Skocz do zawartości
News
Rolnik7343

Wycinak z wyrzutem bocznym jako paszowóz ?

Polecane posty

Rolnik7343    929

Jak myślicie czy takim wycinakiem można zastąpić paszowóz jeżeli chodzi o wymieszanie pasz ?

Te wycinaki mają wałki do rozdrabniania pasz i ciekawi mnie czy jak by sie wrzuciło pasze warstwami np. kiszonka z kukurydzy, siano, słoma i kiszonka z liści buraczanych czy było by to w miare wymieszane ? Napewno cudów by nie było ale zawsze coś

post-93306-0-76223400-1463087387_thumb.jpg

Roman_h2    48

mogło by czasem byś tak że jedna sztuka dostała by samą słomę a dwie dalej już leciały by same liście musiał byś z każdym komponentem osobno przejechać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik7343    929

mogło by czasem byś tak że jedna sztuka dostała by samą słomę a dwie dalej już leciały by same liście musiał byś z każdym komponentem osobno przejechać.

Zadawane by było pod wiatę opasom które chodzą luzem więc aż tak wielkiego znaczenia nie ma zeby było równe porcje bo i tak jeden opas drugiem podje ale zawsze by było troche wymieszane jak by przeszło przez ten wałek

@MlecznyNarkotyk

Wycinak był by napełniany do około połowy i myśle ze ten jeden wałek dał by rade troche to przerobić

Może troche kombinuje ... :D Ale pomysł chyba dobry :P

post-93306-0-72598600-1463222019_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rogeryk
      Odkryłem dzisiaj w naszym paszowozie z Pronaru, że na przekładni pod naklejką firmy włoskiej jest druga plakietka metalowa a na niej napis.... zgadnijcie jaki
    • Przez look19
      Pług kverneland resorowy 4 14cali cena 6400zł
      wycinak strautmann 2400zł
      tel:889157709
      Iłownica, pomorskie
    • Przez ares1995
      Witam; interesują mnie opinie na temat tego wozu. Czy ktoś spotkał się już z takim wozem paszowym i czy może mi coś na jego temat powiedzieć? 
    • Przez adrian151oppl
      Witam. Stoję właśnie przed wyborem wycinaka do ładowarki. Wycinak miałby głównie służyć do wybierania sianokiszonki z silosu/pryzmy. Ale dobrze by było żeby dało się im wybierać kiszonkę z kukurydzy (bez rozsypywania) młóto i ccm. Na początku myślałem nad klasycznym wycinakiem szczękowym ale jego zastosowanie było by bardzo ograniczone i musiał bym często sie przeczepiać między nim a łyżką. Więc wpadło mi w oko rozwiązanie łyżko wycinaka tylko nie wiem jak to sprawdza się w praktyce i tu chciałem prosić o poradę, może ktoś użytkuje coś takiego i mógłby podzielić się opinią? Jak na razie nie udało mi się porozmawiać z nikim kto miał by z tym do czynienia w praktyce, jedynie deler quike odradzał mi to rozwiązanie mówiąc ze to sie nie sprawdzi i żebym kupił od niego wycinak szczękowy.
      Jednak udało mi się znaleść kilka ciekawych filmików na youtube i z tego co na nich widziałem wydaje mi sie że takie rozwiązanie może sie sprawdzać,  jak myślicie?

Tu porównanie dwóch wycinaków:
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania wóz paszowy Trioliet solomix 10 m3 , stan b,dobry. posiada wagę elektroniczną , wysyp na dwie strony ,
      ​ 
      Cena do negocjacji ,  23 500 ... zainteresowani PriV .