Skocz do zawartości
leslaw2542

jak ustawic rozsiewacz lejek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leslaw2542    2

witam czy ma ktoś sprawdzony sposób na ustawienie lejka tak aby siał mniej więcej równo na obie strony

kizak    66

Mniej więcej to żyd na nartach jechał    mniej na nartach a więcej na du...,albo,trzy palce w d.... ;) ,to takie durnowate żarciki ;) ,a tak poważnie ,jest lejek i lejek i ,jeszcze kilka ich odmian,ale główna zasada dotyczy ustawienia otworu wysypu nawozu na łopatki  [tarczę],by patrzając od tyłu w lejek,gdy obroty tarczy rozsiewajacej są zgodnie ze wskazówkami zegara,im otwór jest bardziej  w prawo tym więcej i dalej w bok rozsieje z lewej strony ciągnika [ kierunek jazdy],lub te sam [podobny] efekt łopatki ustawić im bardziej zewnętrznie na prawo tym bardziej jak poprzednio. Ale zaraż dostanę joby że łopatki służą do szerokości wysiewu........  .To jest takie ustrojstwo że tego nigdy perfekcyjnie nie ustawiłem i swoją nie umiejętność spokojnie przyjmę na klatę [i nie mam zamiaru robić coś w tym kierunku], kupiłem na dwa talerze i problem znikł :)

Rolnik1973    1424

A ja mam każdą łopatkę inaczej, otwór na max w lewo, i sypie na prawo i tył i tak jeżdźę od miedzy na około w lewo tak by dolatywało do miedzy a następne przejazdy by dolatywało do poprzednich śladów i wychodzi równo rozsiane. Może nie ma szerokości jakiejś wielkiej ale i nie ma odcieni pasów gdzie jechane.

Wiadomość z agroFakt.pl

kizak    66

W moim przypadku grubość środkowego palca ;) ,tak  z 1 zł ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam NO29 i sieje równo. Kwestia ustawienia łopatek. Też na początku myślałem, że tego nie da się ustawić i zacząłem szukać dwutarczowego, ale stwierdziłem, że nie ma sensu, bo od tego i tak więcej nie urośnie. Zrobiłem przyrządy pomiarowe i po kilku przejazdach na polu miałem wszystko ustawione. 

a jaka powinna byc wielkośc szczeliny żeby wysiewać około 200 kg saletry

Nie ma czegoś takiego jak wielkość szczeliny na 200kg. Dawka wysiewu zależy od producenta nawozu i od partii. Za każdym razem będzie wysiewać inaczej.

seweryn20    728

Dołożył bym granulację. Lejka nie da się tak wyregulować żeby każdy nawóz bez zmiany ustawienia rozsiewał tak samo.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Zresztą każdy rozsiewacz oprócz RAUCH-a tak będzie robił, nie tylko popularny "lejek".

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MafiaRuszkowo
      Witam czy do ,,lejka" można dokupić jakąś plandeke górną lub pokrywę ? Zgóry dziękuję za odpowiedz.
    • Przez Majkelo
      Witam.
      Posiadam taki rozsiewacz jak w tytule . Ma on siłowniki jednostronnego dzialania + spreżyna. Tarcze nie równo wysiewaja sądzę , ze powodem sa przepuszczajace (lekko cieknące) siłowniki... Ma ktos namiar na nie drogie oryginały? A moz warto kupic zamienniki polecane gdzies na olx?
      Jakie w ogole macie zdanie o tych rozsiewaczach....?

• Przez Wojtek026
      https://www.olx.pl/oferta/jar-met-rozsiewacz-nawozow-jms-600-800-1000-CID757-IDpENXN.html
      http://jarmet.civ.pl/?p=369
      co sądzicie o tej 2 tarczówce czy lepsza od tych strumyków grasroli i janpoli może ktoś posiada?
      czy warto wydać 2 razy tyle na jakąś sipme antka?
    • Przez Zefir
      Witam  , ze względu że mój rozsiewacz uległ wypadku chciałbym zapytać się jaki proponujecie nowy w rozsądnej   cenie od 600 do 850 l ? Tak aby spełniał swą  role i  nie rozkładał  się szybko jak padlina   .pytałem się o unie mx 850 cena ponad 10k netto  bez żadnego wyposażenia  cena  zwaliła  mnie z nóg gdyż amazone z lepszym wyposażeniem  tyle ze 600 l kosztuje równo 10 netto   . Co innego proponujecie ? używanego nie chce budżet około 15k brutto 
    • Przez marecki5878
      Witam,
      Kupiłem ostatnio rozsiewacz Rauch model Beta-m, i nie wiem jak go ustawić ponieważ on ma oprócz regulacji dawki wysiewającej ma jeszcze jedną regulację w stosunku talerzy do otworu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia albo wie o co chodzi w tym ustawieniu to będę bardzo wdzięczny za pomoc.