spokoziomek91

Jaki ciągnik do 75 tyś ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Cześć wszystkim :) Mam do was takie pytanie. Mój wujek posiada 9 hektarów ziemi i planuje zakupić nowy ciągnik. Chce wydać 75 tyś ale brutto już :) Oglądał Zefira 85 ale przez problemy techniczne musiał go odpuścić. Najlepiej jak by miał już tura w zestawie. Od 2007 roku moc do 100 km. Co możecie polecić ? Najlepiej proszę jakieś linki z ciągnikiem wiem że do wydania nie ma za dużo ale może coś ciekawego się znajdzie :) 

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3655    6

Jak za tyle kasy to ja bym nie brał używki bo nie wiadomo na jakiego strupa się trafi.Według mnie lepiej wziąść nowego (NH,Zetor,Case,Farmtrac,Ursus) i na 2 czy 4 raty doskładać trochę kasy ewentualnie coś sprzedać. Raty się spłaci i jest nowy ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce na kredyt bo teraz są inne wydatki tyle zostaje na ciągnik ewentualnie bez tura może być. A co sądzicie o tych Belarusach ? np 920.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukać włascicieli na forum i z nimi konwersować prywatnie bo otwarcie nic z tego ciekawego nie wyjdzie(wiem z autopsji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Uważam, że oba ciągniki to dobre wybory. Tylko są to duże ciągniki gabarytowo jak na swoją moc. Claas ma rewers Elektro hydrauliczny i mokre sprzęgło, a zetor ma EHR. Poza tym kabina w Claasie jest fajniejsza. Do zetora części trochę tańsze i łatwiej samemu coś naprawić. Ogólnie oba ciągniki do dobry wybór i tylko zależy do czego będą używane i w jakim są stanie. Na 9 ha to pewnie ciągnik do wszystkiego i trochę duże te ciągniki do rozsiewacza czy opryskiwacza - koła szerokie. Na taki areał kupno nowego ciągnika to abstrakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że jest jeszcze obecnie starszy ciągnik :) więc do sadku np będzie zostawiony i tak jakiś pług agregat większa przyczepa czy coś będzie dokupione po wakacjach więc nowy ciągnik będzie miał na czym pracować :) A na co w przypadku używanego ciągnika głownie zwracać uwagę ? Zefir odpadł bo masa przecieków była i problemy z odpaleniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Bierz zetora, nawalisz parę tysięcy mth jak wytrzyma i za kilka lat jakiś idiota da Ci za niego tyle ile dałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ale Ty głupoty piszesz, jeszcze ludzi obrażasz.
Gdzie on na 9 ha nabije parę tysięcy motogodzin.
Ale trzeba przyznać, że przy używanych ciągnikach ich wartość wolno spada.
Ja osobiście nie potrzebuje w ciągniku elektroniki, więc szukałbym czegoś z mechanicznym rewersem.
Wizualnie obejrzyj czy ciągnik nie malowany, czy nie leci mocno. Silnik czy równo chodzi, czy nie dymi, biegi jak wchodzą, EHR czy wszystko działa, przedni napęd czy działa, sprzęgło czy się nie ślizga. Czy ciągnik ma komplet zaczepów, pneumatykę, klimatyzację itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A czy napisałem że ma zrobić to w rok? Ja nikogo nie obrażam, uważam że kupno zetora to świetna lokata kapitału  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisaifer    23

Zetor nigdy 2 sąsiadów ma i też co roku muszą ladować w niego kase w naprawe i mało zwrotny tez a przy turze potrzebne jest :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Za taka kase wyrwiesz ładna renówke ze starszej wersji np 110.54 to jeszcze zostanie ci z 20-25 tys albo cos nowszego z renatek wieksza wygoda w nowszych. Fenda trudno bedzie znalezc w ładnym stanie a jak trafisz na takiego to moze bedziesz musiał cos dorzucic wiec według mnie lepsza alternatywa do fenda jest własnie renault z silnikiem mwm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Najpierw dokup z 50 ha ziemi bo te 9 ha to C 330 nie ma co robić

 

O ile ktoś lubi całe dnie siedziec w wyjacej i trzeszczacej 30 ce niz zrobic cos innego albo spedzic z rodzina przyjaciómi ten czas.

p.s moj sasiad na 15ha na nowego stereya za pond 300tys netto wiec nie popadajmy w paranoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj