Skocz do zawartości
Cezary4514

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

Polecane posty

Kobys    30

my tam wsadzamy zmijke w 2-3 osoby i tur podnosi

oczywiście jeden na ciągniku i 1-2 osoby trzyma

waki330t    1

mam 1 x 80 ton bin z 1995r od nowości  kupuje drugi uzywany 100 t czy ktoś próbował sam na własną ręke zrobić wybierak w podłodze czyli zamontować żmijkę? zastanawiam się czy częściowo żmijka musiałaby być zakryta przy załadunku?bo jak by była odsłonięta na całej długości silosa to chyba by jej zaden silnik nie ruszył.próbowa ktoś coś podobnego? a moze macie inne pomysły na rozładunek silosa do zera?

bialy2005    193

zrób sobie tak ja ja mam w winklerze. Czyli pod podłoga mam rekaw z zasuwa na koncu tego rekawa otwór centralnie na srodku silosa. W ten rekaw wkładam żmijke która mi wysypuje do kosza pionowej a ta sypie na samochód. Rekawa to  można powiedziec rura  kwadratowa z blachy i zasuwka tez z blachy która steruje z zew. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Pajej    52

zrób sobie tak ja ja mam w winklerze. Czyli pod podłoga mam rekaw z zasuwa na koncu tego rekawa otwór centralnie na srodku silosa. W ten rekaw wkładam żmijke która mi wysypuje do kosza pionowej a ta sypie na samochód. Rekawa to  można powiedziec rura  kwadratowa z blachy i zasuwka tez z blachy która steruje z zew. 

zrób zdjęcia, tez mam winklery i tez mysle nad udoskonaleniem

bialy2005    193

zdjecia to za wiele nie pokaża bo z zewnatrz jest tylko widoczna zasuwa od rekawa i zasuwa otwierajaca otwór do spuszczania. Zasuwa ładnie pracuje nie ma problemu z otworzeniem pod naciskiem zboża. Winkler ma to w opcji tylko nie oficjalnie. U mnie nie ma rekawa skosnego tylko jest ten pod podłoga w jednej cenie. Rekaw musi miec długosc troszke dłuższa niz promien silosa tak żeby spust umieszczony 10-20cm od konca rekawa był na srodku silosa. Z wentylacja nie ma problemu.

Pajej    52

Jesli dobrze rozumiem, to to nie wiele wiecej da tez trzeba końcowke podgarnąć. jęsli jest tylko jeden otwór na srodku silosa

bialy2005    193

mozesz dokupic lub zrobic wybierak króty wygarnie całosc do srodka i przy takim rozwiazaniu zostaje duzo mniej towaru do łopatowania

daniel10    3

Koledzy ma ktoś może silosy zbożowe Polnetu lub Ferrum chodzi mi o opinię tych producentów (zwłaszcza polnetu bo to świeży produkt)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam w stodole jeden 50 ton KONGSKILDE odkryty ;)

Witam, która ze żmijek jest lepsza do załadunku silosów? żmijka pionowa czy ta która pracuje pod skosem i ma możliwość przestawiania bo posiada koła transportowe. Zmijka ma ładować silosy 3x30t płaskodenne i 1x150t lejowy wys ok 12m.

bialy2005    193

12 m to skosna raczej nie załadujesz chyba ze sie mysle albo musi to byc poteżna konstrukcja pewnie ponad 16m. co do pionowej mam tak akurat ale zeby zasypac 12 tez musi to byc mysle ze 16m trzeba by liczyc katy i zalezy czy chcesz sypac centralnie czy zrobisz otwór z boku. U mnie pionowa 12m z podajaca z boku 3 m daje 15t /h. Jestem z tego zadowoly bo mam ustawiona na stae i zasypuje 2 silosy 96t + 2 lejowe po 17t mam na górze rozdzielacz 5 drogowy i fajnie to chodzi. W twojej sytuacji to chyba kubełek zostaje lub kombinacja ze zmijka pozioma na górze tego silosu 150t zeby nie robic wysokiej konstrukcji

Kubełkowy raczej odpada, znajomy ma i non stop jakieś awarie a nie montował bubla tylko konkretny sprzet. Jaki minimalny kąt powinien być miedzy żmijka a rura zsypowa?

petro11    19

Kolego SajmonFarmer jeśli chcesz tani załadunek to proponuje pionową. Wydaje mi się że lejowy 150t nie ma 12metrów. U mnie są Biny 130t i ładowałem je właśnie pionową skręconą na 12m, a wysokość silosu niecałe 10. Ale sypałem nie na środek tylko otwory w dachu robiłem bo spadku nie było. Polecam ten system. Jednego dnia potrafiłem zasypać całe 130ton. Wydajność spora około 15t\h. Można skręcić w twoim przypadku taką żmijkę na 14metrów, dać większy silnik i jak masz małe obok to rozdzielacz i próbować z góry je zasypać jak spadek wyjdzie. Ja sprzedaje swoją bo obecnie mam redlery i stoi dwa lata w garażu. Mam silnik mocniejszy i mogę skręcać do 12metrów i do tego na górze rozdzielacz podwójny na dwa silosy ale zrezygnowałem bo ciężko skręcić tak wysoko.

brawo    1

Mam pytanie w podobnym temacie, Chodzi o minimalną wysokość podajnika a raczej o kąt pod jakim ustawić rury spadowe żeby zboże (pszenica, jęczmień, pszężyto, rzepak) swobodnie bez przeszkód osypywało się? Drugie pytanko to co było by lepsze, podajnik kubełkowy, czy żmijka pionowa. Wydajność około 20t/h. Z góry dziękuje za porady

tomek73    189

45 stopni to minimum na plastykach może 40. kubełek droższy od żmijki  o 100%,  a żmijka spokojnie da 20 ton.

Ciekawe jak idzie montaż samodzielny, skoro tak są reklamowane. Robione są przez Araja więc może nie są złe, z tym że Araj do tej pory wykonywał silosy tylko z blachy gładkiej a te są faliste. Poza tym w budowie na zdjęciach są podobne do konkurencji (co miałoby się w końcu różnić :P). Pytanie o wykonanie detali, kwestię załadunku i wentylacji bo tego nie wiem osobiście.

Wogóle jest na forum jakiś użytkownik tych silosów?

Edytowano przez ogorek_kiszony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.