Patryk1222

Aparat do siatki Variant 180-380

Polecane posty

Patryk1222    136

Witam posiadam prasę variant 180 z owijaniem na dwa sznurki i chciałbym założyć aparat do siatki orientuję się ktoś może czy są jakieś różnice pomiędzy aparatem do modelu 180 a 380?
Pytam ponieważ mam okazję taki zakupić a nie mam za bardzo możliwości obejrzeć jeden i drugi:(
Wie ktoś czy coś trzeba przerabiać?
Ps nie kombinowal bym gdyby nie cena nowego jakieś 10tys:(

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz zainteresowanym tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

     Mam starą welgerkę na siatkę, a tam jest różnica jeśli bez m inn.nie ma otworów ,jeśli nie ma przystosowania do siatki [mogąbyć inaczej skonstruowane mechanizmy na dwa sznurki a inaczej dwa sznurki plus siatka,otwory montażowe do wszelkich ustrojstw związanych z siatką ,sterownik,a to już kasa i dostępność......] i gdybym miał zakładać siatkę na prasę z której aparatura do siatki była by zdemontowany,szukałbym identycznej dobrze działającej postawił ją obok i wtedy zaczynał kombinacje :) ,lub 100000 zdjęć z filmikiem,i czy aby to świeże ustrojstwo jest KOMPLETNE. Internet plus grafika lub katalogi części mile widziane [nieważne w jakim języku],pewnie yu tuba już przeglądnięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jakieś puste otwory na śruby są w miejscu aparatu także myślę że podstawa jest aczkolwiek moja nigdy siatki raczej nie miała zresztą prasa narazie ma tylko jednego bala zrobionego u mnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

  No nie wiem 180 a 380 czyli dwie generacje do przodu,nie znam tych pras,tylko nie wiem czy ta sama aparatura by pozostała w nowocześniejszej prasie [im nowsza tym większy przerób],      przecież teraz robią by dane części pasowały tylko i wyłącznie do jednego modelu,a najlepiej do jednej z opcji tego modelu i jak się rypnie kupujesz tylko orginalną część w kosmicznej cenie .               Sterownik Masz z siatką czy bez,gnęb dalej w cllasach może ktoś bardziej zorientowany   odpowie :blink: ,               siatka to nie tylko luksus ale również dodatkowe problemy,            Jak kupowałem swoją choć była kompletna aparatura do siatki podejrzewam że nie była używana kilkanaście lat,choć mam również na dwa sznurki ,robiono było na jednym a wyjścia drugiego nawet nie wytarte,jak przyszło rozruszać ,poprostować ,czy wyregulować,to człowiek białej gorączki dostawał,zrozumieć te systemy zależności,niby z grubsza ogarniam,ale jeszcze i tak  nie raz czapkę podnosi.              W tych klamotach dobrze jak jest ktoś kumaty co nią robił,lub choć jedna w okolicy do podpatrzenia,   ja na Twoim miejscu najpierw bym nią popracował ,doszedł co do czego i po sezonie zaczął zastanawiać się za siatką ,a być może ze łba to wywieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Różnica jest przy zakupie nowego 1000zł do tej a tej prasy a wszystkie walce nóż itp są te same (180-385).

Owijanie sznurkiem jest nawet ok bo prasa szybko owija (dwa sznurki) i jest to automatyczne problem jest jedynie z odwijaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

  O tam ;) popatrz na to z optymistycznej strony -_-   jak dwa sznurki to raptem przy 120 cm z 25 m spacerku, a w gratisie tak ci sznurek nie wmarza w belę z trzeciego pokosu,łatwiej go wyrwać bo mocniejszy,po pół metra i do przodu :rolleyes: ,a siatka to zazbrojona odpowiednio od zewnątrz i albo czekaj odwilży,albo iskaj wmarznięte włókna bo wątpię by krowi żołądek miał z tego pociechę, :wacko: . O ile numer katalogowy aparatu jak i części jest ten sam,czyli aparat jest ten sam [co mnie bardzo by zaskoczyło] to można by za 1000 zeta odpuścić specjalną ,,dedykację'' z opakowania i niech się buja z symbolami innej. Trochę jestem zaskoczony ceną [niską],do sipmy z tego co mi się obiło o uszy 6000 z hakiem,i wnioskując z rozmowy z użytkown,ikiem nie był zbyt szczęśliwy z tego ustrojstwa,lecz szczegółów nie znam. :(  :), znajdż  w galerii taką samą i pytaj na priw[prędzej zobaczy powiadomienie] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj