Skocz do zawartości
Artek_Ursus

Ciągnik jako podstawa do silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artek_Ursus    18

Witam szukam ciągnika który będzie dobrym nośnikiem dla silnika Leyland SW 266(ok 80 km). Obecnie mam ten silnik zamontowany w zetorze k 25 i to rozwiązanie średnio się sprawdza bo brak mu masy(ok 2 t waży cały ciągnik)
Chciałbym ten silnik przełożyć do innego ciągnika i tu zadaje pytanie do jakiego? Szukam ciągnika 4x4, ważącego ponad 3t, jak najmniej elektroniki no i cena żeby nie kosztował więcej niż 30 000 zł, dobrze by też było gdyby obudowa sprzęgła była przy silniku a nie skrzni biegów
Wątpię że coś spełniającego moje wymagania istnieje ale nie zaszkodzi zapytać...

sebastian84    5

najlepiej spasuje fronszmit 303 sprzęgło jest na obudowie skrzyni a silnik łączony krótkim wałem. A cena takiego około 15000

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    1075

DO forshnita to za słaby ten silnik będzie gabarytowo to jakiś ursus 914 by pasował

Sadek    530

Za 30 000 zł można już kupić ciągnik tej mocy i w jakim celu kombinować?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

zbyszekbrzuze    197

Koledze chodzi pewnie o jakiegoś starocia. Polecam Supra 50. Jest na YouTube filmik jak pracuje z takim silnikiem

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

bieniek_88    56

Tak starocia do 30k chce kupić, tylko po co? Tak jak napisał Sadek w tej kasie i o tej mocy znajdzie ciągnik w porządnym stanie. Po co eksperymentować i utrudniać sobie życie?

zbyszekbrzuze    197

Wszystko idzie zrobić, tylko nie wszystko sie opłaca

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez lgruchala
      Jaki polecacie używany ciągnik o mocy ok. 200 km w cenie tak do 200 tysięcy? Osobiście zastanawiam się nad fendem. Słyszałem bardzo dobre opinie o fendt 924 vario. Moc przewyższa założenia ale podobno bardzo dobry ciągnik. Co wy sądzicie? Chodzi mi zarówno o awaryjność jak i o spalanie, cenę, komfort pracy. 
    • Przez solaris7
      Chodzi o nowy ciągnik , jaki najbardziej polecacie , ja zastanawiam sie nad NH T7.200
      co onim myslicie ?w role wchodza tez inne modele
    • Przez Kierownik
      Ok. Co byscie wybrali? Kto użytkuje jeden z tych modeli? JD interesuje mnie z autopowr. Jakie są plusy i minusy jednego i drugiego? Nie miałby to byc ciągnik główny, ale dobrze zeby z 4 skibowym polatał jak i z jakims agregatem uprawowo siewnym.
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, w mojej okolicy większość rolników wynajmuje ludzi do transportu zboża do skupu. Stwierdziłem, iż tak i tak stoję przed zakupem jakiegoś ciągnika bo doszło mi trochę ziemi i chciałbym kupić właśnie ciągnik który nadawałby się do transportu, czyli byłby szybki. Aktualnie zainteresował mnie Fendt 308, czy modele z roczników 82-86 są dobrymi wytrzymałymi maszynami? Czy polecili byście mi coś innego do około 45tyś zł?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.