tomakos

Blokada przedniego mostu

Polecane posty

kruszyna877    0

Witam. Mam takie pytanie, na jakiej zasadzie działa blokada przedniego mostu w 1634, czy po włączeniu przycisku blokady nogą przy gazie blokady tylnego mostu powinien załączyć się także przedni most? mam 1634 97r przedni napęd włączam przy kierownicy, jak wcisnę nogą blokadę tylnego mostu to w przodzie ciągnie mi tylko jedno koło. czy jest możliwe, że nie ma w tym ciągniku blokady przedniego mostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VARIO    22

blokada przedniego mostu powinna być nawet załączana przez przycisk na elektromagnes .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Mam blokade przedniego mostu w 1014 i to nie dziala na zasadzie jak wlaczysz blokade tylu to blokuje przod. Blokada przedniego mostu wlacza sie automatycznie przynajmniej u mnie tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Włącznik blokady przedniego mostu jest umieszczony pod kabiną w okolicy wyrównywacza hamulców (z prawej strony) podłączone są do niego dwa przewody z których jeden to + a drugi zasila cewkę elektrowłącznika blokady przedniego napędu, elektrowłącznik jest od wewnątrz ramy przy rozruszniku. Włącznik jest połączony z dzwignią od blokady tylnego mostu więc blokują się 4 koła jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

U mnie nawet bez blokady tylu ciagna oba przednie jednoczesnie jak jedno dostanie poslizgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszyna877    0

To może u mnie jest zepsuty ten włącznik pod kabiną? Tylne kręcą dwa a przednie jedno... Można jakoś sprawdzić czy aby na pewno on jest przyczyną?

 

A czy możliwe jest żeby 16tka 97r w ogóle nie miała blokady przodu?

Edytowano przez kruszyna877

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Połącz kabelki ze sobą od tego czujnika i wtedy zobacz czy oba koła ciągną, tylko nie skręcaj kołami podczs jazdy żeby mostu nie rozerwało. Sprawć czy poąd dochodzi do tego włącznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Blokada przedniego napedu dziala na elektro magnes. Gdy wlaczasz blokade noga tu przy gazie to pod kabina masz taki czujnik a przy nim blaszke i przy wcisnieciu blokady ta blaszka powinna chyba wcisnac ten guziczek w czujniki i wtedy prad idzie na cewke i masz blokade przedniego mostu. Ja tez mialem problem z blokada to przerobilem i zrobilem na guzik blokade przedniego napedu doprowadzilem przewodu guzik prad i dziala elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy możliwe jest żeby 16tka 97r w ogóle nie miała blokady przodu?

 

Jak do przedniego mostu w miejscu mechanizmu różnicowego wchodzą 2 przewody hydrauliczne do masz blokadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Koledzy mam problem z blokada niby wszystko działa: włącznik, elektromagnes, olej daje do mostu itp... Co może być bo jednak nie blokuje mechanizmu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczacza1    0

A orientuje się ktoś ile kosztuje i gdzie można kupić taką automatyczną blokadę z zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

Witam. Przeglądając sobie wieczorkiem katalog części od ursus 1014 z nudów porównywałem sobie części z katalogu zetora głównie 7245. Odkryłem że w przednim napędzie zarówno w ursusie jak i zetorze jest ta sama obudowa mechanizmu różnicowego i te same koła planetarne. I właśnie tu naszła mnie pewna myśl otóż jeśli obudowa i koła planetarne są te same to ciekawe czy blokada typu NOSPIN od zetora nie pasowałaby do ursusa. Pytam z czystej ciekawości może któryś z was coś kombinował w tym kierunku. nr katalogowy dla ursus i zetora dla obudowy mechanizmu to 88.170.999 dla kół planetarnych ursus 3011.2511 dla zetora 3011.2535 ale sprawdziłem w sklepie to to samo link poniżej 

 

tu jest link do katalogu zetora :http://www.agroservishlucin.cz/5211-7745/data/31_2/index.html

 

tu do kół planetarnych : http://agro-kam.pl/pl/p/Ursus-Kolo-planetarne-65630112511,-3011.2511-3011.2535-84.174.031-/3755

 

 

post-19403-0-95723600-1422476962_thumb.jpg

post-19403-0-31724600-1422477001_thumb.jpg

post-19403-0-05478000-1422477020_thumb.jpg


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

No tak tak wiem ale wygląda na to ze obudowa mechanizmu różnicowego jest ta sama. Zaciekawilo mnie to bo kiedyś przeglądalem ogłoszenia na olx i jakiś gościu oferował automatyczna blokadę do Zatora 7245 i Ursusa 914 .


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1979    13

mam u siebie w zetorze taką blokadę i sobie chwale świetna rzecz :)  , założyć to nie problem tylko troche kosztuje taka zabawka u mnie to ma numer 5045 3140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

no właśnie mnie też się to podoba :) są takie sytuacje np w zimie że bardzo by się przydała :)


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1979    13

nie tylko w zimie ale cały czas to się sprawdza   kosz to około 1700 pln lub więcej ja juz to mam 2 lata podczas jazdy na wprost nie rozłączy napędu kół choćby jedno było na lodzie a drugie na asfalcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Ja u siebie w 12245 miałem taką blokadę ale wymieniłem ją na zwykły mechanizm bo były zużyte zęby i ciągnęło tylko jedno koło, no i w ogóle  było ciężej skręcać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

aha to dobrze wiedziec dzięki :) Jednym słowem gaz do dechy i nie zajmować się głupotami  :)


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj