Cezary4514

Chodzi mi o podnośnik w 7245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cezary4514    65

Jeśli macie zetora 7245 albo macie informacje o podnośniku to piszcie ile najwięcej nim podnośliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie mam Zetora ale on podniesie dużo jak na swoja moc, bo ma 2400kg udżwigu a jeśli to za mało to mazna zawsze dołożyć 2 siłownik pomocniczy podniesie wtedy ok 3t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W galerii są zdjęcie z takiej przeróbki, wystarczy poszyukac chyba w 7211.

 

A co masz taki słaby podnśnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
A co masz taki słaby podnśnik?

Dobry jest chyba bo jeszcze nic takiego ciężkiego nie podosiłem. Mam zamiar kupić 4 obrotowe i sie pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja mam zeora 5340 a to odpowiednik 7245 i wedlug danych podnosi on 2,9t i ma 1 siłownik wspomagajacy, a co do pługe to ja mam 4x 30 i smiga az miło <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Muszę pomysleć o siłowniku wspomagającym zawsze to pare kg wiecej

przeciez masz juz jeden silownik pomocniczy :)

 

ale co do pluga to 4 obrotowe to duuuza przesada podnosnik da rade ale przod bedzie falowal ostro-po za tym w podorywce moze by pociagnal ale w glebokiej to tylko 3 :) zapewne nie kupisz do niego wiekszych jak 4x30 a co to za orka takim plugiem-juz lepiej 3x40 wtedy bedzie ladnie oral i zetorek bedzie optymalnie obciazony. wydaje mi sie ze 4 skiby stawia wiekszy opor jak 3 zreszta bylo gdzies pisane o tym na forum.

 

zetor 7245 ma 2400kg udzwigu a 5211 1750kg :) do obu mozna dolozyc silownik wspomagajacy co zwiekszy sile udzwigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4
Nom znajomy ma podobny agregat tylko nie podpina bo nie ma pod co :) Ale o taki agregat robi robote.

Ale myśle że poradził by sobie 7245 z takim agregatem jak myślicie??

 

 

oczywiście z samym agregatem z siewnikiem nie ma szans :) wiesz do twojego zetorka mozna sprobować ale nie wiem czy nie bedzie miał ciezko bo ten zetor miał ciezkoo ale jaka robote zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
przeciez masz juz jeden silownik pomocniczy :)

 

ale co do pluga to 4 obrotowe to duuuza przesada podnosnik da rade ale przod bedzie falowal ostro-po za tym w podorywce moze by pociagnal ale w glebokiej to tylko 3 :) zapewne nie kupisz do niego wiekszych jak 4x30 a co to za orka takim plugiem-juz lepiej 3x40 wtedy bedzie ladnie oral i zetorek bedzie optymalnie obciazony. wydaje mi sie ze 4 skiby stawia wiekszy opor jak 3 zreszta bylo gdzies pisane o tym na forum.

 

zetor 7245 ma 2400kg udzwigu a 5211 1750kg :) do obu mozna dolozyc silownik wspomagajacy co zwiekszy sile udzwigu.

 

Tylko że 7211 ma w standardzie 1 silownik wspomagający i z nim podnosi 2400kg ale bez problemu można dodac 2-gi silownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaaasz6    0

Wydaje mi sie ze dokładanie dodatkowego siłownika jest pozbawione większego sensu gdyż ten ciągnik jak na swoja moc ma i tak bardzo silny podnośnik. Owszem można dołożyć jeszcze jeden siłownik i dźwigać naprawdę spore ciężary ale ciągnik i tak ich nie pociągnie na polu :)

Wracając natomiast ile jest w stanie podnieść zetor 7245 to swoim podniosłem pługi 4 obrotowe bez żadnego problemu, oczywiście tylko dla testu osobiście mam zamiar kupić 3x40 obrotowe.

Posiadam jeszcze agregat 3,6 z dwoma walkami i również podnoszę go bez problemu dodam ze pracuje z nim na drugim biegu a ziemie mam 3,4 klasa i daje sobie z nim rade zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
Wydaje mi sie ze dokładanie dodatkowego siłownika jest pozbawione większego sensu gdyż ten ciągnik jak na swoja moc ma i tak bardzo silny podnośnik. Owszem można dołożyć jeszcze jeden siłownik i dźwigać naprawdę spore ciężary ale ciągnik i tak ich nie pociągnie na polu :)

Wracając natomiast ile jest w stanie podnieść zetor 7245 to swoim podniosłem pługi 4 obrotowe bez żadnego problemu, oczywiście tylko dla testu osobiście mam zamiar kupić 3x40 obrotowe.

Posiadam jeszcze agregat 3,6 z dwoma walkami i również podnoszę go bez problemu dodam ze pracuje z nim na drugim biegu a ziemie mam 3,4 klasa i daje sobie z nim rade zetor.

 

Racja jeden siłownik wspomagający w zupoełnośći wystarczy. Z tymi pługami się jeszcze zobaczy (jakie). Ja mam agregat na bronie 3 brony (jedna brona ponad 65kg) i 3 podwójne wałki też około 75 kg. Ale myśle że z podniesieniem zetor nie będze miał problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0

ja 70 45 robiłem agregatem aktywnym 3m 1500 kg i dawał rade podnosić ale chyba 4 obrotowa to by było już za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Ja 7245 ciągam aresa TL z wałem packera. Agregat waży 1200 kg, czasami jak sie oblepi błotem to są problemy z podnoszeniem. Mysle że to jest maksymalny i bezpieczny udzwig dla tego traktorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A mam pytanie ile można podnieść bezpiecznie zetorem 7211 bez siłownika wspomagającego. Jak myślicie 1400 kg podniesie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Możesz jaśniej :D 1400 to podniesie zależy w jakiej odleglości,a bezpiecznie zawsze podnosi chyba że nie da rady :)

 

Mam 7211 bez siłownika i tak kosiarkę 460 kg i 2 m szerokości to tak z 3m od ciągnika podniesie po rozgrzaniu to oleju to cały czas faluje -jednak ciężka ale podnosi tylko że przód ledwo co styka się z podłożem :) :)

 

w innym przypadku rozsiewacz do nawozów z 500 kg waży i 700-800 ładunku czyli 1,2-1,3 t unosi ale to ok 1,3m od ciągnika

na próbę wrzuciłem 1 tonę nawozu to przód tylko muskał ziemię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Mam maszt od widlaka i chciałbym wiedzieć czy podniesie paletę tak około 1100kg + maszt czyli jakieś 1,4t przód to błahostka można dołożyć jakiś obciążnik i gra ale chodzi mi o to, że np. jak wezmę za dużo to pompa pęknie czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak weźmiesz za dużo to nic się stanie tylko nie podniesie wcale :D

 

A do widlaka to niektórzy stosują patent że go zaczepiają na stałe no na belki ale unieruchomiają np łańcuchami a bać to się Bój najwyżej o koła zwolnice :) ale raczej nie ma o co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj