PacyficVista

Połączenie pompy hydraulicznej z wałkiem 6 frezów WOM

Polecane posty

Szukam szukam i nie moge znaleść :(

 

 

Mam pompę hydrauliczną grupy trzeciej o wydajnosci 105l/min z multiplikatorem 1:3.8. Chciałbym tą pompę odkręcić od multiplikatora i zamontować napęd bezpośredni z wom.  Niestety nie mogę znaleść żednego gotowego adaptera jak również małego koła zębatego z multiplikatora ( nowy typ z allegro raczej chinski ) które napędza pompę. Moze ktoś pomoże :)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jaki jest główny powód zmiany podłączenia pompy z pominięciem multiplikatora?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak też przypuszczałem. :)

Proponuję zostawić multiplikator (jeśli jest w pełni sprawny), zaś kupić nową pompę powiedzmy o wydajności 60l/min (lub mniejszą wg potrzeb) tylko przystosowaną do multiplikatora o przełożeniu 1:3,8.

Jeśli pozostawisz obecną pompę 105l/min i podłączysz ją bez przełożenia może okazać się (choć nie musi), że sprawność pompy spadnie za bardzo, tzn. będzie miała za niskie obroty. Po drugie będziesz musiał kombinować nad mocowaniem pompy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pompa pracowała na 280 (zakres do 540) obrotach wom czyli 1064 obroty pompy i była zbyt wydajna a nie można było obniżyć obrotów bo przy niższych obrotach stawał wałek. W fendzie mamy 3 pretkosci wom 540 / 750 / 1000. Jak dam pompę bezposrednio z wałka to duzo nie stracę a zyskam płynną regulację .

Kupując pompe o mniejszej wydajnosci nie bede miał co zrobić z obecna 105l. Wiec zakup odpada.  Poszukuje sklepu który ma do sprzedania małe koło do multiplikatora w które wchodzi koło pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Najlepszym wyjściem jest kontakt z producentem lub sprzedawcą. Dobiorą Ci odpowiednie koło zębate do tego co chcesz osiągnąć. Musisz tylko wiedzieć jaką wydajność ma osiągnąć pompa przy określonych obrotach wejściowych.

 

Osobiście kupowałem multiplikator z Hylmetu. Wprawdzie byłem zdecydowany na konkretną pompę i taką też kupiłem, ale muszę przyznać, że rozmawiałem z nimi o parametrach pompy w zależności od obrotów wałka WOM, co za tym idzie także wydajności i muszę przyznać dużo skorzystałem na rozmowie z "kumatym" gościem.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj