Skocz do zawartości
Cezary4514

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

Polecane posty

ralfMTX140    3

Jaki "wybierak"?? Masz podajnik slimakowy na dole BIN-a ktory sie obraca na okolo podlogi?

New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

lukasz27    2

ja mam 7 lejowych po cemencie. zastanawiam się nad zakupem binów.

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Wiadomość z agroFakt.pl

ralfMTX140    3
ja mam 7 lejowych po cemencie. zastanawiam się nad zakupem binów.

Po ile one mają pojemność??

New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

ralfMTX140    3

To troche macie męke z tymi silosami ;) nie ma to jak BIN-y ;)

lukasz27    2

czemu? mam zamontowany podajnik kubełkowy do zaŁadunku-super sprawa. a na tiry wyładowuję żmijką z nich a z binów do końca samo nie zleci ;)

sprzedam kombajn fortschritt E 517

ralfMTX140    3

Jak zamontujesz poziomy podajnik to ładnie ci wszystko zgarnie do środka i ponoć nic nie zostaje ;)

miszka31    29
Jaki "wybierak"?? Masz podajnik slimakowy na dole BIN-a ktory sie obraca na okolo podlogi?

wybierak pod podłogą w zbiorniku,nie obraca sie,jeszcze tego nie mieli.Ale i tak lepiej jak żmijką,bo jest przez całą szerokość bina

endrju00711    11

Ja mam dwie 10 biny, a następne dwa w drodze, tzn. jak będzie z dwa tygodnie czasu to wylejemy fundamenty i poskładamy, marzy mi się zsyp z żmijką, i suszarnia, ale to na przyszłość ;)

pleban1330    0

ja kupiłem świeżo bina 60 T ,leży w częściach w garażu :).Kto u was składał te silosy i w jakim czasie?

wsk1993    0

Ja mam jednego Bina 60t oraz dwa w których był przechowywany cement po 25t a zboże przechowywuje się idealnie.

powered by DEERE

ralfMTX140    3

Czyli masz takie lejowe na nogach?

ralfMTX140    3

Może trzeba poprostu poszukać :P

Avendrion    39

2 BINY po 80ton każdy

Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

ralfMTX140    3

We wszystkich trzymasz ten sam rodzaj zboża?

henry19    0

dwa BINy po 100t (pełne pszenzyta), podajnik, wybierak pod podłogo i żmijka w środku bina zgartujaca zboże na środek, dzieki temu bin opróżnia sie do czysta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek00000
      Witam,

Chciałbym przerobić starą chlewnię, która stoi pusta na suszarnię. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Suszarnia posłuży do suszenia ziół, kasztanów, kwiatu bzu, lipy itp, plus to co wyprodukuję w swoim gospodarstwie (melisa, tymianek i inne, w zależności od popytu i cen na rynku). Źródłem ciepła będzie drewno. Widziałem jedną suszarnię podłogową, był tam spory piec i nadmuch pchający powietrze pod płyty podłogowe z perforacją i tyle. Zastanawiam się, czy są jakieś nowocześniejsze rozwiązania i jaki będzie koszt takiej budowy. Być może ktoś ma namiary do firm zajmujących się budową tego typu obiektów w woj. zachodniopomorskim?

Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez thor1984
      Przymierzam się na wiosnę do remontu stodoły który polegał by na wymianie pokrycia i więźby dachowej bez żadnych zmian konstrukcyjnych ale chciałbym to zrobić legalnie i zastanawiam się czy na taki zakres prac wystarczy zgłoszenie czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę? Druga kwestia jest taka, że stodoła ma około 40 lat i była stawiana bez jakichkolwiek papierów i pozwoleń więc nie wiem czy da się to w ogóle zrobić legalnie. Może ktoś miał podobną sytuację? Przecież nie pójdę do urzędu i nie powiem jak wygląda sytuacja, że chcę remontować jakby nie patrzeć samowolę budowlaną.
    • Przez RycerzNocy
      co myślicie o hali namiotowej jako garaż na maszyny lub słomę
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez chillout89
      Witam, czy ktoś posiada wagę samochodowa na swój własny użytek. Czy warto jest zainwestować w np. wagę osiową i czy jest wystarczająco dokładna?