Cezary4514

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

Polecane posty

bialy2005    582

nie mam jakos szczególnie szykowane przerabiane. miałem w stodole posadzki wiec nawet tego nie robiłem ( sa nie izolowane i jest ok ) sypie podgarniam ładowaczem i tyle :) Teraz to juz prawie pusto poza kilkunastoma tonami na pasze i ze 35 t owsa zostało :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

nie mam jakos szczególnie szykowane przerabiane. miałem w stodole posadzki wiec nawet tego nie robiłem ( sa nie izolowane i jest ok ) sypie podgarniam ładowaczem i tyle :) Teraz to juz prawie pusto poza kilkunastoma tonami na pasze i ze 35 t owsa zostało :)

Rozumiem ale chodzi mi właśnie o te ściany.

Tato nadal twierdzi ze sciana nie wytrzyma, jednak jak nie zobaczy to nie uwierzy :huh:

Jeśli nie masz nic przeciwko i zechciałbyś poświęcić 15 min to bym przyjechał oglądnąć Twój magazyn.

A jeśli chodzi o termin to zależy od Ciebie kiedy będziesz miał wolny czas. ( jak dla mnie to najlepiej w niedzielę)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

odezwij sie na gg lub PW to pogadamy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu11    2

Panowie,a co powiecie na takie silosy,chcem rozpocząć produkcje,tego typu.moja strona www.laminaty-zpts.pl

 

Panowie,a co powiecie na takie silosy,chcem rozpocząć produkcje,tego typu.moja strona www.laminaty-zpts.pl

post-36249-0-39665400-1366431180.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jak posiadasz 20ha to bin 50t był by odpowiedni a masz coś naoku już ziemi aby kupić lub w dzierżawe ja osobiście posiadam 12ha umnie wychodzi średnio 18 t przenicy i też zastanawiam się na kupnem albo 18 t albo 22 t coś takiego http://allegro.pl/si...2962608587.html

 

Podpinam sie pod pytanie. Ma ktos te silosy? Mnie interesuje 25t. Teraz i WINKLER zaczął robić lejowe ale jakoś wykonanie nie bardzo mi sie podoba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Witam. Kupuje w tym roku silos 28 ton marki bin natomiast za rok 2 bin. Pierwszy ma służyć do przechowywania żyta natomiast późniejszy do pszenicy. W żniwa będzie przyworzone ziarno na przyczepach 6 tonowych. Chcę się poradzić jaki dokupić osprzęt by szybko i łatwo szedł rozładunek oraz załadunek. Będę bardzo wdzięczny za każdą informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Panowie,a co powiecie na takie silosy,chcem rozpocząć produkcje,tego typu.moja strona www.laminaty-zpts.pl

 

Panowie,a co powiecie na takie silosy,chcem rozpocząć produkcje,tego typu.moja strona www.laminaty-zpts.pl

 

 

To silosy Mertensa są to najlepsze silosy do paszy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25
Napisano (edytowany)

posiadam silosy BIN 100 oraz 130 i na paletach już czekają kolejne dwa na montaż, również 130 i 100 ton, jestem z silosów bardzo zadowolony, u mnie zboże od spodu nie psuję sie, kwestia odpowiedniego uszczelnienia od dołu przy posadzce, w każdym z silosów mam zamontowane zmijki do opróżniania, piekna sprawa niemalże zero ręcznego podrzucania, zostaje na podłodze warstwa 5 cm zboża, jedyny minus to ich cena ale cóz wygoda kosztuje

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27
Napisano (edytowany)

Jaką izolację robisz karol19? Czy ktoś posiada podajnik kubełkowy PK30?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Podpinam sie pod pytanie. Ma ktos te silosy? Mnie interesuje 25t. Teraz i WINKLER zaczął robić lejowe ale jakoś wykonanie nie bardzo mi sie podoba .

Witam . Napisałeś post 13 maja 2013 mam pytanie gdzie je widziałeś skoro do produkcji weszły po 15 maja???post-103075-0-49033300-1388055884_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Witam . Napisałeś post 13 maja 2013 mam pytanie gdzie je widziałeś skoro do produkcji weszły po 15 maja???post-103075-0-49033300-1388055884_thumb.jpg

 

No na przykład na zdjęciach na all.. i u producenta :D .

Wiem ,wiem trochę technologia sie zmieniła i dla tego dwa takie lejki stoja u mnie :D a na wiosne zgłoszę sie po kolejne dwa ;) . Jest kila rzeczy do poprawki ale sa to szczegóły i z tego co wiem to defekty są cały czas eliminowane :D .

Pozdrowienia dla chłopaków z Winklera no i Szefa :D

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

praktycznie x2 :) Moze przesadziłęm ale znam ceny od 40 do 100t to nap. w binie miedzy płaskim 70t ( 14-15tys) a lejem 70t ( 24-25tys) róznica 10tys brutto podobnie w innych wielkosciach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSil    0

Witam

"Nie taki diabeł straszny jak go maluja". Dla porównania płaskodenny Michał 6654 zł brutto z montażem (do ceny należy dolizyć bloczki pod podłogę). Lejowy 24,5t 10639 zł. Więc nie jest to dwa razy wiecej. Transportu nie liczę bo występuje w obu przypadkach. Dodatkowo przy montazu płaskodennego silosu ekipa na czas montażu jest na twoim utrzymaniu więc dochodzi koszt wyżywienia, a czasami w zalezności od trasy jaką mają monterzy również i nocleg. Silos lejowy 24,5t jest fabrycznie zmontowany i dostarczany do klienta w całości. Tzn przywozi go samochód z HDS -em i stawia na płycie. Silos posiada bogate wyposażenie fotki możesz obejrzeć tutaj

 

http://www.agrosil.pl/index.php/silosy-z-lejem-zewnetrznym-45/silosy-7-8-24-5-ton

 

Plusów silosów lejowych nie bede opisywał bo kto przeżył łopatologje w płaskodennym to wie o co chodzi. Pozdrawiam i służe radą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

UWAGA!! u "WINKLERA" ekipa jest na własnym wyżywieniu i nocleu , nie generują dodatkowych zbędnych kosztów dla rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Sprytna ekipa z Michała montuje dwa silosy po 55 ton w dwa dni . Jedyne co trzeba pokryć albo zapewnić to nocleg dla 5 osób. 5 x 30 zł za jeden nocleg to nie tragednia przy inwerstycji za ponad 40 tys zł.

 

Pozdrawiam


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprytna ekipa z Michała montuje dwa silosy po 55 ton w dwa dni . Jedyne co trzeba pokryć albo zapewnić to nocleg dla 5 osób. 5 x 30 zł za jeden nocleg to nie tragednia przy inwerstycji za ponad 40 tys zł.

 

Pozdrawiam

 

To ja się pytam czy oni spią przy tych zbiornikach . Jeden zbiornik na dzień to się nie przemęczają !!! widziałem jak montują z "WINKLERA" w 12.5 godziny zmontowali trzy zbiorniki po 60 ton . to ja się pytam gdzie ten spryt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Obawiam się ,że nie widziałeś montażu silosa lejowego.Winkler nie jest zły ale jeszcze parę lat musi produkować silosy żeby dorównać liderom bo wszystko wychodzi dopiero podczas montażu i użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek68    0

widzę ,że kolega ma swoje ulubione silosy i nie da się przekonać :)

silosy jak silosy kawałek blachy i tyle mam 2 stare BINy 60tki , dla mnie ważniejsze jest jak to ustrojstwo naładować , a później opróżnić .to jest problem i każda firma robi to samo od kiedy pamietam

ostatnio dostawiłem 4x120 od AGOSa , cenowo podobnie jak inni,ale zaoszczędziłem 30-40 tys. na kubełku najważniejsze było ,że właściwie 2 przenośnikiami mogę je wszystkie załadować , a póżniej rozładować i to przy 15t na godzinę , gdzie stare żmijki dawały tak okolo 6-7 ton. Fajna opcja jest z tą rurą co idzie przez środek silosu , bo dzięki temu ładujesz do końca pojemnosć i najkrócej jak sie da ...

 

kubełek, ale jak zobaczyłem koszty fundamentów ,wieży , robocizny to masakra

też chciałem lejowe stawiać ,ale dużo drojezej wychodzą od płaskich

 

tutaj masz filmik jak to działa, ale dokładnie nie widać

 

http://youtu.be/14QCB9148Kk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

Fajnie to wyglada na obrazku ale wkłądanie żmijki wyciaganie to nie tak hop to nie wazy 50kg trzeba kilka osób lub ładowacz czy łądowarka a wkładajac ta dzióra pod skosem to trzeba rozbierac zmijke na czesci i po 2m składac. WIqadomo kubełek droga impreza ale żmijka pionowa mysle ze to prostsze rozwiazanie i do załadunku także może słuzyc a 15-20t/h tez pójdzie. mam żmijke z pom augustów stndardowa chyba 160mm jak pamietam to autko 30t pszenicy około 2 godziny z lejowego silosu

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obawiam się ,że nie widziałeś montażu silosa lejowego.Winkler nie jest zły ale jeszcze parę lat musi produkować silosy żeby dorównać liderom bo wszystko wychodzi dopiero podczas montażu i użytkowania.

Masz rację ale i tak jak na pierwszy rok produkcji silosów lejowych zrobili ogromne postępy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

@rysiaczek1980 tylko chwalisz i chwalisz swój wyrób :D Co do montażu to chłopaki daja rade 2x96t od 5.00 do 22.00 na gotowo. Spasowanie elementów naprawde wysoki poziom z montażem nie było problemów. Brakuje do szcześcia detali w obróbkach ale to ma służyc magazynowaniu, a nie oglądaniu. Jak wypadnie pogadamy za rok.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj