Skocz do zawartości
samtech84

Skrzynia bez synchronizacji w 1634 i podobnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samtech84    5

Witam

Poszukuję informacji o przerabianiu ursusów i ZTSów ze skrzynią z synchronizacją na skrzynię bez synchronizacji.

Mam teraz 1634 ze skrzynią 3 biegową, która jak na razie chodzi bez problemów z tym, że biegów trochę brakuje.

Chciałbym wrzucić tam zwykłą skrzynię 4 biegową bez synchronizacji.

Robił ktoś coś takiego?

lukbold    436

Szukaj katalogów ale na moje oko to te skrzynie pewno nie mają ze soba nic wspólnego żeby tanim kosztem przerobić

daf7160    0

Jestem tu nowy i nie wiem czy piszę w dobry miejscu. A mienowicie posiadam ursusa 1634 ze skrzynią trzy biegwą a mam okazję zakupić skrzynię z ursusa 912. Robił ktoś z was coś takiego proszę o szybkie i konkretne wypowiedzi. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz222    2365

O ile mnie wzrok nie myli, a patrząc po samej większej średnicy sprzęgła raczej nie, to korpusy skrzyni w 16tkach są wieksze niż te w 4-cylindrowcach czy nawet 12-tkach, nawet numery w katalogach mają inne. Poza tym czy 1634 nie ma już czasem sprzęgła hydraulicznego?

tomek73    195

Proszę cię jak nie masz pojęcia tonie wypowiadaj się bo ośmieszasz się.

Obudowy są te same, różnica jest w łożyskach. Skrzynia 3 biegowa ma szersze tryby dzięki czemu jest niby wytrzymalsza.

lukasz222    2365

Poszukaj najpierw w mojej wypowiedzi słów bezkrytycznej pewności, że jest tak jak sugeruję ("raczej" - słowo klucz). Potem pisz o ośmieszaniu sypiąc utarte i nudne slogany. A jak wygląda skrzynia 3ka w środku nie musisz mi mówić, bo już takowe przeszły mi przez ręce, tak jak i 4ki, ale z miarką przy nich nie latałem 

samtech84    5

Z tego co udało mi się dowiedzieć jeden łepek przełożył w dwóch 1634 3 biegowe zsynchronizowane na 4 niezsynchronizowane. 

W pierwszej dołożył dodatkową pompkę do pedału sprzęgła do sterowania hamulcem skrzyni biegów.

W drugiej wyrzucił całkowicie hamulec skrzyni oraz cały wmacniacz momentu i podobno biegi wchodzą w miarę tak samo jak w tej gdzie zastosował hamulec.

Na żywo w pracy nie widziałem tych ciągników, ale mam już załatwioną prawie nową skrzynię 4 niezsynchronizowaną z czasów PRL i jak się wysypie obecna to będę działał z przekładką.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartizi00m
      w mojej 80-ce biegi wchodza jak bym wlanczal biegi przy duzych obrotach co to moze byc? czy to sa starte zebatki czy co?
    • Przez przem
      Witam moze ktos z Was przerabial skrzynie z wolnej na szybka w ursusie, chce przerobic w 1014 i zastanawiam sie jaki jest koszt takiej przerobki i czy nie beda sie dzialy jakies dziwne rzeczy z przekladnia. Predkosci na ktorych biegach sie zmienia i czy nie zacznie brakowac biegow do prac polowych, np. teraz orze 4 terenowa, a jak to bedzie wygladalo po przerobce?
    • Przez saymon
      chciałbym aby ktoś powiedział mi jak używać wzmacniaczy aby go nie popsuć.
    • Przez Folenka
      Mam pytanie - jak powinna być prawidłowo założona tarcza sprzęgłowa dłuższą stroną piastki do silnika czy do skrzyni biegów?
      Dodam, że to Ursus 912.
      Dzięki za odpowiedźi.
    • Przez Szmyksu1014
      Witam mam problem w ursusie otóż gdy rozgrzeje się olej w skrzyni podczas orki,cofając na 2 biegu,bieg tak jakby się ślizga czyli że rusza pomału a potem przyspiesza.Co może być przyczyna? Napęd i wałek wom działa wzorowo