Adam94

Problem z kalibracją opryskiwacza.

Polecane posty

Adam94    5

Witam. Mam dziwny problem w opryskiwaczu.

Jest to opryskiwacz starego typu 1996 rok prod. zbiornik 400l i belka 10m, pompa P-60. W tym roku był robiony remont nowy rozdzielacz (pilmetu na 3 sekcje), cały remont pompy, nowy filtry ssawny, nowe wszystkie węże i korpusy rozpylaczy.

Jak pryskałem od chwastów było bardzo dobrze rozpylacze 02 eżaktorowe AP i idzie mi 220l/ha (robiłem kalibracje).

Ale jak chciałem zrobić kalibracje na 03 płasko strumieniowych to jest dziwna sprawa (wszystkie nowe rozpylacze) jeden na końcu sekcji daje 1.5l/min., inny w środku prawie 2l, a pierwszy na sekcji 1,3l. Pomiar robiłem prawie na każdym rozpylaczu i są duże różnice w

litrach/minute ciśnienie 3 bary.

Obstawiam że to jakaś podróbka cena to 1,6 zł za sztukę.

Takie rozpylacze jak na zdjęciu.

Proszę o jakieś podpowiedzi, i z góry dziękuję za pomoc.

post-179887-0-06727600-1463726068_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup na próbę kilka szt. TeeJet i wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Hooy nie dysze, za 1,6 zł to chyba nawet guzika do ubrania dobrego nie kupisz a Ty chcesz rozpylacze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5
Napisano (edytowany)

Masz racje tak chciałem zaoszczędzić i wyszło ponad 30 zł w plecy. Dziś kupiłem 3 szt. mmat 03 AZ na próbę jutro zobaczę co to za wyrób.

Edytowano przez Adam94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

I znowu goowno kupiłeś, nawet jak trafiłeś w miarę dobrze skalibrowane to szybko się rozkalibrują.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

jeżeli teejet tak szybko się rozkalibrował to ja bym się zastanowił, czy dobrze się z rozpylaczami obchodziłem - chodzi głównie o czyszczenie oraz o zanieczyszczenia w cieczy roboczej. A może je przemroziłeś? Wiadomo, że ceramika jest znacznie trwalsza ale nie każdemu jest potrzebna, bo takie dysze się starzeją i zanim je "dotrze" do wartości nominalnych będą nadawać się na śmieci. 

Nie kupuje się dysz no name, tylko markowe. Dziś rozpocząć produkcję rozpylaczy to pryszcz, kupujesz chińską wtryskarkę za 50 tys., do tego formę za kilkanaście tysięcy i coś do nacinania otworu a potem trzepiesz dysze ile wlezie i zasypujesz nimi giełdy i targowiska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Rozkalibrował bo jak sam napisał pryskał nimi na ciśnieniu 5 bar a Teejet podaje że ich max to 4.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Pryskam c-330, prędkość 5,15 km/h, obroty 1600, koła 11,2, ciśnienie 3,5 wydatek równe 300l. Kupiłem wtedy nowe plastikowe teejety i żeby uzyskać równe 300l musiałem ciśnienie trzymać na 5 i tak przez cały sezon musiałem sobie korygować aż do 3. Szlag mnie trafiał jak zalałem 1500l w opryskiwacz, pojechałem pryskać 5 ha i mi zostawało na dnie ze 150l. Dlatego już plastików nie kupie. Wole najtanszą ceramikę. 10 zł za szt na 12m belkę to 240 zł, w porownaniu do wydanych 10 tyś na opryski w ciągu roku to nie jest dużo, a pewność i spokój na pare lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    309

siemka jak ustawić opryskiwacz żeby szło 300l/ha? roździelacz jest nowy. i skręcony na max ale to i tak nic nie daję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Jaki ciągnik i jakie masz rozpylacze? Jak to skręcony na max? jaki pokazuje Ci ciśnienie na zegarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsze pytanie powinno brzmieć: masz uprawnienia do obsługi opryskiwaczy? Jeżeli tak, to takich pytań w ogóle nie powinieneś zadawać, a jeżeli nie to też ich nie powinieneś zadawać tylko zlecić opryski osobie z uprawnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Po przetestowaniu 03 płasko strumieniowych z mmat 2.5 zł (między dwoma końcówkami różnica 100ml wydatku na minutę) stwierdziłem że lepiej dołożyć trochę kasy na coś lepszego. Dziś zamówiłem 03 ceramiczne z agroplastu po 7 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

siemka jak ustawić opryskiwacz żeby szło 300l/ha? roździelacz jest nowy. i skręcony na max ale to i tak nic nie daję

 

Jeździć mniejszym biegiem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

siemka jak ustawić opryskiwacz żeby szło 300l/ha? roździelacz jest nowy. i skręcony na max ale to i tak nic nie daję

 

Uwielbiam takie pytania... To tak jakby pytać dlaczego młot udarowy nie skuwa tynku nie wiedząc przy tym, że trzeba by go do prądu podłączyć... Podstawowa wiedza z zakresu ochrony roślin się kłania, radzę udać się na kurs, ale taki prawdziwy nie tylko po papierek a wtedy zobaczysz jakie sobie świadectwo tym pytaniem wystawiasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj