News
crystal169

Lemken Primus 45 belka 27/18 vs. Pilmet Europa xl 4027

Polecane posty

crystal169    8

Witam, chciałbym posłuchać opini użytkowników jak i innych osób co sądzą o tych dwóch opryskiwaczach, Lemken Primus 45 belka 27/18, oraz Pilmet Europa xl 4027, 4000 litrów, belka 27/21 górny zaczep, oba z gps. Chodzi mi tak głównie o awaryjność, prowadzenie po polu, i w ogóle jakieś uwagi jeśli macie. :)

iron    726

ja mam primus 35 27 .fajna maszyna ale też ma kilka niedociągnięć. u mnie zdemontowalem drabinke bo przy skręci w lewo o błotnik zaczepiala. niby można przedłużenie założyć ale jak dla mnie 30 cm to za dużo. .bez drabinki jest git a i tak na górę wchodzę raz na ruski rok.

crystal169    8

Znaczy mi tutaj dali przedłużenie jakieś w zapiskach widzę więc chyba nie będzie problemu z drabinka

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    726

jest w opcji przedłużenie ale ja zrezygnowałem bi wtedy jak dla mnie za długi zaczep by był i na zakrętach mocniej by zachodził opryskiwacz i deptał.

crystal169    8

No właśnie o to chodzi, a do primusa zaczepu ani kół skretnych się nie da włożyć :-( A z jakim ciągnikiem lata twój primus?

crystal169    8

A no to chyba lepszy skręt ma niż ursus 1634 i to może być przyczyną tego wadzenia o drabinkę :-)

SuperIQ    0

Witam,

Główne wady Lemkenów to przestarzała konstrukcja. Płaska belka, zwykła winda i licho wykonane połączenia poszczególnych elementów belki. I chociaż się nie rozpadnie to belka szybko będzie się "telepać". Reszta jak w większości firm korporacyjnych - odchudzone na maksa. Słyszałem, że zbiornik jest już tak cienki, ze strach na niego wejść. Zresztą kto kupuje opryskiwacze Lemkena - tylko Niemiec i Polak. Generalnie w Europie Zachodniej opryskiwacze tej firmy nie istnieją. 

Jarecki21    17

@SuperIQ, a jakie jest Twoje zdanie o Uni Europie ew. opryskiwaczu John Deere?

Edytowano przez Jarecki21

SuperIQ    0

Sorry Jarecki21 za tak długie milczenie, ale byłem ostatnio zagoniony.

Daj sobie spokój ze wszystkim co korporacyjne. Co jest najważniejsze w opryskiwaczu? - BELKA. Zobacz na jakiejś wystawie jak wygląda belka John Deere (na zdjęciach firmowych nic nie zobaczysz). Obejrzyj dokładnie połączenia poszczególnych fragmentów belki. W najlepszym wypadku masz łożyska oczkowe w najgorszym zwykłe śrubki. Zrobisz parę hektarów i już wszystko lata. 

Podaj mi maila to prześlę Ci parę zdjęć Lemkena i John Deera.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Scappy
      Cześć wszystkim .
      W pługu mam dwie śruby rzymskie od regulacji . Niestety jedna ma już zaspawaną jedną stronę ,a druga strona ma już tak duży luz że niedługo zerwie gwint .
      Teraz już po orce ale muszę to zrobić ,bo regulować pług trzeba obiema śrubami jednocześnie .
      Nowa śruba to koszt około 800 zł .
      Chcę wstawić gwinty od łącznika centralnego wspawać je zamiast tych starych no i końcówki też przeszczepić .
      Czy takie gwinty z łącznika centralnego od  powiedzmy od c360 czy c385 wytrzymają ?
      Załączam zdjęcie śruby rzymskiej .

• Przez ursus56
      Witam w najbliższym czasie planuje zakup polskiego pługa  zagonowego  moja uwagę zwrócił pług agromasz z 2008 roku na zabezpieczeniu  posiadam już pług zachodni  overeum sweden 4 na zabezpieczeniu sprężynowym ale z roku na rok pola troszkę dobywa zastanawiam się nad kupnem drugiego pługa pomocniczego  tym razem  polskiego który pracował by z ciągnikiem 85 km lub 110 km jaki pług wybrać i  jakie są wady i na co zwrócić uwagę kupują używkę =D
    • Przez kamil5421
      Witam . Słuchajcie mam pytanie , może ktoś z was wie gdzie można dostać zamienniki ażurów do pługa Unia Ibis XXL S z 2010r. .. Niby Polska maszyna a jest z tym problem.
    • Przez konradkaczorowski
      Witam chciałbym wam zaprezentować mój pierwszy w życiu remont . Wydatki na materiały wyszły mnie +/-500 zł. Na kolejny ogień idzie Ursus C-360, z którego też będzie fotorelacja. Zdjęcia może nie są profesjonalnie zrobione, ale liczy się efekt końcowy.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.