Skocz do zawartości
hus2431

Ursus c385 z silnikiem perkinsa

Polecane posty

hus2431    0

Jakiś czas temu przy moim ursusie c385 zatarł się silnik i wpadłem na pomysł żeby zamiast oryginalnego silnika wsadzić 4 cylindrowego perkinsa więc moje pytanie brzmi czy jest możliwość takiej przeróbki i czy wgl się to opłaca?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest możliwość wsadzenia nawet SW 400, tylko po co? Zrobić remont i po problemie zamiast cudować.

hus2431    0

Chciałbym wymienić silnik ze względu na spalanie ta sama moc a spalanie zauważalnie mniejsze.. Wydaje mi się że to dobry pomysł

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    376

Jak już to wolnossącą szóstkę tak jak w 3110, spalanie spadnie w lżejszych pracach a i w cięższych będzie sobie lepiej radził

hus2431    0

Mocniejszy silnik nie jest mi potrzebny bo mam ursusa 1224 a c385 służy mi jako ciągnik pomocniczy i te 70-80 km mi wystarcza.

Karol323    68

To już lepiej wyremontuj ten silnik... po kapitalnym będzie nie wiele palił co i 4 perkins... 8 tyś i wiesz czym jeździsz.. a tu kupisz za np 5tyś silnik ale nie wiadomo co będzie z nim...

lukbold    397

weź to sprzedaj w cholera a kup se normalny traktor z perkinsem bo to co chcesz zrobić to rzeźba a suma sumarum i tak nie będzie czym robić

pawelek11    14

Lepiej nie kombinować z silnikiem u nas tak zrobił w Zatorze 7245 założył perkinsa i miał być mocniejszy a jest słabszy. Silnik jest zdrowy ale przełożenie z silnika na skrzynie się zmieniło i już lipa.

pawel885    376

Co Ty pleciesz, jak mogło się przełożenie zmienić przez samą zmianę silnika? Jaki perkins został założony? Może jakiś 55-60-konny z jakiegoś starego kombajnu i dla tego słabszy 

Adi96    846

Haha silnik zmienił przełożenie w skrzyni  :lol:   Pewnie dla tego że jest słabszy może ma swój moment ale na wyższych obrotach niż co było na fabrycznym  lub słabsza moc

hus2431    0

Jak bym miał na to pieniądze to bym się nawet nie zastanawiał z kupnem nowej maszyny ale jak na razie muszę kombinować...

ukaszPrzyby    20

z tym przełożeniem koledze pewnie chodziło że Perkins w macierzystym miejscu miał na skrzyni czy tam reduktorach inne przełożenia. Przeciez moc mocy nie równa, raz jest mierzona z kół raz z wom.

pawel885    376

Tak , ale te silniki mają praktycznie identyczne obroty mocy max a perkins nawet ma max moment obrotowy przy niższych więc nic nie powinno się zmienić, po prostu perkins miał mniej koni i tyle albo zetora skrzynia zabiera tyle mocy

bears    22

Jakiś czas temu przy moim ursusie c385 zatarł się silnik i wpadłem na pomysł żeby zamiast oryginalnego silnika wsadzić 4 cylindrowego perkinsa więc moje pytanie brzmi czy jest możliwość takiej przeróbki i czy wgl się to opłaca?

Spalanie 4 cylindrowego perkinsa jest o wiele mniejsze ale różnica w paliwie zwróci Ci się po bardzo długich latach. Musisz dorabiać łącznik silnika ze skrzynią, wałek, mocowanie silnika, instalację hydrauliczną, przód, instalację elektryczną, paliwową i jeszcze kupę rzeczy. 

pawel885    376

Nie przesadzaj, przecież przeróbka nie będzie kosztować nie wiadomo ile a przy oszczędności ok 2 litrów na godz zwróci się szybko 

bears    22

Nie przesadzaj, przecież przeróbka nie będzie kosztować nie wiadomo ile a przy oszczędności ok 2 litrów na godz zwróci się szybko 

A jaka to kwota? Sam łącznik silnika ze skrzynią będzie kosztował z 1000 zł najmarniej...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się