PatrykQwerty

Kukurydza robi się żółta.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

przymrozku nie było?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przymrozek, u nas nikt nie pryskał jeszcze i każdy ma żółtą nie ważne czy dał tonę nawozów czy 100kg na hektar.... Nic jej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Spokojnie powinna pójść do góry tylko trzeba poczekać aż wzrośnie i polecieć z mocznikiem.U mnie tak samo i wszędzie w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem jak robi się żółta a nie jest przypalona opryskiem ani nawozem to  jest niedobór azotu

 

Edytowano przez 12newholland12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omenik1    2

u nas u wszystkich jest podobna - żółtawa, nie ważne czy ktos juz pryskał czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Moim zdaniem jak robi się żółta a nie jest przypalona opryskiem ani nawozem jest niedobór azotu

Jak w tej fazie miała by niedobór to może urosła by do kolan w październiku.... U mnie dostała fuul wypas i zżółkła po zimnej Zośce ale widzę że już odżywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej fazie miała by niedobór to może urosła by do kolan w październiku.... U mnie dostała fuul wypas i zżółkła po zimnej Zośce ale widzę że już odżywa. 

u mnie też jest zimno ale kukurydza nie żółknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

u mnie też jest zimno ale kukurydza nie żółknie

Widocznie nie miałeś chwilowych przymrozków tak jak u nas , jak jest kilka stopni na plusie to najwyżej wolno rośnie ale nic jej się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Nie możliwe że to niedobór azotu bo dawałem go w moczniku w podsiewacz na części pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Widocznie nie miałeś chwilowych przymrozków tak jak u nas , jak jest kilka stopni na plusie to najwyżej wolno rośnie ale nic jej się nie stanie

Nie u mnie   przymrozków nie było może i macie rację że to przez brak ciepła wiem że kiedyś niedaleko mnie kukurydza robiła się żółta to okazało się że jest niedobór azotu

Edytowano przez 12newholland12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez kilka dni były rano przymrozki i kukurydza zżółkła i przestała rosnąć  Ale wystarczyło parę cieplejszych dni i już wszystko w porządku .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkonrad    1

Panowie. Co to może być? Od chwastów nie była pryskana, więc opryskiem nie jest raczej przypalona. Na wiosnę obornik 30 t na ha, 250kg saletrzku i 150 kg polifoski 6 z polidapem w podsiewacz. tam gdzie zabrakło nawozu w mniejszym stopniu ale to samo.

post-185627-0-35411100-1463913204_thumb.jpg

post-185627-0-13233900-1463913205_thumb.jpg

post-185627-0-59145500-1463913205.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie w okolicy tez sa zauwazalene takie objawy w kukurydzy, wydaje mi sie ze spora dawka azotu w podsiewacz plus zimne noce zrobily swoje, ja wrzucilem wiecej fosforu w podsiewacz plus ozdywka w fazie 2-3 lisc, pryskane recznym (nie wielki areal) to kukurydza niezle wyglada, lepszej nie widzialem w okolicy , dolanczam fotki. 13249500_925771320879424_1847373416_n.jp


13285815_925771287546094_1272502236_n.jp


Nie możliwe że to niedobór azotu bo dawałem go w moczniku w podsiewacz na części pola

jesli dawales mocznik w podsiewacz to masz odpowiedz na swoje pytanie, od niedoboru azotu nie bedzie miec przypalonych listkow, bardziej moze to byc wyniekiem nadmiaru tego pierwiastka, plus zimne noce,  w podsiewacz proponowalbym nawozy fosforowe latwo przyswajalone, zwlaszcza jak zimno, kukurydza ma problem z pobraniem fosforu.  Nic jej nie bedzie, po za kiepskim startem, jak dostanie troszke listkow to poczestuj ja odzywka fosforowa, nie zaden mocznik jak tu ktos pisal bo ja tylko bardziej dobijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie. Co to może być? Od chwastów nie była pryskana, więc opryskiem nie jest raczej przypalona. Na wiosnę obornik 30 t na ha, 250kg saletrzku i 150 kg polifoski 6 z polidapem w podsiewacz. tam gdzie zabrakło nawozu w mniejszym stopniu ale to samo.

 

Od kiedy tą działkę uprawiasz? Bo ja w tamtym roku przejechałem się na nowej dzierżawie. Poszły końskie dawki nawozów a mimo wszystko kukurydza wyginęła. Poniżej fotka porównawcza moje pole od kilku lat + nowa dzierżawa przez miedzę na obu ta sama odmiana kukurydzy ten sam termin siewu i ta sama uprawa, różnica taka że na dzierżawę poszło więcej nawozu + wapno.

Bo wiedz że nawozy dane dzisiaj to na prawdę działają za rok. Teraz już pszenżyto rośnie na tych działkach co jest zdjęcie to praktycznie już nie ma różnicy, delikatnie gorsze na dzierżawie.

[galleryimg=585611]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Błędem jest też dawanie nawozów bezpośrednio przed siewem- następuje silne miejscowe zakwaszenie i inne procesy - szczególnie duże ilości mocznika. Moja teraz odżywa ale mam nowy problem - kuku łapie 6 liści a pole czyste od chwastów nie wiem czemu - nie było pryskane, sporadycznie są place z dwuliściennymi i perz od miedzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jest zimno to kukurydza nie pobiera składników pokarmowych z ziemi. Dobrać odzywkę, plus mocznik, oraz siarczan i pryskać. Może i większość pójdzie w ziemie, ale kukurydza momentalnie dostanie wigoru. Może i na południu możecie poczekać, ale tak jak u nas to każdy dzień opóźnienia wzrostu będzie problemem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkonrad    1

Od kiedy tą działkę uprawiasz? Bo ja w tamtym roku przejechałem się na nowej dzierżawie. Poszły końskie dawki nawozów a mimo wszystko kukurydza wyginęła. Poniżej fotka porównawcza moje pole od kilku lat + nowa dzierżawa przez miedzę na obu ta sama odmiana kukurydzy ten sam termin siewu i ta sama uprawa, różnica taka że na dzierżawę poszło więcej nawozu + wapno.

Bo wiedz że nawozy dane dzisiaj to na prawdę działają za rok. Teraz już pszenżyto rośnie na tych działkach co jest zdjęcie to praktycznie już nie ma różnicy, delikatnie gorsze na dzierżawie.

 

No to mam chyba najbardziej sensowną odpowiedź. Kukurydza na nowej dzierżawie, nigdy wcześniej nie była siana na tym kawałku. U sąsiadów też są podobne objawy(może ostatnie chłody też mają na to wpływ?) ale w dużo mniejszym stopniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj