Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bukaciarnia
MaciejEs    9
Napisano (edytowany)

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki koszt trzeba liczyć na jedno stanowisko na opasa. Chciałbym wybudować nowoczesną oborę na rusztach i z cielętnikiem. z góry dzięki :)

Edytowano przez MaciejEs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Jeszcze nie postawiona a już ma być zmodernizowana ? Chyba nowoczesna :D


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

ja też mysle nad bukciarnią ale na głebokiej sciółce 24m na 14m stół paszowy 5m szeroki, boksy 8,5m na 4,5m. zastanawiam sie nad przykryciem dachu czy wystarczy zwykła blacha trapezowa z anykondensantem ?? Oraz o ile zrobic wyżej stół paszowy od boksów czy 50 cm bedzie dobrze czy może być troche wyżej ?? Dodam że byczki były by takie od 6 miesiecy. Sciany murowane do 1,5m z pustaków betonowych a wyżej prawdopodobnie ceramika. bez ocieplenia, jak najtańszym kosztem żeby to zrobic co Wy  na takie coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

ja tez jestem w fazie zalatwiania papierkow na budowe 30x15, stol paszowy 0.5m wyzej, szeroki na 4m, Ty mozesz zrobic z 65cm wyzej, na dach blacha z antykomdesantem wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)

dach to najlepiej konstrukcja metalowa (kratownice lub dwuteowniki) i płyta dachowa warstwowa, taka konstrukcja nadaje sie do wszystkiego, bydło, swinie, gesi itd, dzisiaj budujac budynek trzeba miec na uwadze to zeby go potem dało sie małym kosztem przerobic na cokolwiek innego, bo z bydłem róznie moze byc, wystarczy ze sie UE posypie i z bydłem opasowym kaplica

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

ale czy te 65cm nie bedzie za wysoko bo pozniej jeszcze trzeba zrobić troche murka ( chociaż 20cm ) miedzy stołem a boksem żeby kiszonki nie brały pod siebie ... a ja dach robie na kratownicy drewnianej bo tak wychodzi duzo taniej niż na metalowej, tzn tak mi projektant mówił a sam tego nie przeliczałem. Kratownica bedzie o takiej nosnosci że jakby coś kiedyś to płyte 10cm bedzie można na dach położyć. Ogólnie chce to zrobić jak najtaniej dlatego tak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

ja tez roboe na drewnianej bo taniej. 20cm murka nie musisz robic 10-15 cm starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

1.To ile optymalnie jest mna 1 opasa?

2. Ile przeznaczacie przy drabinie paszowej na 1 sztukę?

3. 50 cm jest liczone razem z murkiem od korytarza paszowego? Czy 50+15 murek?

4. Jakie jest najlepsze rozwiązanie z drabiną paszową. Poziome regulowane rury? Czy drabina skośna?

5. Czy i jak zabezpieczyć korytarz przed wylizywaniem posadzki. Czy warto położyć płytkę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

jak bedzie konkretny beton to nie wylizą przez 50 lat ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

1. ja licze 3.5m2 na sztuke 2.przy drabinie paszowej licze 0.6m na sztuke 3.50+15 murek jezeli kupujesz takie ponad 200kg 4.z tego co wiem drabinki skośne sa lepsze 5. nie warto zabezpieczac, nie spotkalem sie z zabezpieczaniem, po prostu beton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejEs    9

Jeszcze nie postawiona a już ma być zmodernizowana ? Chyba nowoczesna :D

no fakt :D już poprawione, dzięki.

na rusztach i z cieletnikiem to z 6000zl/sztuka

6tys? nie przesadzasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

jak liczylem prosta bukaciarnie na rusztach+zbiornik to wychodzi kolo 4500zł/sztuka z cieletnikiem chyba wyjdzie drozej. Poza tym te 4500zł jest liczone przy tanich kosztach i taniej robociznie wiec moze wyjsc inaczej, znajac zycie więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyy18
      Witam wszystkich serdecznie,
      Ostatnio na AF dużo się naczytałem o plusach zimnego wychowu i coraz częściej pojawiającej się takiej hodowli bydła w naszym kraju. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: Czy do zimnego wychowu nadają się różne rasy bydła? Czytałem że można tak trzymać bydło czy to Lm, angus, hereford ale co z innymi rasami i mieszańcami? Czy mieszańce typu mm, ncb, czy coś z simem też przetrwają naszą coraz bardziej srogą zimę. Chciałbym żeby ktoś kto już taki rodzaj hodowli prowadzi wypowiedział się na ten temat. Bo gdyby bydło musiało być czystej rasy to raczej kupowanie cielaków po 2k średnio by mi się opłacało, w okolicy np można mieszance kupić tak za 700-800 zl, a jakby dość dobre mięsne typu mm ncb i lm to około 1tys. Ale głównie interesowałoby mnie to, czy mógłbym przerobić wiatę na maszyny dołączoną do stodoły tak, żeby przegrodzić ja na 4 równe kojce o wym 4x4 i w każdym z nich zrobić przejście na wybieg - coś w stylu okólnika też około 4x4 i można by tam wsadzić 10 opasów, bo gdyby policzyć razem to pow wynosi około 30m2 na kojec, chyba ze nie można tego zsumować?
      Wymyśliłem to tak, że przedłużyłbym zadaszenie z dachu wiaty na wybiegi, które byłyby zrobione z rur na zawiasach, tak, żeby można było obornik usunąć turem. Wyjście na wybieg miałyby otwarte cały rok. Tylko nasuwa się takie pytanie czy wybieg musiałby mieć wylana posadzkę czy może być na ziemi i co z gnojowicą- musiałoby pewnie być jakieś szambo? Problem w tym że musiałbym tylko wymieć pewnie drewno w wiacie bo gdyby wpuścić tam bydło to za dużo nie wytrzyma i 2 problem na wiacie jest eternit, który pewnie i tak przyjdzie kiedyś wymienić, wiec można by zrobic to przy okazji, tylko co położyć czy zwykła euro fala wystarczy czy płyta warstwowa? Do lepszego zobrazowania wstawiam szkice jak to mniej więcej wygląda. Przepraszam jesli cos z rysunków będzie nie wyraźne ale robiłem to na szybko i nie mam zdolności plastycznych  (kolorem czarnym zaznaczone to co jest teraz z czerwonym to co trzeba bedzie zrobic )
      Myśle ze w ten sposób uda sie pomieścic 40 byków + małe trzymałbym w zaznaczonej na miniaturce czesci stodoly ktora już zostala przerobiona pod bydlo. Co otym sadzicie? według mnie gdyby byki przetrzymały w zimowych warunkach, to jest to najlepszy sposob na hodowle opasów i napewno tańszy niż postawieniej zwyklej obory na 40 szt na ściółce gdzie koszt to jakies 200tys a tutaj mysle ze z wymiana drewna i eternitu i ew posadzka na wybieg a reszta roboty we własnym zakresie wyszłoby jakieś 60 tys?


    • Przez Theprzemo205
      Witam! Myślę nad postawieniem a raczej dostawieniem do starej obory kawałka wiaty/ obory z płyt betonowych(ogrodzeniowych)  na byki. Wszystko bym ocieplił po zewnątrz styropianem (10 cm). Czy byczki wytrzymają tam w zimę? Było by ich tam 5 szt. Może ktoś ma taką wiatę z was i się pochwali doświadczeniami ?
    • Przez MaciejEs
      Witam, znacie jakieś firmy budowlane w Wielkopolsce, które stawiają oborę, bukaciarnie od a-z ?
      Druga sprawa, polecicie kogoś kto robi projekty?
      Trzecia sprawa, macie kogoś kto robi operat środowiskowy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj