-500kg max jak na wyższych obrotach, więc tu każdy kg wydajności się liczy przy ładowaniu obornika itd. :)

Edytowano przez MariuszKlim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35

Ten rozdzielacz jest dwu sekcyjny i jedna sekcja podlaczona jak w starym i wyprowadzone wyjscia do tyłu a druga sekcja podlaczona do podnosnika [ tam co widac ten przewodzik podpięty od góry z lewej strony tego rozdzielacza z 3 pozycjami] i do sterowania ustawiam na stały wydatek i wszystko smiga a udzwig sie nie zmniejszy a wręcz przeciwnie jakby trochę wiecej sily mial na podnosniku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj