Polecane posty

Witam
Kupiłem zestaw uszczelek ale nie wiem czy jest sens wymieniać wszystkie...
Cieknie mi tłoczka podnośnika ( bynajmniej z tego miejsca wycieka ).

Podnośnik podnosi do góry i opuszcza lecz cieknie i coraz bardziej jak się nim robi
Po zgaszeniu po paru dniach z góry zszedł na dół.


I tak jaka jest instrukcja zrobienia ?
Nigdy tego nie robiłem i jak by mógł ktoś mi to opisać :D


Z GÓRY DZIĘKI :D

post-150541-0-54392200-1463511600_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego dasz sobie radę z wymianą uszczelniaczy prosta sprawa ja nawet na wiosnę wymieniałem bez wybijania sworzni wystarczyło odkręcić 4 szpilki

w pierwszej kolejności zobacz czy uda ci się wybić sworznie z cylindra i z tłoczyska jeśli nie to szkoda bić młotem bo można coś urwać, odkręć przewody i rozkręć cylinder jest on skręcony za pomocą 4 śrub jak by ci się udało wykręcić te szpilki to byś miał lepiej przy rozbieraniu. Ja po rozkręceniu podnoszę ramiona do góry ręcznie i cały cylinder się sam rozdziela musisz wszystko umyć wyczyścić i zamontować nowe uszczelnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego sam pomyśl jak już rozkręcisz to pasuje wymienić wszystkie uszczelnienia aby nic nie ciekło przecież nie będziesz za miesiąc kolejny raz rozbierał aby wymienić stare uszczelnienie, uszczelniacze nie są drogie więc wymieniaj wszystko ja również wymieniałem i przewody gumowe bo miałem lekko popękane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Proponuję jeszcze wymienić zaworek i wywalić opaskę. Spokój będzie na dobre 5 lat


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten zaworek to to ?
http://www.sklep.mizar.com.pl/zaworek-silownika-podnosnika-t-25-p-18263.html  A co do tej opaski co ja wywalić to które ?

A co do rozkręcenia....
wymianę uszczelniaczy zrobię rozbierając podnośnik na traktorze ? ( Czy trzeba go zdemontować i na stole to zrobić ?)

Po drugie jak po kolei go rozkręcać?

Najpierw odkręcić przewody gumowe ? (i nimi ścieknie olej ?) [ Czy istnieje inna lepsza możliwość spuszczenia oleju ?
A potem może te śruby co na zdj ?
Jaki cdn. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47
Napisano (edytowany)

Tak, to ten zaworek. Co do rozbierania- opuść podnośnik do dołu, odkręć przewody i przywiąż je sznurkiem do góry by olej nie kapał.

Najlepiej wyciągnąć cały podnośnik, łatwiej umyć i poskładać. Kup dwa komplety podkładek, ja nie montuję blaszek, w ich miejsce dodatkowe oringi.

Tak mam od wielu lat i jest sucho.Dodatkowo wszystkie połączenia smaruję  http://allegro.pl/masa-uszczelniajaca-silikon-victor-reinz-reinzosil-i6164792227.html .Super sprawa.

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam

Rozebrałem i jedna niespodzianka.
Na zdj  z opisem "TUTAJ" w miejscu zaznaczenia był oring i go wyjąłem ale do tego znalazłem tam metalową (podkładkę , uszczelkę ) która jest wydarta i troch pęknięta a podobnego elementu nie ma w komplecie uszczelniaczy.

Po drugie na uszczelnieniu od tłoka jest u mnie chyba z 8 metalowych podkładek (różnej grubości) a jak mówicie żeby zrobić aby było najlepiej ? (jaki oring? , ile ?)

https://zapodaj.net/3eb8cdd280e61.jpg.html

https://zapodaj.net/64a99bbdde120.jpg.html

https://zapodaj.net/d3b69866d8990.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj