Rolnikc330782F

Małe ciśnienie w myjce MacAllister

Polecane posty

Witam, jakiś czas temu zakupiłem myjkę MacAllister w castoramie za ok 600 zł, myjka sprawuje się dobrze, umyłem nią już c 330 i samochód, ciapka myłem dyszą rotacyjną, to nawet fajnie darło to błoto, wymyło go ładnie, ale gdy myłem zwykła dyszą samochód, już jakoś gorzej szło to ciśnienie.. Na myjce pisze ciśnienie nominalne - 80 bar maksymalne - 120 bar, da sie to ciśnienie jakoś ustawić ? Patrzyłem wszędzie nie ma nic do ustawiania, jak mylem samochód dotychczas na myjkach bezdotykowych to jak patrzyłęm tam ciśnienie to aż ręka bolała jak się podłożylo pod strumień wody, a tutaj jest wiele mniejsze, użytkuje ktoś z was taką myjkę ? Dostałem do niej 3 rodzaje dysz, rotacyjna, zwykła i do piany, tak jak pisałem rotacyjna ładnie wydziera, ale samochodu nie chcę nią myć, by nie poniszczyć lakieru, mam jeszcze jedno pytanie, jakich pian aktywnych używacie do mycia samochodów/ ciągników ? Ja dziś zakupilem piane aktywną z firmy K2 " Acrive Foam " Do ciapka kupię pewnie dimer, żeby rozpuściło te smary na silniku. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Niestety kolega tak już jest z tanimi myjkami.Na pewno lepiej umyjesz niż samym wężem ale nie oczekuj że da takie samo ciśnienia jak te profesjonalne na myjniach.

A regulacji nie masz co szukać bo pewnie jej nie ma.Zresztą nawet w karcherach za 1 tysiak też nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Kolego typowy zabieg marketingowy popatrzyłeś na ciśnienie - a zapomniałeś o ilości wody :) 

mała dysza daje ciśnienie - ale i malo wody - też dałem się nabrać i kupiłem małego karchera do domu - niby też podobnie jak w hds895 140 barów - ale 1/3 wody i mycie jak z węża :) - taka myjką nie ściągniesz nawet mocno podrdzewiałego lakieru :) 

do użytku profesjonalnego niestety lepiej kupić używkę regenerowaną niż - nowy amatorski ......  niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Ciśnienie w takiej myjce reguluje się wielkością dyszy dlatego dostałeś dwie. Aby skutecznie pracować myjką potrzebny jest duży wydatek wody a nie ciśnienie które stanowi taki "chłyt" marketingowy dla większości klientów. W tej myjce masz jakieś 300 l/h a w myjce gdzie jedziesz myć samochód jest minimum dwa razy tyle i ciśnienie nie większe niż 100 bar. Ja w moim HDS mam ciśnienie ustawione na 100 ale jej wydatek 900, silnik 6,5 kW i zapewniam Cię że wszystko schodzi a lance trzeba dobrze trzymać aby nie odleciała.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za odpowiedzi, pompa ma wydatek 400l/h bodajże jeśli dobrze pamietam, no nie powiem, źle nie myje, do mycia samochodu w sam raz choć nie powiem, mogłaby troszkę mocniej myć :) Mam do was jeszcze jedno pytanie, jak już wyżej pisałem, kupiłem piane aktywną K2 " Active Foam " Pisze z tyłu sposób użycia, pisze tam, lance pianotwórcze, maszyny pianotwórcze, myjne automatyczne no i w końcu myjki wysokociśnieniowe, jako, że mam w myjce specjalny pojemnik na piane aktywną, i specjalną końcówkę do tego, nie muszę, mieć pojemniczka przy lancy, także chyba mam stosować się do " myjki wysokociśnieniowe " otóż pisze tam : " Wyregulować dozowanie tak aby roztwór na wyjściu miał stężenie między 2 % a 10 %, w mojej myjce nie ma nic do ustawiania żadnego stężenia, jak to mam rozumieć? Pewnie jest to napisane co do profesjonalnych myjek ? Nie pisze nic co do rozrabiania tego z wodą jedynie przy " Lance pianotwórcze " i jak wcześniej pisałem, przy reszcie, to pisze żeby rozrobić to 1:5 - 1:10 Także pewnie trzeba rozrobić to 1:5 - 1:10 i po prostu wlać w pojemnik i powinno być dobrze ? Czy się mylę ? Byłbym wdzięczny za rozwikłanie jeszcze tego mojego problemu z góry dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

@szarywilk Spóźniłem się trzy minuty, jak pisałem swój post to twojego jeszcze nie było a jak wysłałem to pojawiły się oba :)

@Rolnikc330782F Tak, musisz rozcieńczyć i wlać do zbiornika, duże myjki podają do lancy wodę i jednocześnie zaciągają preparat i ilość tego podawanego środka można regulować tworząc na wylocie różne stężenia.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio patrzyłem to założyłem końcówkę tą od piany, w zbiorniczku nic nie było, i leciałą z lancy woda, także może i ona rozcieńcza sama tą pianę ?

Jak naleje do zbiorniczka tej piany, to to samoczynnie ciągnie, nie trzeba chyba nic włączać? Przynajmniej jak patrzyłem to nic do włączania nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeśli kupiłeś ten model: MACALLISTER 135 BAR 1800 W

to nie dziw się że mocy nie ma jak tylko 330 l/h. ( ciśnienie tu nie ma większego znaczenia ).

Dysza do piany? Ciekawe tylko czy nie będziesz miał wyrobu piano-podobnego o znikomej przyczepności do brudu:)

Chemia z K2 dobra ale do tego potrzeba pianownicy PA.

Co do tej wody - aby myjka zassała chemię musi być podciśnienie - czyli musi przepływać woda w tym przypadku ( przeważnie jest to rozwiązane na 2 sposoby: zbiorniczek lub wężyk przy myjce lub pojemnik z dyszą na lance ).

W żadnym z tych przypadków piany nie będzie:) Profesjonalna pianownica PA jeśli chodzi o ładną pianę i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj