Junior01

Ostrówek. Nieobracająca się tylna wieża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junior01    0

Witam wszystkich.

 

Taka sprawa. Jakiś czas temu kupiliśmy Ostrówka, będzie przy nim trochę pracy, ale dało się już wykopać pierwsze rowy. Zawsze był problem z obracaniem wieży - po prostu jakby się zawieszała. Natomiast teraz - nie kręci się w ogóle. Gdy daje dźwignią obrót, silnik Ostrówka przydławia się gaśnie, chyba że przestanę. Obrotnica ani drgnie. Teraz tak - krzywa listwa ? Chyba nie. Rozdzielacz najpewniej. Albo jakiś zawór. Nie znamy się na tym najlepiej, więc miło by było jakby ktoś pomógł.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

co to by musiał być za paproch żeby 100 barów zatrzymał.... nie wiem co ci się mogło stać ale wiem jak łatwo to sprawdzić. Weż odkręć węże z jednej i drugiej strony i podwiąż jakieś wiaderka i próbuj rozdzielaczem, prawo i lewo. jak będzie szło lekko to dopiero bierz się za konika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marco82 mi zablokował bo w dlawiku jest otwór góra 1,5 mm, ale masz rację niech odkreci węże od siłownika obrotu i na odpalonym silniku niech sprobuje dźwignią obrotu tak jak by chciał obrócić w prawo lub lewo, jeżeli olej swobodnie poleci do wiaderka to będzie ok, a dławiki powinny być przy siłowniku.pomiędzy słownikiem a wężem ( do niego wąż przykręcasz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez marco1
      Witam wszystkich uzytkownikow,
      Ostatnio zabrałem się od przerobki zakupionego ostrowka do uzytkowania w gospodarstwie rolnym. Chciałem zamontowac do niego na przod wycinak od kiszonki, wiec pierwszym krokiem bylo stworzenie euroramki laczacej wycinak z ladowaczem. Euroramke zaprojektowalem (jesli ktos potrzebuje mg udostepnic wymiary na ostrowek), zostala wykonana, a wycinak jest juz zawieszony na ostrowku. Nawet niezle to wspolpracuje. Efekt wydac na obrazku ponizej:
      http://imageshack.us.../p1020786p.jpg/
       
      W kolejnym kroku chcialem podlaczyc hydraulike pod wycinak i tu pojawia sie problem. Sasiad podlaczyl mi stary rozdzielacz od wycinaka pod uklad hydrauliczny ostrowka ale nie dziala to jak nalezy. Moze najpierw przedstawie jak wyglada schemat po dolaczeniu dodatkowego rozdzielacza (na czerwono zaznaczona jest nowo dolaczona instalacja):
      http://imageshack.us...3/obraz38c.jpg/
       
      Problem polega na tym ze silownik na wycinaku dziala tylko jak zblokuje pierwszy silownik za miejscem podlaczenia, czyli naciskam wajche od rozdzielacza z tylu i druga na dolaczonym rozdzielaczu. Podejrzewam ze spowodowane jest to tym, ze z ukladu przeplywowego szeregowego zrobiony zostal rownolegly i dlatego dziala tylko gdy zblokuje jedna sekcje, olej swobodnie nie przeplywa przez obieg i jest zmuszony pojsc na dodatkowy rozdzelacz. To jeszcze nie jest najgorsze, bo jakos to działa i da sie przezyc. Problem polega na tym ze gdy jest taki uklad to uzywajac wycinaka ostrowek nie ma sily podnosic wycinaka z ladunkiem (powrot z dodatkowego rozdzielacza jest doprowadzony oddzielnie do zbiornika z olejem). Nie wiem czym to jest spowodowane, czy moze tym ze przewody od nowego rozdzelacza maja mniejszy przekroj, czy pompa nie daje rady na uklad ktory jest powiekszony o jeszcze 1 silownik i z 7m dodatkowego przewodu, czy moze tylko spowodowane jest to za malym stanem oleju w instalacji. Jednak gdy odepne nowy uklad i ostrowek dziala w swoim wlasnym obiegu to podnosi elegancko mokre baloty. Nie wiem dlaczego tak jest i jak temu zaradzic. Dodam jeszcze, ze rozdzielacz ktory domontowalem rownolegle na tabliczce znamionowej ma tylko podane cisnienie robocze, z tego co pamietam okolo 220 bar no i ciensze przewody niz ostrowka. Nie wiem dlaczego ostrowek z dodatkowym rozdzelaczem nie ma sily targac ciezarow i jak temu zaradzic.
      Uprzejmie prosze o rady co powinienem zrobic, czy jakos wciac sie inaczej w instalacje, lub przede wszystkim o pomoc dlaczego ostrowek nie ma sily z dodatkowym silownikiem, a bez niego radzi sobie bardzo dobrze.
      Ponizej zamieszczam zdjecia jak to wyglada w kabinie:
      http://imageshack.us...p1020787ho.jpg/
      http://imageshack.us.../p1020788l.jpg/
      http://imageshack.us.../p1020790a.jpg/
      http://imageshack.us.../p1020789l.jpg/
    • Przez Sup321
      Myślę by w przyszłości kupić ostrówka, bo wychodzi to sporo taniej niż kupić tura do MTZ82ts ,a słyszałem że przedni napęd w MTZ często trzeba remontować w nich jak mają tura. Myślałem by na tylni wysięgnik ostrówka założyć widły od ładowacza czeskiego UNHZ-750, ponieważ takie mam. Myślałem też o założeniu na przód chwytaka do bel. Macie takie przeróbki. Jakie były problemy z tym. Jak radzi sobie ostrówek z takim sprzętem. Jeśli macie zdjęcia, proszę wstawiajcie.
    • Przez gambler
      mam mały dylemat czy inwestowac w tura do 60" +dodatkowa pompa + wspomaganie itd druga sprawa podobno big bagi maja wprowadzic norme 650 kg i czy tur da sobie rade?
       
      zcy szukac jakiegos ostrowka w miare dobrym stanie i maiłbym silnego tura i kopidółka w jednym czysczenie rowow kopanie pod fundamenty maszynka bardziej funkcjonalna....tak ceny zaczynaja sie od 12-14 tys
    • Przez grzegorzc360
      Witam, razem z tatą myślimy nad zrobieniem blatu do woza. Koła osie i tą długą belkę co łączy przednią oś też posiadam. Pytanie moje brzmi: jak zrobić aby przednia os skrętna skręcała sie może nie dookoła ale przynajmniej o te 290 stopni, znajomy ma wóz już dosyć stary i jego obraca się do pewnego momentu i blokuje koło ponieważ opiera się o drąga co podtrzymuje blat i lubi się przechylać i przewracać. Koledzy doradźcie radą i wspomóżcie zdjęciem jeśli macie możliwość. Stawiam zimne piwo za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj