RafalZapala

Jałówka nie wstaje po wycieleniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafalZapala    0

Witam,

 

moja jałówka po bardzo ciężkim i długim porodzie nie chciała wstać. Weterynarz powiedział że poleży tak dość długo (nawet i 8 dni) i żeby ją obracać z boku na bok, bo ma zapalenie nerwu kulszowego. Po 7 dniach krowa dalej nie wstaje i inny weterynarz powiedział że to jest rozejście spojenia łonowego, jednak nie umiał powiedzieć czy opłaca się to leczyć, czy samo się zagoi, czy już nic jej nie uratuje. Zauważyłem że ostatnio coraz bardziej krówka próbuje wstawać, chociaż nie daje rady.

 

Jałóweczka czasami ma apetyt średni, a czasami bardzo mały.

 

Ma ktoś jakąś wiedzę na temat tego schorzenia? Może ktoś mial podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tydzień czasu to wieczność... trzeba ją było od razu stawiać a nie mieć nadzieję że po jakimś czasie sama wstanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Duzo takich tematów juz jest bo to powszechny problem Powiedz weterynarzowi niech da 2xwapno + 1x magnez i witaminy i tak codziennie ze 3 dni  i wtedy może wstanie skoro ma checi do podnoszenia się Można tez dodatkowo podnosić ją na pasach albo jakiś linach jeśli sa możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

są przyządy do podnoszenia jest u mnie w galergi . czasami i miesiąc krowa nie wstaje i wstanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzbicka17    22

Ze swego przykładu mogę powiedzieć, że krowa po ciężkimi porodzie leżała pięć tygodni i wstała, trzeba przewracać,doić i karmić na leżąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielB    24

nam weterynarz powiedział żeby po ocieleniu krowie dać 1 kg cukru z kilkoma litrami wody, ale gdyby chciała więcej to dać jej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

metody rodem od znachora... podstawa to wapno, magnez w żyłe, elektrolity do pyska np power drinki a może i glikol ale i tak na wstępie trza zadbać o odpowiednią kondycję przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciężka sprawa . Jeżeli mówi o tym rozejściu to d*pa zimna . Parówki .....Ale skoro próbuje to daj jejj wapno i magnez glikol do pyska cały czas poprawi sie apetyt . U mnie zalegała ostatnio stara krowa 4 dni co dzień po 2 butelki wapna i magnezu jedna i tak na 4 dzień wstała . Naj gorzej jak się boi że nie da rady wtedy bedzie leżeć musisz jej pomóc gdy zobaczysz że próbuje lub ją zganiać i wtedy kilka osób i może się uda jak wstanie to póżniej bedzie juz tylko lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co wy macie z tym wapnem? Wapno w kroplówce to pomaga owszem, ale przy porażeniu(odwapnieniu), jak nie może wstać z powodu urazu mechanicznego, to wlewanie w nią kroplówki za kroplówką nic nie pomoże(chyba, że jakieś na ogólne wzmocnienie). U nas były dwa takie przypadki, doiliśmy leżącą krowę na porodówce przez tydzień, i po tym czasie wstała. Gdy krowa ma porażenie, łatwo to rozpoznać, bo bez tych jonów wapnia(również sodu i potasu) nie mogą pracować mięśnie. Krowa nie ma siły się podnieść, przestaje jeść, pić i przeżuwać. Ostatecznie może przestać pracować serce, czy przepona.  Jednak gdy krowa je, pije i przeżuwa, a się nie podnosi to przyczyna pewnie jest inna. Zapalenie nerwu lub ucisk na niego, czy wspominane rozejście spojenia. W każdym tym przypadku gdy będzie karmiona i dojona to ma szansę na samodzielne podniesienie się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj