Gość

Paliwowa pompka zasilająca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Witam

Czy ktoś ma doświadczenia z pompami mebranowymi w zamienniku które można kupić za około 70-100zł

Mam być może problem z taką pompą wymieniana 3 lata temu i zrobione 1000mth bo orginalna podciekała troche olejem z dzwigni do pompowania recznego.

problem nie dotyczy silnika perkinsa a iveco ale wiem że kazdy perkins taką ma a uzytkowników wiecej

Wydaje mi się że wzrasta delkatnie poziom oleju , czy po tym przebiegu mogła już puszczać mebrana ??

Poziom możę wzrastac tedynie od paliwa plynu nie ubywa nic , oleju wsmomagania też nie , pompa chydrauliki raczj szczelna bo oleju tez nie ubywa , podejźewam jeszcze uszczelniacz ma pompie wtryskowej ale to ostateczność

Mam zamiar założyć starą pompkę i obserwoać co sie bedzie działo

Ta pompa wygląda tak

https://www.google.pl/search?q=iveco+8045+pompa+zasilaj%C4%85ca&espv=2&biw=1440&bih=837&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF6eCexvfMAhVBWCwKHdpmDqIQ_AUIBigB#imgrc=3VobT1tnKcK1sM%3A

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

1000mth? Ty się ciesz że tyle zrobiłeś, ja w MF-ie zmieniam co 500 (pasuje od ursusa 4514 itp ) podejrzewam że starą lucasa wystarczyło dokładnie przemyć i by do tej pory chodziła - 1982r - data na pompce, ale człowiek się łudził że co nowe to nowe....., za pompkę trzeba dać 400-500zł to będzie chodzić, te do 100zł mają parametry używanej 30-letniej . Raz miałem przypadek że paliwo w odstojniku zrobiło się ciemne, raz że w silniku przybywało oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Myślisz że rozkręcisz i zobaczysz tam dziurę 2mm? Tam jest wysokie ciśnienie i mikropęknięcie wystarczy aby spowodować nieszczelność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak myślałem że taka pompka może krzaczyć

orginalna jest włoska membrane ma napewno szczelna 

Możę 400 zł to przesada do iveco firmy BCD (taka mam w orginale ) kosztuje 35 euro do perkinsa MWM też mają

Ale tylko na zachodnich stronach to widziałem w polsce tydynie spotkałem  pompki granit albo no name

kolego a ile tego paliwa szło do oleju duzo czy po trochu , moja jest z zewnątrz sucha jak pieprz nawet sie nie zapoci

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie mierzyłem dokładnie ale na bagnecie miałem z 5mm wyższy stan, ciągnik się już zapowietrzył i wymieniłem ją, ile czasu to się działo to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w moim też wymieniałem  oryginalna zaczęła ciec  olejem z dźwigni Kupiłem pompkę    BEPCO  narazie nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Myślisz że rozkręcisz i zobaczysz tam dziurę 2mm? Tam jest wysokie ciśnienie i mikropęknięcie wystarczy aby spowodować nieszczelność

Wysokie ciś.??? 2-4 bar nazywasz wysokim ciśnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj