krzycho1985

Maliny laszka-żółte liście usychanie.o co chodzi?pomocy

Polecane posty

krzycho1985    0

Witam wszystkich serdecznie.Jestem tu nowy i odrazu potrzebuje pomocy.Chodzi o maline laszke.Od jakiegoś czasu zaczely zolknac liscie i tak jakby usychac zanikac.Wiosna sypalem yara complex od grzyba i zamierania mythos jakies 2-3tyg temu krista lon zielony x2, asahi po przymrozkach na poczatku kwietnia,10 i 2 dni temu mospilan i nurella ze wzgledu na kwieciaka.Ortus czeka na swoja kolej narazie przedziorka nie widac.W czym jest problem w glenie tego problemu niema.post-189361-0-96067300-1463395865_thumb.jpgpost-189361-0-15934700-1463395893_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho1985    0

Nie pryskalem od badyla wogole.Maliny sa 2-letnie i rok temu i w tym recznie pielone tzn wyrywane chwasty byly.To czym tu by je zasilić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Zastosuj Fosfiron Cu jęzlie jest to niedobór fosforu ale ja bym za tym obstawał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

mi sie wydaje ze to nie brak nawozu tylko jakis robal wywysa soki z maliny pryszczarek itp  zolknie ciekawi mnie czy jeszcze jest ta malina u mnie galasy  na niektorych krzewach  i normalnie ladnie zielona kwitla jak juz owoce zaczely rosnac to malina moment i uschla cala i wypuszcza duzo sadzonek wtedy ale owocow nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho1985    0

Dokladnie Galars tak jak piszesz odrosty sa zieloniutkie a pedy z owocami różne niektore sa w miare ok a niektore tak jakby podsuszone.Fakt jest sucho w mojej okolicy a do tego mam ziemie gliniasta niestety.Co do robaka to nie mam nic.Ostatnio w boze cialo zaskronca zatluklem owinietego na malinach 92cm:p Wracajac do tych zoltych lisci moze wlasnie odrosty sa winowajca ciagną caly pokarm.Nie wycinalem tych pierwszych gdyz sa to maliny sadzone na jesieni 2014r takze tak naprawde to ich pierwsze owocowanie.Przecinalem owszem ich troche zostawilem 5-7 na krzaku.Glen jest ok trafiaja sie jakies tam pojedynce listki zolte.Pryskane tak samo teraz dostaja kristalon pomaranczowy z calcinitem na przemian co 5-6 dni.Owoce póki co na laszce rosną i mam nadzieje ze jakos dotrwaja do zbiorow.Dolanczm fotki owocow robione tydzien temu.post-189361-0-10961400-1465707605_thumb.jpg

post-189361-0-11456500-1465707662_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Dokladnie Galars tak jak piszesz odrosty sa zieloniutkie a pedy z owocami różne niektore sa w miare ok a niektore tak jakby podsuszone.Fakt jest sucho w mojej okolicy a do tego mam ziemie gliniasta niestety.Co do robaka to nie mam nic.Ostatnio w boze cialo zaskronca zatluklem owinietego na malinach 92cm:p Wracajac do tych zoltych lisci moze wlasnie odrosty sa winowajca ciagną caly pokarm.Nie wycinalem tych pierwszych gdyz sa to maliny sadzone na jesieni 2014r takze tak naprawde to ich pierwsze owocowanie.Przecinalem owszem ich troche zostawilem 5-7 na krzaku.Glen jest ok trafiaja sie jakies tam pojedynce listki zolte.Pryskane tak samo teraz dostaja kristalon pomaranczowy z calcinitem na przemian co 5-6 dni.Owoce póki co na laszce rosną i mam nadzieje ze jakos dotrwaja do zbiorow.Dolanczm fotki owocow robione tydzien temu.attachicon.gifDSC_5702.JPG

Mam pytanie pryskales tylko od przedziorka czy tez od szpeciela np envidorem bo ja od szpeciela nie pryskam tylko przedziorek 1 w sezonie  ortus + apollo i tyle i od robaka calypso mi zolknie nie wiem co to  tak mam co roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jakie szkody w malinach wyrządza zaskroniec że go zatłukłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    102

jak na mój gust to command (chyba tak sie pisze) jest przyczyną tych przebarwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzycho1985
      Witam wszystkich serdecznie.Jestem tu nowy i odrazu potrzebuje pomocy.Chodzi o maline laszke.Od jakiegoś czasu zaczely zolknac liscie i tak jakby usychac zanikac.Wiosna sypalem yara complex od grzyba i zamierania mythos jakies 2-3tyg temu kristalon zielony x2, asahi po przymrozkach na poczatku kwietnia,10 i 2 dni temu mospilan i nurella ze wzgledu na kwieciaka.Ortus czeka na swoja kolej narazie przedziorka nie widac.W czym jest problem w glenie tego problemu niema.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj