Skocz do zawartości
leslaw2542

jak ustawic rozsiewacz lejek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

leslaw2542    0

witam czy ma ktoś sprawdzony sposób na ustawienie lejka tak aby siał mniej więcej równo na obie strony

kizak    65

Mniej więcej to żyd na nartach jechał    mniej na nartach a więcej na du...,albo,trzy palce w d.... ;) ,to takie durnowate żarciki ;) ,a tak poważnie ,jest lejek i lejek i ,jeszcze kilka ich odmian,ale główna zasada dotyczy ustawienia otworu wysypu nawozu na łopatki  [tarczę],by patrzając od tyłu w lejek,gdy obroty tarczy rozsiewajacej są zgodnie ze wskazówkami zegara,im otwór jest bardziej  w prawo tym więcej i dalej w bok rozsieje z lewej strony ciągnika [ kierunek jazdy],lub te sam [podobny] efekt łopatki ustawić im bardziej zewnętrznie na prawo tym bardziej jak poprzednio. Ale zaraż dostanę joby że łopatki służą do szerokości wysiewu........  .To jest takie ustrojstwo że tego nigdy perfekcyjnie nie ustawiłem i swoją nie umiejętność spokojnie przyjmę na klatę [i nie mam zamiaru robić coś w tym kierunku], kupiłem na dwa talerze i problem znikł :)

Rolnik1973    1275

A ja mam każdą łopatkę inaczej, otwór na max w lewo, i sypie na prawo i tył i tak jeżdźę od miedzy na około w lewo tak by dolatywało do miedzy a następne przejazdy by dolatywało do poprzednich śladów i wychodzi równo rozsiane. Może nie ma szerokości jakiejś wielkiej ale i nie ma odcieni pasów gdzie jechane.

Wiadomość z agroFakt.pl

kizak    65

W moim przypadku grubość środkowego palca ;) ,tak  z 1 zł ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam NO29 i sieje równo. Kwestia ustawienia łopatek. Też na początku myślałem, że tego nie da się ustawić i zacząłem szukać dwutarczowego, ale stwierdziłem, że nie ma sensu, bo od tego i tak więcej nie urośnie. Zrobiłem przyrządy pomiarowe i po kilku przejazdach na polu miałem wszystko ustawione. 

a jaka powinna byc wielkośc szczeliny żeby wysiewać około 200 kg saletry

Nie ma czegoś takiego jak wielkość szczeliny na 200kg. Dawka wysiewu zależy od producenta nawozu i od partii. Za każdym razem będzie wysiewać inaczej.

seweryn20    582

Dołożył bym granulację. Lejka nie da się tak wyregulować żeby każdy nawóz bez zmiany ustawienia rozsiewał tak samo.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Zresztą każdy rozsiewacz oprócz RAUCH-a tak będzie robił, nie tylko popularny "lejek".

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.