Skocz do zawartości
leslaw2542

jak ustawic rozsiewacz lejek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leslaw2542    3

witam czy ma ktoś sprawdzony sposób na ustawienie lejka tak aby siał mniej więcej równo na obie strony

kizak    83

Mniej więcej to żyd na nartach jechał    mniej na nartach a więcej na du...,albo,trzy palce w d.... ;) ,to takie durnowate żarciki ;) ,a tak poważnie ,jest lejek i lejek i ,jeszcze kilka ich odmian,ale główna zasada dotyczy ustawienia otworu wysypu nawozu na łopatki  [tarczę],by patrzając od tyłu w lejek,gdy obroty tarczy rozsiewajacej są zgodnie ze wskazówkami zegara,im otwór jest bardziej  w prawo tym więcej i dalej w bok rozsieje z lewej strony ciągnika [ kierunek jazdy],lub te sam [podobny] efekt łopatki ustawić im bardziej zewnętrznie na prawo tym bardziej jak poprzednio. Ale zaraż dostanę joby że łopatki służą do szerokości wysiewu........  .To jest takie ustrojstwo że tego nigdy perfekcyjnie nie ustawiłem i swoją nie umiejętność spokojnie przyjmę na klatę [i nie mam zamiaru robić coś w tym kierunku], kupiłem na dwa talerze i problem znikł :)

Rolnik1973    1926

A ja mam każdą łopatkę inaczej, otwór na max w lewo, i sypie na prawo i tył i tak jeżdźę od miedzy na około w lewo tak by dolatywało do miedzy a następne przejazdy by dolatywało do poprzednich śladów i wychodzi równo rozsiane. Może nie ma szerokości jakiejś wielkiej ale i nie ma odcieni pasów gdzie jechane.

Wiadomość z agroFakt.pl

kizak    83

W moim przypadku grubość środkowego palca ;) ,tak  z 1 zł ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam NO29 i sieje równo. Kwestia ustawienia łopatek. Też na początku myślałem, że tego nie da się ustawić i zacząłem szukać dwutarczowego, ale stwierdziłem, że nie ma sensu, bo od tego i tak więcej nie urośnie. Zrobiłem przyrządy pomiarowe i po kilku przejazdach na polu miałem wszystko ustawione. 

a jaka powinna byc wielkośc szczeliny żeby wysiewać około 200 kg saletry

Nie ma czegoś takiego jak wielkość szczeliny na 200kg. Dawka wysiewu zależy od producenta nawozu i od partii. Za każdym razem będzie wysiewać inaczej.

seweryn20    784

Dołożył bym granulację. Lejka nie da się tak wyregulować żeby każdy nawóz bez zmiany ustawienia rozsiewał tak samo.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Zresztą każdy rozsiewacz oprócz RAUCH-a tak będzie robił, nie tylko popularny "lejek".

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez warchest
      otoz chcemy kupic rozsiewacz i myslimy nad kupnem rozsiewacza altro warto go brac chcemy kupic 1200 l by 2 bigbagi weszły i 15 metrow spokojnie rozrzucil bo opryskiwacz 15 metrow i by jedne sciezki byly co powiecie o tym rozsiewaczu altro . alo jaki inny rozsiewacz polecicie i taki nie zadrogi
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
    • Przez karol210589
      Witam. Chciałbym zapytać użytkowników rozsiewacze do nawozów Amazone Jet lub rauch aero. Chodzi mi przede wszystkim o ustalanie wysiewu na jakiej zasadzie się to odbywa, i jak to wychodzi w praktyce. Za kazda rzetelną informacje bardzo dziękuję:-)
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Zabrałem się za naprawę przekładni w rozsiewaczu Amazone Zaf 400, i teraz nie wiem co zrobić z tym luzem pokazanym na filmiku, nie wygląda to na zużyte łożysko, po prostu tak stuka, czy da się to jakoś naprawić? 
      film:

• Przez Bigfarmer
      Witam,jak sądzicie jaki jest najlepszy rozsiewacz nowy 2talerzowy do 5000zł max to 6000.Rozsiewacz będzie współpracował z ursusem c-360.

edit. sory zwracam honor mój błąd

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.