Cezary4514

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

Polecane posty

bialy2005    582

No ja tez szukam czegos ale lejowe sa teraz bardzo drogie. Klka lat temu mozna było kupic po 1500zł a teraqz za 3500 ciezko znalesc ;) I w dodatku mało w nie wchodzi bo po 12t żyta :) Wiec jak sie ma dużo jednego rodzju zboża to lepiej bina walnac i taniej wyjdzie :) tylko to wybieranie mi sie nie podoba :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja też mam bina 28t. To znaczy jeszcze nie ;) ale płyta jest i przywieźli już go w częściach. Ciekawe kiedy grupa montażowa przyjedzie. Jak się sprawdzi to za rok następny albo 28t albo 60t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

A u nas w gospodarstwie są 2 silosy.

Pierwszy to BIN 250t

Drugi to 300t firmy Araj

 

 

 

A tak nawiasem to jak byli u nas z Araja montować drabinkę wewnątrz silosa i zewnętrzną rurę załadowczą to się pytali czy wiemy co to znaczy BIN?

My NIE. A kierownik mówi BIN to Bida i Nędza. :D


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

Cennika niestety nie mam ale możesz sobie zadzwonić i omówić koszty.

Powiem wam że silosy Araj nie nadają się do gospodarstw mniejszych w których nie ma całego systemu do załadunku i rozładunku.

U nas jak postawili to chcieliśmy go zasypać, ziarno transportujemy z przyczep przez przenośnik ssąco-tłoczący do silosa.

Zaczepiliśmy przenośnik do ciągnika i patrzymy a tam niema zewnętrznej rury załadowczej. Jest tylko taki mały kawałek na górze silosa.

Więc musieliśmy rury od dmuchawy przeciągnąć do drabince aż na samą góre.

Jakoś się udało. Teraz miesiąc temu jak rozładowywaliśmy to zapchał się wylot w podłodze i ziarno nie leciało.

Ojciec musiał wyciąć dziurę w silosie z której leciało zboże na beton i dopiero z tego betonu przenośnikiem na tira.

Teraz w czerwcu po opróżnieniu silosa przyjechał serwis zamontowali zewnętrzną rurę załadowczą, drabinkę wewnątrz silosa oraz załatali wcześniej wyciętą dziurę.

 

Za rok mają zamontować, urządzenie które obraca się w silosie na podłodze i wybiera ziarno, wentylator jakiś specjalny i może do tego jakiś przenośnik taśmowy. Z BINem nigdy takich problemów nie było. Jest solidnie zbudowany, a z tego co się orientuje to kosztuje chyba połowę mniej niż Araj.


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

chciałbym zbiornik 120 ton , załadunek podajnikiem czerpakowym, a o rozładunku jeszcze musze pomyśleć jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja posiadam dwa biny jeden 100ton drugi 28ton,ale planuje kupić jeszcze jakiś 60t


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Ja posiadam dwa silosy lejowe po 150 ton ( nie wiem jakiej firmy ) i jeden bin 250 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Panowie chce postawic baterie silosów BIN 4x100t z załadunkiem poprzez podajnik kubełkowy z systemem rozładunku poprzez przenosniki slimakowe pod silosem i w silosie ten obiegowy z tego co przeczytałem w temacie dzieki tym przenośnika opróznienie silosu do konca jest mozliwe. Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa mianowiecie kontrola i przewietrzanie zboża. Uzytkuje ktos silosy z stetrownikiem BIT i całym systemem pomiaru wilgotnosci i przewietrzania? nie ufam pozostawionej masie zboza otoczonej blacha wystawionej na działanie temp dlatego mysle o kontroli tego co sie dzieje w środku. U mnie w okolicy maja baterie silosów Araj 2x600t i 2 x800t z pełna mechanizacja i suszarnia wyglada to bajaka:) ale nie wiem czemu nie znam dokładnej przyczyny czy bład ludzki (za duzo operatorów) czy wina systemu wentylacji w dwóch z nich pszenica sie zagrzała splesniała kapneli sie dopiero jak zaczeli ładowac na TIR-y załadowali jednego a na drugiego przestało leciec:) bo zatkało przenośniki. wzdłóz osi silosu w pionie zrobiło sie ognisko zapalne na całej wysokosci ziarno zagrzało sie zrobiło wielka bryłe. walczyli z tym do samych zniw przebijali silosy jakimis swidrami wiercili zeby to rozbic i ruszyc. strata okropna! Z jednej strony pełna mechanizacja czujniki wentylacja a tutaj taki kwas zastanawiam sie czy jest sens to zakładac czy spełni to moje oczekiwania. Dlatego poszukuje informacji i opini na ten temat.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a moze ktoś wie jakie są aktualne ceny silosów zbożowych. wlasciwie interesują mnie 100t i 70t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

To jest firma z mojej okolicy 3 braci ją założyło i 5 lat temu brałem od nich te silosy...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

mam bim 60 ton i dwa silosy po cemencie po 15 ton i jeszcze "skrzynia" tak ze 25 - 30 ton ;)

 

mam bim 60 ton i dwa silosy po cemencie po 15 ton i jeszcze "skrzynia" tak ze 25 - 30 ton ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ja mam magazyn podzielony na 3 części. w jednej czyszczalnie, w drugiej miejsce na zboża: 400 ton i trzecia część na 600 ton i do tego 2 zbiorniki Lejowe o pojemności 150 ton jeden. Planuje dostawić jeszcze 4x150 lub 6x150 albo 2x500 :) tego roczne żniwa pokarzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Ja posiadam 2 Biny o pojemności 28 ton każdy ;)

 

Sorki za pomyłkę :lol: :lol:

Edytowano przez grzesiek5672

"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Ja też posiadam piny, np. do karty z bankomatu, jak włączam komórkę to też muszę pin wpisać. Każdy ma pin mam i ja !!! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    1

Dwa 60 tonowe, ale niestety trochę za mało ;( chyba będę musiał dołożyć jedną blachę, marka BIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj