gregoire9595

Ciągnik do oprysków na 50 ha

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam, jaki ciągnik polecacie do opryskiwacza 2500 litrów  + rozsiewacz 1200kg.
Ciągnik w przedziale mocy od 70 - 85 km
4x4

cena do 60 tysięcy
chodzi też o jakikolwiek komfort pracy
Interesujące są masseye fergusony serii 3000 lub młodsze 6000. czekam na opinie i propozycje.
pozdrawiam

Edytowano przez gregoire9595

Jeffo    2

Spokojnie mogę polecić 6130   będzie sobie dawał radę bez najmniejszysz problemów przy czym są bardzo oszczędne stosunkowo do innch ciągników,a  z serii 3000 odrazu odradzam :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Jeffo    2

dlaczego odradzasz serię 3000?

Taki trochę nie wypał częste awarje co do paliwa też oszczędny, ale może akurat kupi taki model z serii 3000 który mu pochodzi ale ja osobiście polecam te z serii 6000. 

dominikl95    29

słyszałem ze w serii 3000 są awaryjne skrzynie ale podobno te szybsze skrzynie się psują a zresztą zależy pewnie na jaki traktor się trafi

Pietras892    658

jako uzytkownik 3060 sie wypowiem. 12000mth na turze w ciagu 10 lat awarie -wymieniona pompa wody,uszczelka pod głowicą, akumulator. Maszyna rocznie przeklada okolo +- 1000t obornika i podłoza popieczarkowego i ogarnia lekkie roboty rozsiewacz itd. mam do zrobienia 4 bieg bo wyskakuje.Wiec teoria o tym ze seria 30xx to niewypal... żal komentowac, pozdrawiam

Ciężko pewnie było by trafić na MF'a 30xx żeby było wszystko na swoim miejscu gdyż te ciągniki są już nie pierwszej młodości, handlarz kupi za granica za 25 tysięcy zł. pomaluje wyplakuje i sprzedaje za 45 tys mówiąc że igła. opony łyse jak kolano a on upiera się że ma 3 tys mth od nowości :D te 60xx są w porządku lecz cenowo też są dość drogie jak na swoje roczniki. Ciekawi mnie bardzo ten ciągniczek, jedyny ból jego że ma 3 cyl http://olx.pl/oferta/ciagnik-massey-ferguson-3635-3645-3625-prawie-nowy-okazja-2010-rok-CID757-IDemJ0t.html#5431396321
ma ktoś jakieś opinie na temat tego ciągnika?? bo wole dołożyć 15 tysiecy i zamiast kupić 60xx z lat 90 albo delikatnie poczatek 2000 roku a tutaj mam 2010 to dość młody ciągnik, tylko zastanawia mnie cena że taki nie drogi :P
pozdrawiam

Kris94    23

Cena to na pewno netto albo kolejny do wpłaty zaliczki. Cena raczej niemożliwa za ten rocznik ale przedzwoń i zapytaj jak Cię interesuje. Coś musi być nie tak bo w sumie sam sobie odpowiedziałeś że seria 6xxx z lat 90 czy rocznika 2000 kosztowałby niewiele mniej niż kilkuletni, świeży ciągnik.

Huberto89    44

Jeśli chodzi o ten ciągnik z ogłoszenia ciekawe czemu ma nowe opony na przodzie przy tak małym przebiegu. Najlepiej jest pojeździć po składach i pooglądać różne ciągniki bo nie wszystkie mają w ogłoszeniach może właśnie będzie coś ładnego innej marki. A za takie pieniądze jest w czym wybierać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damian1p
      1.Witam mam do kupienia Zetora forterre 140 CL jakie macie opinie o tym ciagniku.
      2.Mam dylemat wyboru między mokrym a suchym sprzęgłem jak sądzicie które lepiej ?
      3. Co sądzicie warto pchać się w Zetora czy skupić się na valtrze ?
      Przykładowy link dooferty https://www.otomoto.pl/oferta/zetor-forterra-140-cl-ciagnik-rolniczy-traktor-zetor-forterra-140-cl-2018r-tuz-premium-ID6AOX40.html
    • Przez ciachosky
      Cześć wszystkim
      Mam pytanko, orientuje się ktoś do ilu mth bije licznik i zaczyna od nowa w fend'ach LSA roczniki 1988-1993.
      Mam przypadek 614 LSA ze stanem licznika 02586,7 no i wg mnie po wyglądzie maszyny to jest nie realny przebieg (wygląda bardziej na 22 tysiące ) i tak się zastanawiam czy liczniki w nich biją do 19999,9 i zaczynają ponownie od zera czy raczej ktoś tu zmieniał albo cofał licznik. 
      Najwyższy stan licznika jaki osobiście widziałem to było trochę ponad 19 tyś. dlatego pytam. 
      Dzięki za pomoc
    • Przez janosik9020
      Witam, może doradzicie coś przy wyborze ciągnika bo już sam nie wiem jaka opcja byłaby najlepsza. Więc tak, mam ok 8.5 ha ziemi na których sieję tylko zboże ( tylko że na polach są góry i piaski), obecnie mam mf 255, który jakoś nie bardzo daje sobie radę na tych górach ( na płaskich polach pług 3 jakoś daje radę, ale na tych polach gdzie są górki to tylko pług 2 ) myślę więc nad zmianą ciągnika na coś mocniejszego i tak zacząłem rozglądać się za jakimś zetorem, mój wybór padł najpierw na 7211, ale teraz zaczynam się zastanawiać czy nie kupić jakiegoś "z przodem" np 7245 (tylko zastanawiam się czy na mój areał potrzebny mi z przodem) bo wiadomo wiąże się to z wymianą kilku maszyn bo bez sensu do takiego ciągnika pług 2 Jestem ciekawy Waszego zdania na ten temat, jakieś Wasze typy co byście kupili na moim miejscu, dodam że zakładałem kupić ciągnik do ok 40 tyś. (wiem mało i nie mało). Mam nadzieję że pomożecie.
    • Przez Laver
      Tak jak w temacie który z tych dwóch ciągników wybralibyście? Może ktoś użytkuje takie modele o claasie jest bardzo mało informacji w internecie. Valtra na skrzyni hitech5 class hexshift. Claas wychodzi około 10 tys taniej i ma lepsze wyposażenie, ale obawiam się trochę tego dpfa i 2 turbin.
    • Przez Siwecki97
      Witam,
      Jestem zainteresowany kupnem zachodniej maszynki od 100 do 130 koni z turem. Jaka markę i model polecacie? Fundusze takie jak w tytule. Pozdrawiam. 🤚
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj