Nowak14

przytulia czepna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Przytulia

Wiadomość z agroFakt.pl

leon87    1

Sasiad kupil srodek o nazwie ambasador (podobno odpowiednik grodylu) i był bardzo zadowolony

grego    359

ja po lancecie też będe musiał robić poprawkę na przytulie, nie na wszystkich kawałkach no ale jednak przepuściło tak samo jak jasnote. Może trochę głupie pytanie. ale czy do tego oprysku np. starane można dodać jakąś odzywkę aby tak na pusto nie jechać?

Sadek    549

ja po lancecie też będe musiał robić poprawkę na przytulie, nie na wszystkich kawałkach no ale jednak przepuściło tak samo jak jasnote. Może trochę głupie pytanie. ale czy do tego oprysku np. starane można dodać jakąś odzywkę aby tak na pusto nie jechać?

U mnie Lancet wyczyścił ładnie ale pozostawił miotłę (pryskam nim drugi raz kilka lat temu też przepuścił miotłę ale było w granicy błędu w tym roku poszła poprawka Fokstrotem).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

wilhelm    403

Juz kiedys na tym forum krytykowalem Lancet, to zostalem wtedy zjebany ze nie wiem jak go stosowac, ze napewno temperatura mu nie pykła, i takie tam filozoficzne mysli bereciarzy.. Widze ze coraz wiecej osób robi poprawki po nim. Rozumiem, poprawki po jesiennym odchwaszczaniu, ale nie po wiosennym.. Czyli to jednak szajs ten Lancet caly...

grego    359

No trochę późno się o tym dowiedziałem, choć niektóre pola mam czyste, nie wiem od czego to zależało.

tak przy okazji zapytam czy jeste jakiś środek na dwuliścienne, który w tej fazie pszenicy (wnet się będzie kłosić), który by zrobił najmniejsze spustoszenie w pszenicy. Przy oprysku na T2 zauważyłem, że ominąłem jeden przejazd, niby dużo tego nie ma, ale syfu może złapać. Na pewno starane, ale to tylko przytulię weźmie, choć dobre i to

Sadek    549

Puma , Axial, Fokstrot jedyne które można brać pod uwagę na miotłę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

GucioJUMZ    297

Aurora 40wg dość tania 67zł /na 2ha . Panowie ktoś stosował ten środek na przytulię w fazie lisia flagowego (Lancet to szajs ) 

metrax12    16

Aurory nie radziłbym stosować w tej fazie pszenicy, bo może porobić odbarwienia na liściach (a nawet dziurki).

GucioJUMZ    297

Juto zobaczę u kolegi na polu co i jak bo stosował wczoraj aurorę  :D Jak będzie ok lecimy z opryskiem 

GucioJUMZ    297

Panowie Lintur poszedł na wiosnę w dawce 170g i lipa bo zimno nastało .Kolejny atak grodylem w dawce 40g początkiem maja rozrobiłem na 2ha opryskałem pszenżyto (ok ) resztę poszło po pszenicy rośnie w najlepsze .Kolejne pole atak Chwastox turbo 2,5l/ha coś pokręciło przytulię ale czy zwalczy(średnio wrażliwa ) to nie jestem pewien .Kolejny oprysk tym razem na usłudze doradca oglądał pole polecił Galaper 1l Helm-Tribi 30g i Apyros .Ładnie  siadło lecz przytulia mimo uschniętego spodu rdzeń dalej żywy i chyba ruszy do życia po deszczach .

leon87    1

A Lintur sobie nie poradzi?Chwastox TRIO?

Lintur nie wiem Chwastox Trio daje rade ale do kilku okółków . Jak przytulia przerośnie to trzeba szukać czegoś co weźmie w każdej fazie (Starane, Grodyl albo odpowiedniki). Ogólnie Starane + Chwastox extra całkiem fajnie wychodzi

welwos29    10

Grodylem można pryskać gdy pszenica się kłosi ??  czy podczas pryskania na T2 można dosypać grodyl na przytulie, czy raczej osobno kropić ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.