doman57

Wycielenia mięsnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miki7211    8

Ja tylko raz pokryłem jałówkę mięsnym bykiem. Jałówka dodatkowo przeszła termin porodu prawie o 1 miech. Podczas porodu cielak sie udusił a jałówkę rozerwaliśmy i sie wykrwawiła. Więc nie polecam kryć jałówek mięsnymi bykami chyba że chce ktoś miec straty i horror tak jak ja :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

??? Jakie robaki??? Angusy się małe rodzą. Tez jałówki często nim zacielam. Jak był duży to być może to inna rasa była??? Wiem ze czasem co innego jest na papierku a co innego dostaje krowa/jałówka


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1
Ja tylko raz pokryłem jałówkę mięsnym bykiem. Jałówka dodatkowo przeszła termin porodu prawie o 1 miech. Podczas porodu cielak sie udusił a jałówkę rozerwaliśmy i sie wykrwawiła. Więc nie polecam kryć jałówek mięsnymi bykami chyba że chce ktoś miec straty i horror tak jak ja

Dziwie się że tak długo czekałeś bo u nas maksymalnie 2 tygodnie po terminie czekamy a jak nie to krowa lub jałówka dostaje zastrzyk na pobudzenie porodu.

A jałówki mleczne są zacielane u nas bykiem testowym chyba ze mieszańce to mięsnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolek55    0

Chłopaki jakich przyrządów używacie przy cięzkich porodach ? Tradycyjnie jakiś sznurek i paru ludzi do ciągniecia, czy macie jakieś sposoby ? ostatnio znalazłem w internecie fajny film, w którym krowa sie cieli za pomocą takiej wyciagarki. Czy ktoś z was użutkuje coś takiego ? Jeśli tak to jak się spisuje i czy nie ma żadnych ubocznych skuktków u krowy ? :)

 

(od 40 sekundy) Film z wyciągarką :

Edytowano przez Karolek55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Co robicie po porodzie u mięsnych z cielakiem?   Bo zanim taki zacznie samodzielnie pić to minie doba a siare przecież powinien wypić wciągu godziny. I co jak taki maly pije z jednego albo dwóch strzykow to w pozostałych nie będzie zapalenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Małe herefordy wstają w 15 min max pół godziny od porodu i szukają mleka. Nie rozumiem jak w dużych stadach można mieć bydło które ma problemy z cieleniem i piciem przez cielaki. Przy 100 krowach to trzeba ze 2 etaty żeby pilnować wycieleń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj