VIP

Massey Ferguson 3645 Przedni Napęd

Polecane posty

VIP    0

Mam problem z Ciągnikiem Massey Ferguson 3645..

A mianowicie chodzi o przedni napęd - nie działa ... Sprawdzałem go i mechanicznie jest ok. Na zgaszonym ciągniku napęd działa, a gdy się go zapali to napęd nie działa, a kontrolka pokazuje, że powinien działać...

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Hej

 

Z tego tematu dowiesz się dlaczego napęd Ci działa przy zgaszonym ciągniku (wypowiedzi @rafik256) http://www.agrofoto.pl/forum/Pare-problemo...ml&hl=napęd

 

...tu odwrotny problem http://www.agrofoto.pl/forum/mf365problem-...ml&hl=napęd

 

...tu też http://www.agrofoto.pl/forum/Przedni-naped...ml&hl=napęd

 

Poczytaj, może na coś wpadniesz <_< Wygląda na to że po odpaleniu nie odcina prądu od elektrozawóru i sie on nie zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

tak zgadzam się z "mirasek"

brak ciśnienia i nie odpycha ci trybu.Ech czym nowsze traktory to więcej elektrycznych będziemy mieć problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIP    0

Który elektrozawór odpowiada za przedni napęd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
brak ciśnienia i nie odpycha ci trybu

Tam nie ma trybów :) Napęd dopina sprzęgło cierne (nie wiem jakie konkretnie bo nie widziałem, pewnie wielotarczowe mokre) które załączane jest po spadku ciśnienia, żeby je rozłączyć potrzebne jest ciśnienie czyli otwarcie elektrozaworu. Który to elektrozawór to nie wiem, zaraz pewnie wpadnie ktoś kompetentny i napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIP    0
zaraz pewnie wpadnie ktoś kompetentny i napisze :)

No to czekamy na kogoś takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczy wejść pod ciągnik i już wszystko widać :) . Za włączanie napędu odpowiada pierwszy elektrozawór(patrząc od przodu) nad filtrem oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WaldekXXX    0

Witam!Mam problem z MF 399 z przednim napędem.Napęd załącza się podczas hamowania,ale jeśli rozepnę hamulce i hamuje na jedno koło jest dobrze.Spiąłem więc włącznik stopu i było dobrze,ale po krótkim czasie jeśli włączyłem napęd nie mogłem go rozłączyć,sprawdzałem czy dochodzi prąd do cewki elektrozaworu przy końcu wału napędowego i bywa tak,że nie dochodzi.Za każdym razem podczas włączania i wyłączania napędu zapala się i gaśnie kontrolka,a napęd się nie rozłącza.Czy jest jeszcze jakiś dodatkowy przekaźnik,który załącza dojście prądu do tego zaworu.

Proszę o dokładną podpowiedź.

Pozdrawiam i Liczę na szybką odpowiedź:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Witam. Mam traktorek 3635 nowa seria z 2008 roku. mam pewien problem gdyż nie wiem czy się tak dzieje w każdy ciągniku tej serii. Jak jade szybkim biegiem szosowy wyłancza mi się sam przedni napęd i przy większe prędkości niż 20Km/h nie można go włączyć. Czekam na odpowiedz czy się dzieje tak w każdym ciągniku czy ja mam taki.

Pozdrawiam

Sterydek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tak ma być :) Na przyszłość polecam lekturę instrukcji obsługi, jest tam wiele ciekawych informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Zbytnio nie byłem tym przejęty, ale znalazłem takie forum i napisałem.

Dziękuje za tą informacje:)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Miałem taką sytuacje jak jechałem od dilera Fergusona. Była zima i wracałem po raz pierwszy do domu ciągnikiem z prasą rolującą Famarol DF 120 1.8 pod pewną górką nie mogłem zapanować nad ciągnikiem zaczoł mielić a było strasznie ślisko dopiero trzeba było zwolnić i włączył się przedni napend nie dużo brakowało aby znaleść się w fosie:) Ale to miałem tylko jedną taką sytuacje. Teraz znam ciągnik i wiem jakie ma możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

heh kiedy grzebie wpal mu 2 wtedy masz naped i silniczek nie jest przemeczony:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Jak się przytrzyma przycisk od napędu przez ok 3 sekundy to napęd się nie rozłączy (tak jest w serii 3000/3100)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

a jeśli jest zapięty cały czas niezależnie od szybkości to jak powrócić do ,,normalnego działania,,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj