Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziomek2169    4
Napisano (edytowany)

Witam, dziś podczas siania nawozu MF 3070 jechałem szybko po nierównym polu i w pewnym momencie rozłączyło mi skrzynie, po prostu ciągnik przestał jechać. Gdy włączyłem bieg i chciałem pojechać nie mogłem gdyż przednie koła się zablokowały, wyłączyłem wałek i jakoś udało się ruszyć najpierw do tyłu potem do przodu. I teraz jak wlacze wałek i chce jechać przednie koła się blokują, co to może być, spotkał się ktoś z czymś takim?

Edytowano przez ziomek2169

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

heh znam ten traktor wzdłuż i wszerz ale nie widze związku. A ciekawe co by było jakbys wał przedniego napędu wyrzucił? Żeby w tych MFach był WOM zależny od jazdy no to można szukać jakiś związków ale tu...

A jak stwierdziłeś że to przednie koła blokuje a nie tylne? koła zablokowane i poradzi je pchać tylna os? Zleksza absurd

Zdjąc lewą klape tylnego mostu i pooglądać sprzęgła bo cóż...

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Przy uszkodzonych pierścieniach uszczelniających (tych metalowych) na koszu sprzęgłowym WOM, po załączeniu WOM następuje spadek ciśnienia na magistrali 17bar. Wtedy samoczynnie próbuje zmienić żółw na zając a ponieważ nie ma dostatecznego ciśnienia nie następuje to w pełni. To daje efekt blokowania przednich kół bo przy okazji załącza się przedni napęd, którego sprzęgło jest rozłączane ciśnieniem oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj