Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
doman57

Wycielenia mięsnych

Polecane posty

Miki7211    5

Ja tylko raz pokryłem jałówkę mięsnym bykiem. Jałówka dodatkowo przeszła termin porodu prawie o 1 miech. Podczas porodu cielak sie udusił a jałówkę rozerwaliśmy i sie wykrwawiła. Więc nie polecam kryć jałówek mięsnymi bykami chyba że chce ktoś miec straty i horror tak jak ja :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

andrzej2110    531

??? Jakie robaki??? Angusy się małe rodzą. Tez jałówki często nim zacielam. Jak był duży to być może to inna rasa była??? Wiem ze czasem co innego jest na papierku a co innego dostaje krowa/jałówka

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl

matys89    0
Ja tylko raz pokryłem jałówkę mięsnym bykiem. Jałówka dodatkowo przeszła termin porodu prawie o 1 miech. Podczas porodu cielak sie udusił a jałówkę rozerwaliśmy i sie wykrwawiła. Więc nie polecam kryć jałówek mięsnymi bykami chyba że chce ktoś miec straty i horror tak jak ja

Dziwie się że tak długo czekałeś bo u nas maksymalnie 2 tygodnie po terminie czekamy a jak nie to krowa lub jałówka dostaje zastrzyk na pobudzenie porodu.

A jałówki mleczne są zacielane u nas bykiem testowym chyba ze mieszańce to mięsnymi

Karolek55    0

Chłopaki jakich przyrządów używacie przy cięzkich porodach ? Tradycyjnie jakiś sznurek i paru ludzi do ciągniecia, czy macie jakieś sposoby ? ostatnio znalazłem w internecie fajny film, w którym krowa sie cieli za pomocą takiej wyciagarki. Czy ktoś z was użutkuje coś takiego ? Jeśli tak to jak się spisuje i czy nie ma żadnych ubocznych skuktków u krowy ? :)

(od 40 sekundy) Film z wyciągarką :

Edytowano przez Karolek55

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie mam takie małe pytanie chcemy zasiać 60 arów kukurydzy na kiszonke dla około 12 szt bydła opasowego w różnych grupach wiekowych i chciałbym się dowiedzieć czy taki areał starczy dla tylu sztuk opasów i czy w ogóle opłaca mi się siać qq dla tylu sztuk ? pytam na forum ponieważ pierwszy raz siejemy qq i chce żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy którzy mają z tym doczynienia pozdrawiam.
    • Przez jazda
      witam ma takie pytanie czy opłaca się kupować byczki od takich firm:http://allegro.pl/ci...2076112972.html i czy są takie firmy w województwie Mazowieckim lub Lubelskim??
    • Przez Wilkowski
      Dzień dobry, czy ktoś hoduje byki tak że je kontraktuje z jakąś firmą? Kiedy płaci się za cielaki, czy trzeba we własnym zakresie kupić pasze, jakich zysków ze sztuki można się spodziewać, czy to się w ogóle opłaca?
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez Wojtas777
      Witam mam problem przywiozlem dwa byczki trzytygodniowe caly czas byly przy krowie przez te trzy tygodnie przywiozlem w sobote a dzis poniedzialek i niechca wogule pic mleka ani palca nic kompletnie becza a nie chca pic uciekaja na hama tez nie papa zamknieta jak u krokodyla i co tu robic jak je nauczyc