Cezary4514

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

Polecane posty

Kobys    30

my tam wsadzamy zmijke w 2-3 osoby i tur podnosi

oczywiście jeden na ciągniku i 1-2 osoby trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waki330t    1

mam 1 x 80 ton bin z 1995r od nowości  kupuje drugi uzywany 100 t czy ktoś próbował sam na własną ręke zrobić wybierak w podłodze czyli zamontować żmijkę? zastanawiam się czy częściowo żmijka musiałaby być zakryta przy załadunku?bo jak by była odsłonięta na całej długości silosa to chyba by jej zaden silnik nie ruszył.próbowa ktoś coś podobnego? a moze macie inne pomysły na rozładunek silosa do zera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zrób sobie tak ja ja mam w winklerze. Czyli pod podłoga mam rekaw z zasuwa na koncu tego rekawa otwór centralnie na srodku silosa. W ten rekaw wkładam żmijke która mi wysypuje do kosza pionowej a ta sypie na samochód. Rekawa to  można powiedziec rura  kwadratowa z blachy i zasuwka tez z blachy która steruje z zew. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

zrób sobie tak ja ja mam w winklerze. Czyli pod podłoga mam rekaw z zasuwa na koncu tego rekawa otwór centralnie na srodku silosa. W ten rekaw wkładam żmijke która mi wysypuje do kosza pionowej a ta sypie na samochód. Rekawa to  można powiedziec rura  kwadratowa z blachy i zasuwka tez z blachy która steruje z zew. 

zrób zdjęcia, tez mam winklery i tez mysle nad udoskonaleniem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zdjecia to za wiele nie pokaża bo z zewnatrz jest tylko widoczna zasuwa od rekawa i zasuwa otwierajaca otwór do spuszczania. Zasuwa ładnie pracuje nie ma problemu z otworzeniem pod naciskiem zboża. Winkler ma to w opcji tylko nie oficjalnie. U mnie nie ma rekawa skosnego tylko jest ten pod podłoga w jednej cenie. Rekaw musi miec długosc troszke dłuższa niz promien silosa tak żeby spust umieszczony 10-20cm od konca rekawa był na srodku silosa. Z wentylacja nie ma problemu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jesli dobrze rozumiem, to to nie wiele wiecej da tez trzeba końcowke podgarnąć. jęsli jest tylko jeden otwór na srodku silosa


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozesz dokupic lub zrobic wybierak króty wygarnie całosc do srodka i przy takim rozwiazaniu zostaje duzo mniej towaru do łopatowania


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Koledzy ma ktoś może silosy zbożowe Polnetu lub Ferrum chodzi mi o opinię tych producentów (zwłaszcza polnetu bo to świeży produkt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam w stodole jeden 50 ton KONGSKILDE odkryty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, która ze żmijek jest lepsza do załadunku silosów? żmijka pionowa czy ta która pracuje pod skosem i ma możliwość przestawiania bo posiada koła transportowe. Zmijka ma ładować silosy 3x30t płaskodenne i 1x150t lejowy wys ok 12m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

12 m to skosna raczej nie załadujesz chyba ze sie mysle albo musi to byc poteżna konstrukcja pewnie ponad 16m. co do pionowej mam tak akurat ale zeby zasypac 12 tez musi to byc mysle ze 16m trzeba by liczyc katy i zalezy czy chcesz sypac centralnie czy zrobisz otwór z boku. U mnie pionowa 12m z podajaca z boku 3 m daje 15t /h. Jestem z tego zadowoly bo mam ustawiona na stae i zasypuje 2 silosy 96t + 2 lejowe po 17t mam na górze rozdzielacz 5 drogowy i fajnie to chodzi. W twojej sytuacji to chyba kubełek zostaje lub kombinacja ze zmijka pozioma na górze tego silosu 150t zeby nie robic wysokiej konstrukcji


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubełkowy raczej odpada, znajomy ma i non stop jakieś awarie a nie montował bubla tylko konkretny sprzet. Jaki minimalny kąt powinien być miedzy żmijka a rura zsypowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Przy 30 jeszcze ujdzie zboże poleci moze z owsem byłby problem teoretycznie powinien byc 45. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolego SajmonFarmer jeśli chcesz tani załadunek to proponuje pionową. Wydaje mi się że lejowy 150t nie ma 12metrów. U mnie są Biny 130t i ładowałem je właśnie pionową skręconą na 12m, a wysokość silosu niecałe 10. Ale sypałem nie na środek tylko otwory w dachu robiłem bo spadku nie było. Polecam ten system. Jednego dnia potrafiłem zasypać całe 130ton. Wydajność spora około 15t\h. Można skręcić w twoim przypadku taką żmijkę na 14metrów, dać większy silnik i jak masz małe obok to rozdzielacz i próbować z góry je zasypać jak spadek wyjdzie. Ja sprzedaje swoją bo obecnie mam redlery i stoi dwa lata w garażu. Mam silnik mocniejszy i mogę skręcać do 12metrów i do tego na górze rozdzielacz podwójny na dwa silosy ale zrezygnowałem bo ciężko skręcić tak wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Mam pytanie w podobnym temacie, Chodzi o minimalną wysokość podajnika a raczej o kąt pod jakim ustawić rury spadowe żeby zboże (pszenica, jęczmień, pszężyto, rzepak) swobodnie bez przeszkód osypywało się? Drugie pytanko to co było by lepsze, podajnik kubełkowy, czy żmijka pionowa. Wydajność około 20t/h. Z góry dziękuje za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

45 stopni to minimum na plastykach może 40. kubełek droższy od żmijki  o 100%,  a żmijka spokojnie da 20 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak idzie montaż samodzielny, skoro tak są reklamowane. Robione są przez Araja więc może nie są złe, z tym że Araj do tej pory wykonywał silosy tylko z blachy gładkiej a te są faliste. Poza tym w budowie na zdjęciach są podobne do konkurencji (co miałoby się w końcu różnić :P). Pytanie o wykonanie detali, kwestię załadunku i wentylacji bo tego nie wiem osobiście.

 

Wogóle jest na forum jakiś użytkownik tych silosów?

Edytowano przez ogorek_kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj