Skocz do zawartości
News
lucek13354

McHale V660 czy Lely Welger RP 445 opinie użytkowników siła zgniotu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Welger
lucek13354    0

Witam juz na wstępie pytam którą prasę wybrac lely welger rp 445 czy Mchale 660v 

Użytkowane będą do słomy i zalęży mi na wadze beli i wysokości przynajmniej 155cm 

Posiadam lely welger rp 445 i spisuje się znakomicie tylko wyposażenie standardzie jest ubogie i po zrobieniu 10000 bel łancuchy do wymiany ,słyszałem ze mchale to porównywalna prasa i potrzebuję odpowiedzi. Ja z mojej strony moę pomódz w temacie lely 

Oto Filmik z pracy lely dla porówniania proszę o filmik z mchale v660

www.youtube.com/watch?v=mk1ucI_Y2fQ

renault    2

Jeden klijent ma 2 prasy v660 robi usługi 3 sezon i ma juz po 40 tys na kazdej maszynie i nie ma problemu. Przy bardzo suchej słomie jak na przyklad w tym roku lely miala problem z zakreceniem rdzenia i wywalala materiam przez aparat do siatki (jak sie zagapisz to aparat rozwalony)

Wiadomość z agroFakt.pl

Andrzej24871    12

McHale  ma stalową rolke napędową , a lely ma dwie gumowe obok siebie samo oczyszczające  i 4tery pasy a nie 3  , jak Ci się naciągnie środkowy to co zrobisz a lely jak się naciągną  środkowe to zamienisz z zewnętrznymi ,  nie wiem jak teraz licznik siatki wygląda ale  u mnie regulacja jest manualne nie zdalna (mam 220 profi z 2000 r)  i raz jak mi się zielone na wom-ie obrało to też kable nad nim wciągneło w wyniku czego pilota porwało mi z kabiny (dobrze że szyby nie wybił)  kabel od pilota urwało  i płytka w pilocie  pękała ,  pilot przestał działać  , pociągnołem kabel do sprzęgiełka  od startowania foli  i pojechałem w pole bez pilota  ustawiłem sobie obciązenie silnika żeby mi na monitorze pokazywało w ciągniku i tak skończyłem prasować siano kiszonke i jeszcze później siano z prasowałem . Duzym minusem lely jest podbieracz bezkrzywkowy  , ile razy człowiek się  naczyścił tego podbieracza mimo że jest tradycyjny z bierznią  to szok a ani razu nie miałem z rolkami czy z czymś problemu , moim zdaniem pomysł z tymi podbieraczami bezkrzywkowymi jest do bani  tylko do słomy by to mogło być  w miare bo do materiału wilgotnego to beznadzieja

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Czy ktoś z rolników miał problemy z prasą Lely Welger rp 445 z 2013 roku? Chodzi dokładnie o tarcie jednego z pasa o bok ściany, mały ścisk bel, zepsuta płytka mająca za zadanie podawanie sznurka ( w dużych temperaturach przestawała działać). Mile widziana odpowiedź. Pozdrawiam!

marysrybak    3

Chce kupic lely 445. Pytanie do posiadaczy czy te starsze lely 445 do 2013 r naprawdę mają takie wadliwe lozyska? Która prasę używana polecacie z lat 2010-2013 lely 445 czy mchale v660?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 343
      Witam.Szukam prasy używanej do 60 tys , belowała by głównie słomę ,jaką byście polecili.
    • Przez Mateusz2111
      Witam planuje kupić prasę belującą do 80 tys na młodego rolnika. Proszę o doradzenie jaką kupić. Prasa nowa  lub używana max do 5 lat. Będzie pracować w c385 rocznie około 500 balotów. Proszę o opinie oraz rady 
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez unipasz
      siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli
    • Przez Gesiarz
      Witam z końcem tego sezonu żniwnego staje przed zamiarem zakupu nowej prasy. Rocznie robię około 1500 bel słomy i 300-400 siana i sianokiszonki jak do tej pory użytkuje 10 sezon prasę Sipma farma 2 na którą nie narzekam, tylko ta prasa jest za mało wydajna. Proszę o opinię użytkowników tych pras.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.