dabrowskit

Jaki polecacie ciągnik

Polecane posty

dabrowskit    228

W najbliższym czasie będziemy mieli możliwość wziąć w dzierżawę ok. 40ha ziemi oddalonej ok. 14 km od domu. Wiadomo gospodarstwo mleczne nastawione na rozwój . I będzie potrzebny nowy ciągnik . I tu pytanie czy wybrać 4 czy 6 cylidrowego?. Ciągnik będzie chodził dużo w transporcie i chodzi o ekonomię. Jak wybrać skrzynie? Budżet max. 400 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

u mnie w transporcie jest c 385 i 4 skrzynia,ale mozesz coś poszukac z massey ferguson lub fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Jak za taka kwotę bym wybral Case bądź Steyr :) praktycznie podbne podobne ciagniczki tylko w innym opakowaniu... Case bym wziął Pume 130 ze skrzynia 19/6 a Steyer 6140 17/16 i przy transporcie ten nadbieg się przyda :) Lepiej mieć więcej mocy i wtedy śmiało możesz czepiać duża lawete i jechać bez problemów a i tak dużo nie spali... Za taka cene się wyrobisz a jeszcze Ci zostanie na dokupienie sprzętu :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Jak transport to tylko i wyłącznie skrzynia bezstopniowa sam taka mam w claasie arion 620 max prędkość 43km/h osiąga przy 1400obrotów. Zdecydowanie będzie to ekonomia i tańsze przejazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,jeżeli patrzysz przez pryzmat ekonomii to Case Puma 130 bezie dobrą opcją z fajnym zapasem mocy i właśnie na nim bym się skupił,co do spalania to podaje się różne wartości,ale do transportu nie spali dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Nie wiem ile ten ciągnik może kosztować ale do transportu najlepszy jest JCB fastrack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228

Ciągnik będzie jako główny w gospodarstwie orka , agregatowanie , belowanie transport bel , i bardzo mozliwe koszenie trawy. I 4 czy 6 lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Zdecydowanie szóstka. Na pewno zresztą masz już jakiś pomocniczy czwórkę. I tak jak kolega @Tetsuya- bezstopniówka. Transport z taką skrzynią to bajka, a i w polu ma praktyczne zastosowanie w takich pracach jak prasowanie czy koszenie trawy.

Co do marki to nie pomogę. Jest taki wybór na rynku że moim zdaniem bierze się tego co najbardziej się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te jcb myślę że to kosz około połowy bańki, jeśli mówimy o nówce tzw ciągnik do wszystkiego tylko nie widziałem wersji z turem do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj