SnWoWjaro

Pytanie o pracę.

Polecane posty

SnWoWjaro    0

Dobry wieczór!

 

   Mam 21 lat, urodziłem się na wsi ale po kilku latach przeprowadziłem się do większego miasta Od zawsze ciągnęło mnie do rolnictwa (jak byłem mały lubiłem zapach gnoju). Od kiedy pamiętam pomagam dla wujka przy żniwach, siewach itp... itd..., ale jeżdżę tam 30, 60 i renówką. Niestety nie znam się zbyt na mechanice, ponieważ nie uczyłem się w tym kierunku. Obecnie studiuję i czuję, że nie jest to co chciałbym robić w życiu. We wrześniu planuje zrobić prawko na kategorie T i chciałbym się Was zapytać: czy mam jakiekolwiek szansę na zatrudnienie jako operator. Jestem osobą, która szybko uczy i wie co to znaczy praca w gospodarstwie.

   Proszę o wypowiedzi, krytykę, podpowiedzi, dodatkowe pytania na, które postaram się odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne, że masz szanse :) jesteś młody i kierunek możesz zmienić póki co, poza tym masz chęci i już pewne doświadczenie.  A  najlepszą wiedzę zdobywa się w praktyce ano ;) również jak najbardziej na błędach- to dopiero szkoła.

A wykształcenie daje Ci nieco pewności siebie/obycia i czasem utwierdza w fakcie, że teoria pozostanie teorią w dużej części. Zatem zdobywaj jak najwięcej doświadczeń przydatnych...pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SnWoWjaro    0

Dziękuję za miły komentarz :). W te wakacje postaram się nabrać jeszcze więcej doświadczenia związanego z rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Jest wiele gospodarstw które zatrudnią ludzi takich jak Ty (które chcą się uczuć) z noclegiem, wyżywieniem itd. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Podstawowe pytanie - czy masz do tego dryg - tzn czy potrafisz wydajnie pracować ciągnikiem, bo sama umiejętność to nie wszystko- jeśli tak to znajdziesz pracę. Miałem znajomego co marzył o byciu kierowcą tir-a, wpakował kupę kasy i po miesiącu jazdy zrezygnował bo szef słów na niego nie miał  - każdy kierowca robił przykładowo 3 kursy a on jeden, jeździł jak flegmatyk, dostawał mandaty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SnWoWjaro    0

Ciężko jest mi to powiedzieć bo nigdy nie pracowałem na większych maszynach niż 60 a na takiej maszynie jest trudniej sprawdzić wydajność na większą skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Masz 21-lat i chcesz być u kogoś na gospodarce za parobka traktowany ja Ukrainiec?
Skończ studia i jak mieszkasz w dużym mieście szukaj pracy w korporacji będziesz chodzić pod krawatem jako przedstawiciel dużej firmy z możliwością dalszego awansu a nie całe życie w butach gumowych.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SnWoWjaro    0

Chce spróbować wielu rzeczy w życiu a rolnictwem się bardzo interesuję więc chciałbym zobaczyć jak to jest pracować w gospodarstwie. Wiem, że studia dają mi więcej możliwości, ale wole w życiu robić co sprawia mi przyjemność niż robić coś na siłę dla pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No super wizja asharot, to że tacy ludzie chodzą w drogich ciuchach i jeżdżą wypasionymi brykami to nie znaczy że są szczęśliwi, w większości to kupa stresu, puszczająca się żona i rozpieszczone, nieznośne dzieci przez brak czasu i nadrabianie sowitym "kieszonkowym". Jak chłopak to lubi to czemu nie? Najlepiej to pojeździj trochę w kraju na lepszych ciągnikach i wyjedź za granicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SnWoWjaro    0

Mam podobne zdanie, co do wyjazdu za granicę to może bo angielski mam na fajnym poziomie wiec z tym nie będzie problemu ale najpierw tak jak mówisz chce popracować w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

<(...) jak byłem mały lubiłem zapach gnoju.> LOL. Mocne.

A poważnie to zrób se lejce B+E to kat. T dostaniesz "w prezencie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej C i do tego +E :rolleyes:

Mam koleżankę 25lat ma C i teraz w wojsku robi sobie +E. Mówi, że nie mam znaczenia dla niej czy małym czy dużym jedzie ;) i niewiele więcej sam kurs ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SnWoWjaro    0

W C+E raczej na pewno nie będę się bawił, ponieważ koszta są dużo wyższe a już z wujkiem trochę jeździłem tirem i wiem, że to nie robota dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

Praca u kogoś na gospodarstwie to nic fajnego. Na pewno nie zatrudnią Cię jako operatora tylko od ciągników, tylko będziesz pracował fizycznie, "zrób to, zrób tamto", do tego coś się urwie, coś skrzywi i trzeba naprawiać
Najlepiej to na "swoim" pracować.
A jak bardzo chcesz mieć gospodarstwo, to szukaj dziewczyny ze wsi z gospodarstwem. hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SnWoWjaro    0

Lepszy rydz niż nic, wiadomo że taka robota to nie tylko jazda, ale wiele innych rzeczy z tym związanych, a co za tym idzie nauczę się czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Bez problemu pracę znajdziesz pracy jest na tyle i jeszcze troche hoho tylko trzeba chcieć i szukać a nie tak jak to wszyscy źle bo nic samo nie przyjdzie. Studia skończ jak już zacząłeś może akurat się przydadzą kiedyś, szkoda rezygnować jak już zacząłeś, do pracy na gospodarstwie i bez studiów Cię przyjmą a kiedyś jakbyś chciał coś innego robić to już coś będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SnWoWjaro    0

Studia mam zamiar zrobić tylko, że zaocznie a nie dziennie więc zawsze papier w razie czego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

Jeszcze taka kwestia. Musisz wiedzieć, że to nie praca jak każda inna, mam na myśli to, że pracujesz od 7 do 15 i do domu.
Jak pora na jakieś prace polowe i pogoda pozwala to się pracuje od świtu do nocy. A w żniwa to nawet niedzielę trzeba pracować
A jak jeszcze w gospodarstwie jest jakaś hodowla świń, czy krów, to przyjedziesz z pola i do obory trzeba iść.

Nie odbieraj tego jako zniechęcanie do pracy na wsi, po prostu na taką prace musisz być przygotowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SnWoWjaro    0

Rozumiem co masz na myśli, nie raz musiałem "wiadrować" u wujka zboże bo nie było żadnej żmijki lub czegoś podobnego. Taka praca w żadnym wypadku mnie nie zniechęca do pracy na gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj